logo elektroda
logo elektroda
X
logo elektroda
REKLAMA
REKLAMA
Adblock/uBlockOrigin/AdGuard mogą powodować znikanie niektórych postów z powodu nowej reguły.

Czy naprawa ścieżki sterownika Amica AWST10L przywróci działanie pralki?

jotbe69 11 Mar 2012 10:03 6738 5
REKLAMA
  • #1 10661505
    jotbe69
    Poziom 10  
    Posty: 19
    Ocena: 2
    Witam.
    Pralka umarła podczas wirowania, urwał się przewód od czujnika w grzałce, który podłączyłem ponownie, jednak na sterowniku jest spalona ścieżka, która łączyła się z wtyczką tego przewodu i pralka nadal nie reaguje. Nic nie świeci, nie działa. Prąd do pralki dochodzi, ewidentnie padł sterownik.
    Elektronik zaproponował naprawę ścieżki.
    Proszę o informacje czy naprawa ścieżki pomoże, czy wraz ze ścieżką nie spaliło się coś jeszcze (na module poza ścieżką nie ma innych widocznych sladów uszkodzeń), czy po naprawie i podłączeniu sterownik nie padnie znowu, czy przez urwany przewód spaliła się tylko ścieżka i dlaczego się spaliła. Zdaję sobie sprawę, że przyczyn może być wiele. Nadmienię,że przez kilka dni pralka sygnalizowała błąd świecąc kontrolkami licząc od prawej żółta, czerwona, żółta to pewnie przez przewód, ale dlaczego padłaścieżka, w moim przekonaniu powinno coś nie działać.
    Jeśli będzie trzeba kupię nowy sterownik, tylko czy to zda egzamin, to jest czy w pralce nie siedzi inna przyczyna niz przewód czujnika, usunięcie skutku nie przyniesie oczekiwanego rezultatu, bo przyczyna nadal tkwi.
    Bardzo proszę o pomoc, za którą z gory wielkie dzięki.
    Pozdrawiam Jarek
  • REKLAMA
  • #2 10661660
    MARCIN.SLASK
    Specjalista AGD
    Posty: 11875
    Pomógł: 1033
    Ocena: 2642
    Daj foto tego uszkodzenia na module.
    Na 99% moduł do wymiany, ale trzeba mieć miernik i zrobić jeden pomiar na module.
  • REKLAMA
  • #3 10661820
    jotbe69
    Poziom 10  
    Posty: 19
    Ocena: 2
    Dzieki za zainteresowanie
    Czy naprawa ścieżki sterownika Amica AWST10L przywróci działanie pralki?
  • REKLAMA
  • #4 10661839
    MARCIN.SLASK
    Specjalista AGD
    Posty: 11875
    Pomógł: 1033
    Ocena: 2642
    Jak masz mirnik, to mierzysz oporność (na zakresie 200Ω) na kondensatorze C3.
  • REKLAMA
  • #5 10661870
    jotbe69
    Poziom 10  
    Posty: 19
    Ocena: 2
    MARCIN.SLASK napisał:
    Jak masz mirnik, to mierzysz oporność (na zakresie 200Ω) na kondensatorze C3.


    Nie mam miernika i nie bardzo sie na tym znam ale zauważyłem, że C3 jest daleko od wypalenia (z drugiej strony płytki)
    Ogólnie rzecz biorąc, to czy ten sterownik jest do naprawienia i czy warto to robić oraz czy przyczyną był przewód czujnika grzałki ?
  • #6 10666609
    jotbe69
    Poziom 10  
    Posty: 19
    Ocena: 2
    Po wymianie modułu wszystko ok.

    Temat zamykam
REKLAMA