Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Mercedes A170 W169 - Nie działa spryskiwacz przedniej szyby.

dzi_dziuś 26 Lut 2012 19:42 6383 4
  • #1 26 Lut 2012 19:42
    dzi_dziuś
    Specjalista AGD

Witam.

Wczoraj kupilem sobie mercedesa :)

Mam taki problem. Otóż nie działa mi spryskiwacz przedniej szyby, w ogóle nie słychać pompki. Jest jedna pompka na tył i przód, wężyki drożne, bezpieczniki sprawdzone. Pompka działa i spryskuje tylną szybę. Spryskiwacze włącza sie pokretłem na wajsze wielofuunkcyjnej i tutaj niezależnie w która stronę przekręcę, działa spryskiwanie tylnej szyby. Jeżeli ową wajchę wcisnę w stronę pasażera wtedy powinien spryskać przednią szybę i raz wytrzeć, niestety tylko raz wyciera.
    Proszę o pomoc, co sprawdzić.
    Pozdrawiam

• #2 26 Lut 2012 21:13
    buszido-2008
    Poziom 2  

Witam w A klasie spryskiwacz działa w ten sposób że pompka pompuje na przód lub na tył w zależności od tego w którą stronę sie kręci , ponieważ napięcie jest na nią podawane naprzemiennie . Jeżeli działa spryskiwacz szyby tylnej więc pompka jest raczej sprawna. Podejrzewał bym przełącznik pod kierownicą ,ale wcześniej wypadało by sprawdzić przejście na przewodach .

• Pomocny post
    #3 17 Kwi 2012 20:48
    parafka
    Poziom 20  

Miałem ten sam problem.
    Po zakupie W169 nie działał mi spryskiwacz przedniej szyby.
    Przeprosiłem się z instrukcją i jest OK.

Guziczek w lewej dźwigni należy wcisnąć dalej niż wskazuje na to pierwszy opór.
    Tak jak w aparacie fotograficznym.
    Wciskamy, łapiemy ostrość i wciskamy głębiej.
    W Mercedesie jest podobnie.

Myślę, że producent zastosował zbyt duży opór na wyłączniku i ludzie się gubią.
    :D :D :D :D :D :D :D :D

• #4 19 Wrz 2012 12:02
    dzi_dziuś
    Specjalista AGD

parafka napisał:
    Guziczek w lewej dźwigni należy wcisnąć dalej niż wskazuje na to pierwszy opór.

Dokladnie tak jest :)

• #5 19 Wrz 2012 12:35
    Pawel wawa
    Admin grupy Samochody

Pierwsza pozycja guziczka to przetarcie wycieraczkami szyby, druga, głębsza z przełamaniem oporu to załączenie spryskiwacza plus przetarcie szyby.

Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME