Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Optex
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Czy istnieje możliwość zmiany częstotliwości w pilocie do bramy wjazdowej?

01 Mar 2012 17:28 4527 14
  • Poziom 2  
    Witam,
    chciałbym się dowiedzieć czy da radę przerobić pilot firmy Stagnoli żeby działał do innej bramy wjazdowej niż tylko do tej, do której został kodowany.
  • Poziom 23  
    Sadzę, że najlepszym wyjściem w takiej sytuacji jest zakup i montaż radia uniwersalnego dostosowanego do posiadanego pilota. Radio tej samej firmy i takiej samej drogi radiowej lub w niektórych przypadkach radio w wersji multi czyli rozpoznające piloty różnych producentów.
  • Poziom 2  
    Właśnie w tym jest problem. Wiem że łatwiejszym rozwiązaniem jest zakup nowego radia. Tylko ja chcę się dowiedzieć czy da się zmienić coś w pilocie i jeśli tak to jak to zrobić.
  • Poziom 23  
    Da radę ale o kilka/naście Hz.
    Częstotliwość pracy nadajnika sterowana jest kwarcem. Można dołożyć mały kondensator.

Ale to i tak nic nie zmienia.
    Oprócz częstotliwości ważny jest także kod wysyłany przez nadajnik. Kod musi być taki sam dla obu stron, a to już nie jest tak prosto zmienić.

Pozdrowienia
  • Poziom 13  
    Pilota nie przerobisz na inną częstotliwość, najlepszym i najprostrzym sposobem jest to co napisał yarpen86
    Osobiście mam napęd bramy garażowej Lift Master na 27MHz i bramę wjazdową przesuwną Nice na 433.92 MHz. Steruję oba napędy przez pilot SMILO od bramy przesuwnej. Do napędu Lift Master mam dołączony radioodbiornik uniwersalny, 2-kanałowy, 433.92 MHz SMX2R od Nice i wszystko hula. Z płyty głównej LIft Master wypiąłem płytkę nadajnika do starego pilota, poniważ ten napęd ma jedną wadę, przy braku napięcia kodowanie napędu-pilota resetuje się i każdym pilotem Lift Master 27MHz można ją otworzyć w wypadku braku jej zaprogramowania. Po wyjęciu płytki nie ma tego problemu.
  • Użytkownik obserwowany
    Smx2 r trochę pan zabulił.Są połowę tańsze radia uniwersalne.
  • Poziom 13  
    mikus1982 napisał:
    Smx2 r trochę pan zabulił.Są połowę tańsze radia uniwersalne.

Poszło razem z bramą przesuwną i napędem Nice.
  • Użytkownik obserwowany
    I tak sie kasuje każde i wtedy nieświadomego klienta.Pozdrawiam.Znam prace handlowca sprzedającego napędy.
  • Użytkownik usunął konto  
  • Użytkownik obserwowany
    Uniwersalny radioodbiornik tylko w grę wchodzi.
  • Poziom 23  
    A takie pytanie z ciekawości do autora postu powyżej (mikus1982).
    Jakich radyjek uniwersalnych używa do pilotów różnych firm i różnych częstotliwości, bo znane mi radyjka uniwersalne są dostosowane do jednej częstotliwości.
  • Użytkownik obserwowany
    Lampart.Dtm. Robią na zamówienie też.
  • Poziom 23  
    Dzięki za odpowiedz.
    Wprawdzie jestem prawie pewien ze odbiorniki dtm w wersji multi radzą sobie tylko z pilotami 433MHz i to nie wszystkimi. Ale sprawdzę jeszcze ofertę firmy Lampart z która jak na razie nie miałem do czynienia.
  • Użytkownik obserwowany
    A pozatym po co wypytujesz jak sam wiesz wszystko dobrze w tym temacie bo sam zaproponowałeś też radio uniwersalne pytającemu.
  • Poziom 23  
    Trochę wiem, ale zawsze warto poznać jakieś nowe rozwiązania.
    Nie chciałem nikogo urazić. Tak czy siak dzięki za zainteresowanie.