Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Pralka Miele W820 a ocieranie koła pasowego o obudowę bębna

bauder 22 Lut 2012 15:54 1809 6
  • #1 22 Lut 2012 15:54
    bauder
    Poziom 8  

Witam!
    Mam pytanie ,otóż posiadam pralkę Miele w820 i ostatnio zauważyłem ,że koło pasowe z paskiem klinowym ociera o obudowę bębna i zarówno bez obciążenia tylko kręcąc bębnem jak i przy obciążeniu.Czy ktoś może mi podpowiedzieć co jest przyczyną ,czy wymiana paska coś zmieni ?Będę wdzięczny za każdą radę .

• #2 22 Lut 2012 16:37
    stanislaw1954
    Poziom 39  

A czy kosz w pralce też jest przestawiony względem bębna to znaczy opada na dół?w drzwiczkach ?

• #3 22 Lut 2012 16:48
    bauder
    Poziom 8  

Raczej nie ,wydaje się ,że jest dobrze ,ale wracając do paska to on jakby zsuwał się po kole pasowym w stronę obudowy bębna i jak go trochę z jednej strony podciągnę na koło to przy kolejnym obrocie bębna znowu zsuwa się, a może to tuleja w silniku lub łożyska?, chociaż nie słychać hałasu ,a tylko właśnie ocieranie ..

• #4 22 Lut 2012 16:53
    stanislaw1954
    Poziom 39  

A jeśli zdejmiesz pasek i obrócisz kołem pasowym, to wszystko w porządku, czy słychać jakieś odgłosy?

• #5 22 Lut 2012 17:13
    bauder
    Poziom 8  

Nie próbowałem jeszcze ,ale jak zdążę to jeszcze dzisiaj sprawdzę i dam znać . Na ten moment dzięki za zainteresowanie ,może coś uda się zrobić ze staruszką ,bo poza tym obcieraniem wszystko ok. ,ale jeżeli okaże się ,że to większa sprawa to chyba nie będę naprawiał .

• #6 22 Lut 2012 18:57
    kamild90210
    Poziom 17  

Witam.
    Coś musisz mieć nie tak z ułożyskowaniem że tak to nazwę.
    Może masz luz wzdłużny na osi.Wyrobione gniazdo krzyżaka

• #7 22 Lut 2012 21:42
    bauder
    Poziom 8  

Dziękuję za podpowiedzi ,znalazłem przyczynę, na małym kole przesunął się pasek ,chociaż nie wiem dlaczego tak się stało ,a to powodowało ,że ściągało jednocześnie pasek z koła pasowego . Nie wiem czy to będzie cały czas dobrze ,ale próbowałem i na razie jest ok ,chyba ,że po kilku praniach znowu się przesunie ,ale na dzisiaj jest dobrze.Jakby co to się odezwę .

Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME