Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Mały, prosty telefon - jaki wybrać?

xeloreu 17 Feb 2012 11:17 5575 20
    xeloreu
    Level 1  
    Witam wszystkich forumowiczów.
    Potrzebuję pomocy w wyborze telefonu.
    Chciałabym, aby:
    1) był możliwie mały
    2) bateria trzymała możliwie długo
    3) był wytrzymały
    4) żadne klapki czy rozsuwania
    5) nie musi mieć aparatów, mp3, czy czegokolwiek innego niż dzwonienie, sms, mms
    6) nie był "telefonem dla seniora"

Z tym, że poprzez pkt 3) nie mam na myśli jakiegoś pancernegu telefonu typu Sonim, czy Samsung SOLID B2710.
    Byłoby miło, ale te telefony nie spełniają pkt 1. Są dla mnie za duże.
    Marcinoik
    Level 20  
    Polecam nokie 6300 bardzo fajny telefonik.
    OlekMTG
    Level 34  
    Samsung Solid E2370 ? Ciut mniejszy od B2710. O jeszcze mniejsze telefony teraz raczej ciężko, 1,77 cala wyświetlacza na obecne standardy to wręcz miniaturka.
    No chyba że interesowałoby cię coś w stylu Se X10 mini, ale w tym przypadku bateria szału niezrobi, 3 dni max przy niewielkim użytkowaniu.
    tele_sim
    Level 33  
    Ja polecam Nokie 1616. Ma czytelny lcd, bateria trzyma bardzo długo. Nowy telefon kupisz za okolo 80-100zł.
    staś pytalski
    Level 39  
    Nokia 100, Samsung 1170, 1080, 1050, wspomniany Samsung Solid E2370 z baterią 2000mAh. Nokia 1616, 1800, 1209, 1209, c1-02, c1-01.
    kristof
    Level 14  
    Samsung E2370 - wcale nie jest taki duży - kilka lat temu podstawowe telefony były takie ;)
    i ciągle zapominam gdzie mam ładowarkę, bo jak pada bateria to się okazuje że ostatnie ładowanie było ze 3 tygodnie temu...
    No i największa zaleta - półtora roku przewalania się po budowach, wypadania z kieszeni na podłogę, ogólnie ciężkie warunki - i zero rys, uszkodzeń...oprócz kurzu w mikrofonie i głośnikach wygląda jakby był wyjęty świeżutki z pudełka :)

żeby jeszcze miał WiFi to byłbym wniebowzięty...
    User removed account
    Level 1  
    Dominas
    Level 17  
    Nokia 1616 i 100 posiadają słabej jakości obudowy typowe chińskie plastiki. Jeśli już to mała nokia c1-01 z aparatem lub 1209,1800 mają obudowy polerowane. Z samsunga bardzo dobry 1080 ale zasięg nieco słabszy niż w nokiach.
    kami1lek89
    Level 11  
    Ja również przychylam się co do Samsunga Ultra Classic poniewaz sam go posiadam to moge polecic.
    16 mln kolorów AMOLED aparat 5mpx z autofocusem (robi niezle zdjecia) nowoczesny design no i o dziwo mocny bo juz nie raz zaliczyl upadek czy nurkowanie i do teraz sie trzyma a naprawde tanio idzie go kupic. Bateria trzyma dlugo oczywiscie.
    ledniowski99
    Level 12  
    NOKIA 3310:)

PROSTY, mały(może nie całkiem)
    konteno
    Conditionally unlocked
    Mam samsunga E2370 i to również jest jeden z solidów (bateria jeszcze nigdy nie trzymała w niej krócej niż 3 tygodnie ale jest marnie z zasięgiem gdyż ze względu na niski współczynnik sar mam często słaby zasięg nawet gdy u konkurencji jest lepszy zasięg)
    elektronic-27
    Level 16  
    Nokia 6610 spełnia wszystkie warunki; nie ma mp3 ale ładną polifonie.
    VamPir18
    Level 12  
    Ja polecam Nokie 3110c. Ma fajne duże klaiwsze i dość szybko się pisze. :)
    elektronic-27
    Level 16  
    VamPir18 wrote:
    Ja polecam Nokie 3110c. Ma fajne duże klawisze i dość szybko się pisze. :)

Aktualnie mam ten model i potwierdzam :D
    blacknigga
    Level 13  
    Sporo tutaj wymienionych telefonów są z 2009/2010 roku. Po 2 latach siedzenia na magazynach, warto kupować? Nie jest większe prawdopodobieństwo, że coś szlag trafi? Jak jest z gwarancją wtedy? Czy sprzedawca/serwis nie utrudniają przy reklamacjach?
    elektronic-27
    Level 16  
    blacknigga wrote:
    Sporo tutaj wymienionych telefonów są z 2009/2010 roku. Po 2 latach siedzenia na magazynach, warto kupować? Nie jest większe prawdopodobieństwo, że coś szlag trafi? Jak jest z gwarancją wtedy? Czy sprzedawca/serwis nie utrudniają przy reklamacjach?

No fakt. Autor nie sprecyzował czy to ma być nowy telefon...
    blacknigga
    Level 13  
    Takie telefony jak patrzyłem na allegro są nowe, nie używane, 2 lata gwarancji, ale zastanawia mnie to jaki wpływ na telefon miało 2 letnie posiedzenie na magazynie?
    VamPir18
    Level 12  
    To zależy jaki telefon przypasuje założycielowi tematu i nie ma tutaj zadnego wpływu rok produkcji... :)