Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
PCBway
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Cisco epc3925 Vectra hasło

01 Mar 2012 19:55 181580 102
  • Poziom 8  
    Witam!
    Posiadam modem z wifi Cisco epc3925 od Vectry. Chciałbym go skonfigurować lecz haslo i uzytkownik jest nie znane. Probowalem te z instrukcji lecz nie działa. Internet działa, lecz czasem potrzebuje przekierowanie portów czy coś w tym stylu. Pomoże ktoś ? I czemu wszystkie diody się świecą (oprócz WIRLESS - setup i miga TEL1, ETHERNET wszystkie się świeca choć jest tylko 1 kabelek podłączony) Pozdrawiam
  • PCBway
  • Moderator - Sieci, Internet
    piter7415 napisał:
    Chciałbym go skonfigurować lecz haslo i uzytkownik jest nie znane

Z tego co wiem to administratorem jest chyba dostawca, wiec dzwoń do nich.
  • Poziom 8  
    Ok jak coś się dowiem to napisze.
  • Poziom 33  
    Tak jak kolega napisał, firmowy router usługodawcy jest konfigurowany przez usługodawcę. Więc albo poprosisz przez infolinię o zmianę hasła i/lub kanału, albo kupisz sobie własny router bezprzewodowy i sam nim będziesz zarządzał :)
    Co do lampek - Power wiadomo co, DS - downstream (w wolnym tłumaczeniu do Ciebie) US- upstream (od Ciebie), Online - modem zalogowany, Link/Eth - zestawiono połączenie z PC/routerem, etc), TEL - jeśli jest zalogowany telefon na MTA (VOIP). Chyba nic nie pominąłem :)
  • PCBway
  • Poziom 8  
    Wiem mniej więcej co oznaczają te skróty lecz dziwi mnie to, że prawie wszsytkie sie świecą(oprócz TEL2, TEL1 miga) reszta się twardo świci nawet ethernet który jest nie podłączony i usb (jak podłącze i odłącze coś na usb to wtedy już nie pali się) czy coś jest nie tak z modemem ?
  • Poziom 33  
    piter7415 napisał:
    Wiem mniej więcej co oznaczają te skróty lecz dziwi mnie to, że prawie wszsytkie sie świecą(oprócz TEL2, TEL1 miga) reszta się twardo świci nawet ethernet który jest nie podłączony i usb (jak podłącze i odłącze coś na usb to wtedy już nie pali się) czy coś jest nie tak z modemem ?
    Nie mozesz podłączać ETH i USB jednocześnie - to zwykle jest zabronione. Jeśli masz wykupiowy jeden adres IP to albo ETH albo USB. Kropka :)
  • Poziom 8  
    Aha ok :) ale czemu wszystkie diody się świecą ? :)
  • Poziom 2  
    piter7415 napisał:
    Aha ok :) ale czemu wszystkie diody się świecą ? :)

Odświeżę kotleta, ale może ktoś o to kiedyś zapyta :P

Efekt świecenia diodek na Twoim modemie jest jest spowodowany tym, że do modemu został wysłany provisioning wraz ze ścieżką do tftp dla konfiguracji MTA. Zapewne nie korzystasz z usługi tel - Twoja MTA nie może się zarejestrować, bo URI jej nie akceptuje. Jeśli za jasno masz w nocy ( : lub po prostu chcesz widzieć co się z modemem dzieje, np podczas usterki- zadzwoń do ISP, od ręki zmienią. Zadziała po restarcie.
  • Poziom 9  
    asfaltronik napisał:
    Odświeżę kotleta, ale może ktoś o to kiedyś zapyta :P

Efekt świecenia diodek na Twoim modemie jest jest spowodowany tym, że do modemu został wysłany provisioning wraz ze ścieżką do tftp dla konfiguracji MTA. Zapewne nie korzystasz z usługi tel - Twoja MTA nie może się zarejestrować, bo URI jej nie akceptuje. Jeśli za jasno masz w nocy ( : lub po prostu chcesz widzieć co się z modemem dzieje, np podczas usterki- zadzwoń do ISP, od ręki zmienią. Zadziała po restarcie.

