Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Europejski lider sprzedaży techniki i elektroniki.
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

W jaki sposób wzmocnić odbierany sygnał sieci Wi-Fi?

krzysiekwv 24 Lut 2012 14:02 6168 9
  • #1 24 Lut 2012 14:02
    krzysiekwv
    Poziom 9  

Witam wiem ze duzo juz tu tego opisane ale spróbuje.
    Więc mam sąsiada, mieszka 60-70m który udostępnił mi wifi lecz nie ma w routerze wyjścia na antene zewnętrzna (bo kupiłbym antene kierunkową i po sprawie chyba). W 2óch pokojach od strony sąsiada zasięgu mam 2 kreski :D Ale ja mam pokój po drugiej stronie domu :cry: (jakieś 6m dalej) i zasięgu nie ma.
    jeste laikiem w tych sprawach, dużo czytałem o tych routerach czy AP i wyszło na to ze nie wiem co musze kupic i co z czym podłączyc. chciałbym miec to wifi w moim pokoju więc prosze o pomoc:
    czy jest to możliwe?
    Co musze ewentualnie kupić?(jakieś routery, AP, anteny czy inne)
    I czy można to wifi wykożystujac jakieś urządzonko wzmocnic na cały dom?? NP. router który bedzie ściągał wifi, wzmacniał i wysyłał na cały dom?? Może on stać nawet w zasięgu na oknie od strony sąsiada tylko żeby wzmacniał sygnał. Antene też moge kupić nawet 2 do ściągania i wysyłania. I prosiłbym o łopatologiczną instrukcje jeśli mnie dobrze zrozumieliście:) Pozdrawiam

• #2 24 Lut 2012 14:47
    mbo
    VIP Zasłużony dla elektroda

Ap + antena kierunkowa - dalej podłączone przewodem do routera.

• #3 24 Lut 2012 17:24
    krzysiekwv
    Poziom 9  

Znalazłem na allegro router, który moim zdaniem spełniłby moje oczekiwania jeżeli dobrze rozumiem dzięki funkcji WISP+Universal Repeater. Tylko dokupic antene kierunkową. Czy taka zabawka da rade czy musze kupic AP+antene i kablem do routera? A jak to by wyglądało z podłączeniem jeżeli stacjonarka by nie była włączona to też nie by6ło by neta w całym domu??
    http://allegro.pl/show_item.php?item=21181020...e387864ffa85323220a1444b540a86acf77d00be2ff62

Dodano po 1 [godziny] 28 [minuty]:

już chyba kumam kupie AP 2 w 1 np.http://allegro.pl/airlive-ovislink-g-duo-2-niezalezne-radia-wisp-i2158741032.html Do tego antenke kierunkową i będzie śmigać z tego co wyczytałem. Czy to dobru wybór i myślenie?? A i czy to bedzie stały net czy zależny od włączonej w tym wypadku stacjonarki??(stacjonarka bedzie na kablu) czy po podłączeniu i skąfigurowaniu bidzie śmigac niezależnie od stacjonarki??

• #4 24 Lut 2012 23:59
    CHACA
    Poziom 43  

Poczekaj z tym kupowaniem. Jaki masz w tej chwili router?

• #5 27 Lut 2012 19:08
    krzysiekwv
    Poziom 9  

Nie mam jeszcze żadnego routera bo jak bym miał to było by to troche prostrze i dałbym rade... i dlatego chce iść po najprostrzej lini oporu i kupić taki 3w1 zeby jeszcze miał funkcje ADSL bo może sobie kiedyś sprawie neostrade ale narazie musze ciągnąc od sąsiada:) Więc co radzicie bo ja już nie wiem co mam kupic bo tyle tego:/ czy rozumiecie o co mi chodzi?

Dodano po 59 [minuty]:

Znalazłem taki 3w1 plus do tego antena kierunkowa KUPOWAĆ?? spełni moje oczekiwania??
    http://allegro.pl/tp-link-td-w8960n-neostrada-netia-300mbps-wys-24h-i2107148805.html

• #7 29 Lut 2012 00:10
    krzysiekwv
    Poziom 9  

Troche tanii:P a tamten co podałem linka jest zły?? bo chciałbym miec 2 antenki z tego jedna bedzie kierunkowa na polu a druga bedzie po domu zasieg rozsyłac... Dobrze myśle??

• #8 29 Lut 2012 03:28
    krismalinowski
    Poziom 23  

W tym temacie odpowiedziałem odnośnie tego sprzęciku Link

• #9 03 Mar 2012 04:50
    krzysiekwv
    Poziom 9  

Koledzy ja mam pytanie jasno postawione bo chce miec rołter z ADSL i wzmacnianiem zasiegu!! bo moze sobie kiedys sprawie NP. neostrade i po co mam znów kupowac router z adsl :P to wole tera kupic kombajn:P)) czy tamlen sprzet w tamtym linku da rade ja nie mam zamiaru tera oszczedzac tylko miec internet na normalnym poziomie:) nawet tysiaka spokojnie wyloze jeśli będzie trzeba tylko prosze o pomoc by ktoś co w tym siedzi, lepiej mi doradzi niz ja czytajac rozne opinie (glupoty tez) w tym co mam kupic wiec prosze o kakretna odpowiedz:) pozdrawiam:)

• #10 03 Mar 2012 08:33
    jimasek
    Moderator - Sieci, Internet

Proponuję Airlive G.DUO. Routery z modemem ADSL czyli TP-Link TD-W8960N jak proponowałeś, mają bardzo okrojone opcje na radiu (działają przeważnie jako ap) i nie spełnią twoich oczekiwań.

TME logo Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
TME Logo