Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Switche POE
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Jaki router zamiast liveboxa przy słabych statystykach ADSL

23 Lut 2012 14:14 4109 12
  • Poziom 16  
    Witam. Posiadam liveboxa tp + telewizje (satelita). W najbliższym czasie rezygnuje z tv. Na umowie mam 2mbit, w rzeczywistości
    upload: 24-31 kb/s
    download: <= 155 kb/s
    ping: 72-99 ns.
    Statystyki ADSL poniżej

Połączenie jest zrywane kilka razy dziennie.Router działa non-stop 24/7. Kilka dni temu wykonywałem hard reset routera. Technicy z tp powiedzieli że nie da sie nic zrobić. Jeszcze rok temu, gdy zwiększyłem prędkość z 1 na 2 mbit, przy podobnych statystykach ADSL miałem down:256 kb/s, up:31-32 kb/i png ->50 ns.

Dlatego chciałem pozbyć się Liveboxa, będę płacił 10 zł mniej miesięcznie, i może bęzie o kilka kb/s szybciej.
    -Router ma kosztować nie więcej niż 200zł.
    -Musi mieć min. 3-4 porty ethernet,
    -Mile widziana możliwość wyprowadzenia anteny WiFi na zewnątrz budynku,
    -Musi dobrze działać w grupie domowej i udostępniania plików innym urządzeniom w sieci, czyli:
    3 bezprzewodowe laptopy, 5 smartphonów (2 android, 2 symbian, 1 bada),
    2, lub 3 komputery domowe, podłączone skrętką do routera (w tym 2 komputery wraz z drukarkami widocznymi w sieci.

P.S
    Widziałem wiele tematów o routerach itp, ale nit nie pisał o słabych statystykach ADSL. Z góry przepraszam za wszelkie błędy i literówki, ale pisze z klawiatury eranowej :D

• Switche POE
  • Poziom 20  
    seba694637 napisał:
    przy podobnych statystykach ADSL miałem down:256 kb/s, up:31-32 kb/i png ->50 ns.
    Dość dziwną masz definicję słowa "podobne".. Aby wyciągnąć 256KB/s musiałeś mieć synchronizację min 2048Kbps a więc o ponad pół megabita więcej..

Przy takich parametrach łącza najlepszy byłby ..sagem na usb :)

seba694637 napisał:
    czyli:
    2, lub 3 komputery domowe, podłączone skrętką do routera (w tym 2 komputery wraz z drukarkami widocznymi w sieci.

Tworzenie zapasowej siedziby dla NASA na takim łączu jest ryzykowne :) Mało który router może dać radę :)

Moim zdaniem można pomyśleć o jakimś Tp-linku. Mają lepsze przetworniki A/C niż Livebox
  • Switche POE
  • Poziom 16  
    ViP3R napisał:
    Przy takich parametrach łącza najlepszy byłby ..sagem na usb :)
    Takowy posiadam, więc może sprawdze jak będzie działał :D
    seba694637 napisał:
    czyli:
    ViP3R napisał:
    Tworzenie zapasowej siedziby dla NASA (...)
    Lub Polska szara rzeczywistość - czyli 1,5Mbit na mały dom, biuro i kilka zatrudnionych pracowników :|
    ViP3R napisał:
    Moim zdaniem można pomyśleć o jakimś Tp-linku. Mają lepsze przetworniki A/C niż Livebox
    Prosiłbym o dokładny model/typ. Nie szukać odpowiedniego routera godzinami po sklepach. Wole zakupy na popularnym portalu aukcyjnym.
  • Poziom 32  
    ViP3R napisał:
    Przy takich parametrach łącza najlepszy byłby ..sagem na usb

Uwierz, że wcale nie. Sprawdzałem to na własnej skórze. Miałem TP-Linka W8960N i się spisywał. Przy czym miałem 2Mb/s (pełne) i gorsze paramtery linii. Miałem... właściwie to nadal mam, ale teraz router - to livebox. Sagem na USB nie dawał rady się zsynchronizować na więcej niż 1536kbps.
    Gorsze... mam o wiele gorsze parametry linii.
    Miałem okazje mieć w domu D-Linka 2740B - 2 wersje - z trzema i dwoma antenkami, pewnie się zdziwicie, ale muszę przyznać, że ten z trzema był idealny do mojej linii (ale to nie był mój, miałem go tylko 3 tygodnie na testy, nie zawiesił się ani razu), ten z dwoma już nie był taki dobry, więc teraz nie ja go używam ;)
  • Pomocny post
    Poziom 20  
    my41s napisał:
    Sagem na USB nie dawał rady się zsynchronizować na więcej niż 1536kbps.