OK to jak już odświeżony to zapytam, aby nie pisać w innych wątkach.
    Dzisiaj próbowałem ustawić ten modem i tak jak piter7415 pisał wszystkie kontrolki Ethernet się świeciły. Jak powiedziała Pani z obsługi technicznej znaczy to że są aktywne - ale po podłączeniu laptopa do portu Ethernet niestety laptopowi nie został przydzielony adres IP.
    Czy trzeba głosić że chce się korzystać z Ethernetu w tym modemie?
  • Specjalista Sieci, Internet
    Witam
    Nie musisz niczego nigdzie zgłaszać, wystarczy tylko reset modemu(wyłącz go z prądu na 1 minutkę i podłącz prąd znowu) wtedy modem dostanie nowe ip i laptop też "załapie" neta.
    Pozdrawiam
  • Poziom 43  
    Jeśli nie załapie, to trzeba sklonować MAC z komputera, na którym był wcześniej internet.
  • Poziom 9  
    KOCUREK1970 napisał:
    Witam
    Nie musisz niczego nigdzie zgłaszać, wystarczy tylko reset modemu(wyłącz go z prądu na 1 minutkę i podłącz prąd znowu) wtedy modem dostanie nowe ip i laptop też "załapie" neta.
    Pozdrawiam

Nawet twardy reset nie pomógł ;) Z tego co się zorientowałem, problem polega na tym że ten modem ma możliwość przydzielenia tylko dwóch adresów IP jednocześnie :/ także działa na zasadzie kto pierwszy ten lepszy.
  • Poziom 43  
    Cytat:
    modem ma możliwość przydzielenia tylko dwóch adresów IP jednocześnie
    To nie kwestia modemu, a zabezpieczenie dostawcy. Widocznie masz pakiet, który umożliwia podłączenie tylko dwóch komputerów.
  • Poziom 9  
    jurek.adam napisał:
    Jeśli nie załapie, to trzeba sklonować MAC z komputera, na którym był wcześniej internet.

Czy ten sposób ominięcia problemu nie zadziała tylko w przypadku wyłączenia sprzętu który posiada adres MAC "oryginalnie" ?
    Nie próbowałem podłączyć nigdy dwóch urządzeń z tym samym adresem MAC. Pytam już tylko z ciekawości, bo problem został rozwiązany początkowo przez udostępnienie połączenia sieciowego i podłączenie konsoli Xbox po kablu do laptopa który łączy się z modemem najczęściej. Ostatecznie skończyło się na zakupie router'a, podłączeniu go do modemu i utworzeniu nowej sieci na routerze :)
    Rozwiązanie może nie najtańsze ale w stosunku do straconych nerwów i wyklinania przy próbie podłączenia kilku urządzeń lepiej już wydać te 70 PLN ;)

EDIT: co było dla mnie dziwne urządzenia podłączone do modemu po WiFi dostawały różne adresy IP z różnych podsieci także powodowało to też problem z udostępnianiem i wzajemnym "widzeniem" się urządzeń :)
  • Poziom 33  
    Zadzwoń do operatora i poproś o ustawienie trybu router na tym modemie. Nie będzie już limitu IP'ków, będziesz na wewnętrznej klasie adresowej.
    Przecież ten model to nic innego jak modemorouter, czyli jak sama nazwa wskazuje i modem kablowy i router w jednej obudowie
  • Poziom 33  
    KOCUREK1970 napisał:
    Przecież ten model to nic innego jak modemorouter, czyli jak sama nazwa wskazuje i modem kablowy i router w jednej obudowie
    Wszystko się zgadza, ale może pracować z kilkoma publicznymi IP'kami (np 2 lub 3 i więcej urządzeń nie będzie podłączona), albo (nowość) jako zwykły router bez ograniczeń ilości podpiętych urządzeń, na jednym IP z adresacją wewnętrzną.
    pjpol napisał:
    Z tego co się zorientowałem, problem polega na tym że ten modem ma możliwość przydzielenia tylko dwóch adresów IP jednocześnie :/ także działa na zasadzie kto pierwszy ten lepszy

