Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Saeco incato - zwarcie na przepływomierzu, reset po jego odłączenniu

nins 21 Lut 2012 19:50 3687 0
    nins
    Poziom 1  
    Witam,
    mam ekspres incanto (model podstawowy). Któregoś dnia po włączeniu zaczęła migać kontrolka od braku wody. Czytając inne posty posprawdzałem już chyba wszystko: czujnik poziomu wody – sprawny, wszystkie elementy mechaniczne – sprawdzone w trybie serwisowym i działają, sprawdziłem wszystkie kable – są ok. Ekspres był wyczyszczony, odkamieniony i odpowietrzony. Pozostało sprawdzić przepływomierz – wymieniłem na nowy ale błąd pozostał. Zaobserwowałem, że założę wtyczkę na gniazdo JP 18 (podłączenie przepływomierza na płycie) ekspres się całkowicie wyłącza. Zdejmę wtyczkę –ekspres się włącza ale nie „widzi” impulsów z przepływomierza więc daje znać, aby odpowietrzyć układ (migająca kontrolka braku wody).
    Moje pytanie jest: czy miał ktoś podobny problem, go rozwiązał i może się podzielić ze mną tą szczęśliwą informacją, byłbym wdzięczny. Nadmienię, że mam drugi ekspres (także incanto), ale wyższy model, więc mogłem wszystkie elementy porównać. Z góry dziękuję za wszystkie sugestie :D .