Witam,
Mam ekspres Incanto (model podstawowy). Któregoś dnia po włączeniu zaczęła migać kontrolka od braku wody. Czytając inne posty, posprawdzałem już chyba wszystko: czujnik poziomu wody – sprawny, wszystkie elementy mechaniczne – sprawdzone w trybie serwisowym i działają, sprawdziłem wszystkie kable – są ok. Ekspres był wyczyszczony, odkamieniony i odpowietrzony. Pozostało sprawdzić przepływomierz – wymieniłem na nowy, ale błąd pozostał. Zaobserwowałem, że gdy założę wtyczkę na gniazdo JP 18 (podłączenie przepływomierza na płycie), ekspres się całkowicie wyłącza. Gdy zdejmę wtyczkę, ekspres się włącza, ale nie „widzi” impulsów z przepływomierza, więc daje znać, aby odpowietrzyć układ (migająca kontrolka braku wody).
Moje pytanie brzmi: czy miał ktoś podobny problem, go rozwiązał i może się podzielić ze mną tą szczęśliwą informacją? Będę wdzięczny za wszystkie sugestie
.
Mam ekspres Incanto (model podstawowy). Któregoś dnia po włączeniu zaczęła migać kontrolka od braku wody. Czytając inne posty, posprawdzałem już chyba wszystko: czujnik poziomu wody – sprawny, wszystkie elementy mechaniczne – sprawdzone w trybie serwisowym i działają, sprawdziłem wszystkie kable – są ok. Ekspres był wyczyszczony, odkamieniony i odpowietrzony. Pozostało sprawdzić przepływomierz – wymieniłem na nowy, ale błąd pozostał. Zaobserwowałem, że gdy założę wtyczkę na gniazdo JP 18 (podłączenie przepływomierza na płycie), ekspres się całkowicie wyłącza. Gdy zdejmę wtyczkę, ekspres się włącza, ale nie „widzi” impulsów z przepływomierza, więc daje znać, aby odpowietrzyć układ (migająca kontrolka braku wody).
Moje pytanie brzmi: czy miał ktoś podobny problem, go rozwiązał i może się podzielić ze mną tą szczęśliwą informacją? Będę wdzięczny za wszystkie sugestie