Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Kocioł gazowy Ariston bez kodów błędów.

Rządkowski Ryszard 24 Lut 2012 10:29 2871 8
  • #1 24 Lut 2012 10:29
    Rządkowski Ryszard
    Poziom 11  

Posiadam kocioł gazowy z otwartą komorą spalania 2 funkcyjny bez wyświetlacza kodów błędów.Od pewnego czasu używanie cwu oraz co jest problematyczne. Polega ono na tym że kocioł pracuje przez chwilę a po czasie włącza się czerwona kontrolka- przegrzania. Po zresetowaniu i ponownym uruchomieniu występuje to samo zjawisko. W przypadku c.o pompa obiegowa nie wyłącza się. Proszę o pomoc w zlokalizowaniu zaistniałego problemu.

0 8
  • #2 24 Lut 2012 22:56
    mirrzo

Moderator na urlopie...

Brak odczytu prądu jonizacji.
    To sprzedałeś już KITURAMI ?

0
  • #3 25 Lut 2012 09:08
    Rządkowski Ryszard
    Poziom 11  

Najpierw wyjaśnienie odnośnie kotła Kiturami Kocioł dalej mam, natomiast Ariston to kocioł mojego syna. A teraz do konkretów. Co oznacza Twoja diagnoza. Nie jestem elektrykiem, a może coś bliżej, jaśniej. Czy tą wadę można usunąć sposobem domowym. Serwis się mota.

0
  • #4 25 Lut 2012 09:31
    mirrzo

Moderator na urlopie...

Sorki nie doczytałem słowa "przegrzania"
    nie ma to związku z jonizacją
    Co do przegrzania, to filtry, czujnik, pompa, kamień kotłowy. Najgorsze to : płyta główna

0
  • #5 26 Lut 2012 18:18
    Rządkowski Ryszard
    Poziom 11  

Dość długo analizowałem za i przeciw. Pompa działa ponieważ działa nawet jak kocioł wejdzie w awarię.Może to być czujnik temperatury. Kamień kotłowy i filtry. Myślę że większe prawdopodobieństwo może być na filtrach i związanym z tyk kamieniem kotłowym. A więc pozostają dwie przyczyny. Myślę że najpierw trzeba sprawdzić czujnik temperatury. A jak Ty uważasz.

0
  • #6 26 Lut 2012 18:24
    1tropek
    Poziom 22  

Rządkowski Ryszard napisał:
    Myślę że najpierw trzeba sprawdzić czujnik temperatury. A jak Ty uważasz.

Ja uważam, że fajnie by było podać typ kotła.
    Jeśli to kocioł starszego typu to STB ma na ograniczniku bimetalicznym i sprawdzisz to zwykłym omomierzem - jest przejście/ niema przejścia .

0
  • #7 26 Lut 2012 18:33
    Rządkowski Ryszard
    Poziom 11  

I jeszcze jedno. Skoro czujka zbiera temperaturę przegrzania to pozostają filtry i kamień kotłowy albo płyta główna.

0
  • #8 26 Lut 2012 18:39
    1tropek
    Poziom 22  

Rządkowski Ryszard napisał:
    I jeszcze jedno. Skoro czujka zbiera temperaturę przegrzania to pozostają filtry i kamień kotłowy albo płyta główna.

Pompy też bym nie wykluczał.
    Zapowietrzenia instalacji, też bym nie wykluczał.
    Zbyt małej ilości wody w instalacji też bym nie wykluczał.
    Zaśniedzenia styków elektrycznych ogranicznika też bym nie wykluczał.
    itd. :D :|

0
  • #9 26 Lut 2012 19:50
    Rządkowski Ryszard
    Poziom 11  

Czekam na informację odnośnie typu kotła cierpliwości.

0