Akurat ten sprzęt może obsłużyć 64 podłączone urządzenia.
    Może...hmmmm kabel którym się łączysz jest uszkodzony, albo coś z sieciówką w lapku jest nie teges.
    Zamiast tego laptopa spróbuj podłączyć inny komputer, albo cokolwiek innego posiadającego kartę sieciową np jakiś dysk sieciowy i będziesz wiedział czy dostanie połączenie z netem.Albo w ustawieniach sprzętu spróbuj znaleść zakładkę gdzie jest możliwość przełączenia bridge/router?
  • Poziom 9  
    KOCUREK1970 napisał:
    Akurat ten sprzęt może obsłużyć 64 podłączone urządzenia.
    Może...hmmmm kabel którym się łączysz jest uszkodzony, albo coś z sieciówką w lapku jest nie teges.
    Zamiast tego laptopa spróbuj podłączyć inny komputer, albo cokolwiek innego posiadającego kartę sieciową np jakiś dysk sieciowy i będziesz wiedział czy dostanie połączenie z netem.Albo w ustawieniach sprzętu spróbuj znaleść zakładkę gdzie jest możliwość przełączenia bridge/router?

może być faktycznie tak jak jurek.adam napisał:
    jurek.adam napisał:
    To nie kwestia modemu, a zabezpieczenie dostawcy. Widocznie masz pakiet, który umożliwia podłączenie tylko dwóch komputerów.

Kabel był dobry karty sieciowe też bez problemów, a co do konfiguracji sprzętu to niestety Vectra tak go zablokowała że nie było nawet możliwości wejścia na stronę konfiguracyjną modemu :)
    ale tak jak pisałem problem rozwiązany przez podłączenie zwykłego routera z Linksys'a który aktualnie organizuje sieć w mieszkaniu. Aczkolwiek jeżeli byłby to mój sprzęt to wolałbym mieć do niego pełny dostęp ;)
    Dziękuję za wszystkie porady mogą się przydać w przyszłości jak będę jeszcze u kogoś kto ma Vectrę
  • Poziom 10  
    Aby wejśc w konfigurację ustawień modemu w sieci Vectra trzeba wprowadzic adres 192.168.100.1 potem jak juz się wypyszczy wprowadzić
    User name: user
    password:user
    Te dane dadzą mozliwość konfiguracji Wifi i Voice - reszta jest zablokowana.
    :idea:
    Może ktos wie jak resztę ustawień odblokować?
  • Poziom 11  
    Odblokować jako tako się nie da, można jednak po odpięciu kabla od dostawcy zrobić reset i wtedy jest aktywne wszystko. Cała kwestia polega na tym że to operator wysyła konfigurację do modemu (najczęściej po tftp)
  • Poziom 10  
    Ale jak widać znajomość pewnych haseł daje dostęp do niektórych ustawień nawet przy przypiętym kablu.
  • Poziom 12  
    nie wiem jak wy ale pod 192.168.0.1 loguje się jako user, user i masz dostęp do wszystkich możliwości konfiguracyjnych :)
  • Poziom 43  
    Kochan napisał:
    loguje się jako user, user i masz dostęp do wszystkich możliwości konfiguracyjnych
    Żeby mieć dostęp do wszystkich opcji trzeba się zalogować z uprawnieniami admina, a takiego hasła od Vectry nie dostaniesz.
  • Poziom 10  
    Prawdę mówiąc wg mnie to najbardziej irytujące jest brak mozliwości konfigurowania WiFi z Vectry - hasło na stałe, brak kontroli nad tym kto sie podłącza - hasła user to poprawiają
  • Poziom 12  
    a to ? możliwość zmiany hasła itd.

• Poziom 10  
    A to dostęp do WiFi ... ale na przypiętym kablu Vectra na nazwie i haśle user
    bez itd.
    zakładka Administration nie działa

a to ściema
    to samo co we wcześniejszym poście, na odpiętym kablu Vectra

• Poziom 15  
    Ja wszedłem w 192.168.0.1 i jako user-user mam dostęp do większości ustawień.Właśnie zmieniłem kanał,bo pracowało na tym kanale jeszcze 5 routerów.Na jak długo i czy sygnał się wzmocni to się okaże.
    A tak z ciekawości zapytam jeszcze,czy cały ten modem z Vectry można zamienić na coś innego?
  • Poziom 12  
    Witam, odświeżę trochę temat, bo dziś lub wczoraj nasza kochana Vectra zablokowała dostęp do routerów. Np. moj EPC3925. user-user już nie działa. Może zna ktoś sposób, żeby się dostać?