Zerknij na to: https://www.elektroda.pl/rtvforum/topic2231771.html - z takimi przypadkami spotykałem się wielokrotnie. Zobacz jak zdecydowanie poprawiły się parametry łącza po podłączeniu modemu usb.
    Nie oznacza to, że zawsze tak być musi i Twój jest na to dowodem jednak jesteś niestety w mniejszości..
  • Poziom 32  
    ViP3R napisał:
    Nie oznacza to, że zawsze tak być musi i Twój jest na to dowodem jednak jesteś niestety w mniejszości..

Mój błąd. Rozpędziłem się... Miałem napisać, że wcale nie zawsze tak jest. Ogólnie to jestem potwierdzeniem wielu wyjątków - m.in. tego, że na beznadziejnie kiepskiej linii mam pełne 2Mb/s i to na liveboxie 2 i co najważniejsze - nic nie rozłącza :)
  • Poziom 36  
    ViP3R napisał:
    Zerknij na to: https://www.elektroda.pl/rtvforum/topic2231771.html - z takimi przypadkami spotykałem się wielokrotnie. Zobacz jak zdecydowanie poprawiły się parametry łącza po podłączeniu modemu usb.
    Tam nie ma żadnej realnej poprawy. On tworzy nowe tematy dzień po dniu (zamiast kontynuować tu https://www.elektroda.pl/rtvforum/topic2230078.html ). Jak widzisz Margin mu pływa, pewnie też ostro skacze, rwie synchronizację, nie ma nawet odrobinę stałego SNR-u.

Modem to nie miernik, router też, ale różnica tłumienia 53-49=4 to mała sprawa (tym bardziej, że modemy USB lubią zaniżać, a Linksys drastycznie zaniżać na upstream).
    2.Zmiana SNR Margin:
    a) 8 dB przy 3712 (WAG)
    b) 3 dB przy 3488 (WAG)
    c) 8 dB przy 3072 (F@st)
    Oczywiście a) jest znacznie lepsze niż c).
    Dodam, że 3072 to synchronizacja DLM-u, wygląda że mu DLM już ustabilizował linię (choć 3072 mogło też wskoczyć przypadkiem z okazji widełek).

@seba694637: 1536 to też synchronizacja DLM, tu nie ma co kupować lepszego routera (jeśli się upierasz to DG834G v4), ale "lepszą linię" - znaczy naprawić, co w praktyce znaczy migracja w dół. Można też dzwonić z reklamacją i cudem trafić na kogoś kto się zna i do CKU gdzie wykreują port na nowo na 2496 (a wkrótce DLM znowu na 1536).
  • Poziom 20  
    Stare dobre modemy usb potrafią złapać synchro przy parametrach nieosiągalnych dla sporej części "nowoczesnych" routerów. Widziałem to dziesiątki razy. Sytuacja analogiczna jak z nowymi telefonami komórkowymi.
    terrade napisał:
    trafić na kogoś kto się zna

Zakładam, że znasz definicję skrótów takich jak DLM i CKU a jeśli tak to powinieneś wiedzieć, że ktoś kto się zna właśnie nie podejmie interwencji.
  • Poziom 26  
    D-Link DSL-G604T jest chwalony na zagranicznych forach jako "sprzęt który działa tam gdzie nic nie powinno działać". Dobre opinie ma też Netgear DG834.
  • Poziom 16  
    Witam. Gdy pisałem szumy wynosiły 61,6 dB. Od kilku dni podskoczyło na 61,8 dB. Czy D-Link DSL-G604T będzie odpowiedni ?
    sagem fast 800 synchronizuje sie na 1536kbit. A więc tak samo jak livebox
  • Poziom 16  
    my41s napisał:
    ViP3R napisał:
    Przy takich parametrach łącza najlepszy byłby ..sagem na usb

Uwierz, że wcale nie. Sprawdzałem to na własnej skórze. Miałem TP-Linka W8960N i się spisywał. Przy czym miałem 2Mb/s (pełne) i gorsze paramtery linii. Miałem... właściwie to nadal mam, ale teraz router - to livebox. Sagem na USB nie dawał rady się zsynchronizować na więcej niż 1536kbps.
    Gorsze... mam o wiele gorsze parametry linii.
    Miałem okazje mieć w domu D-Linka 2740B - 2 wersje - z trzema i dwoma antenkami, pewnie się zdziwicie, ale muszę przyznać, że ten z trzema był idealny do mojej linii (ale to nie był mój, miałem go tylko 3 tygodnie na testy, nie zawiesił się ani razu), ten z dwoma już nie był taki dobry, więc teraz nie ja go używam ;)

Prosze cie, podaj mi twoje statystyki adsl. Chodzi mi głównie o tłumienie. Jeżeli kupie ten router. Tłumienie mam w granicach 61,6-61,8 dBi
  • Użytkownik usunął konto