Witam.
Pralka umarła podczas wirowania, urwał się przewód od czujnika w grzałce, który podłączyłem ponownie, jednak na sterowniku jest spalona ścieżka, która łączyła się z wtyczką tego przewodu i pralka nadal nie reaguje. Nic nie świeci, nie działa. Prąd do pralki dochodzi, ewidentnie padł sterownik.
Elektronik zaproponował naprawę ścieżki.
Proszę o informacje czy naprawa ścieżki pomoże, czy wraz ze ścieżką nie spaliło się coś jeszcze (na module poza ścieżką nie ma innych widocznych sladów uszkodzeń), czy po naprawie i podłączeniu sterownik nie padnie znowu, czy przez urwany przewód spaliła się tylko ścieżka i dlaczego się spaliła. Zdaję sobie sprawę, że przyczyn może być wiele. Nadmienię,że przez kilka dni pralka sygnalizowała błąd świecąc kontrolkami licząc od prawej żółta, czerwona, żółta to pewnie przez przewód, ale dlaczego padłaścieżka, w moim przekonaniu powinno coś nie działać.
Jeśli będzie trzeba kupię nowy sterownik, tylko czy to zda egzamin, to jest czy w pralce nie siedzi inna przyczyna niz przewód czujnika, usunięcie skutku nie przyniesie oczekiwanego rezultatu, bo przyczyna nadal tkwi.
Bardzo proszę o pomoc, za którą z gory wielkie dzięki.
Pozdrawiam Jarek
Pralka umarła podczas wirowania, urwał się przewód od czujnika w grzałce, który podłączyłem ponownie, jednak na sterowniku jest spalona ścieżka, która łączyła się z wtyczką tego przewodu i pralka nadal nie reaguje. Nic nie świeci, nie działa. Prąd do pralki dochodzi, ewidentnie padł sterownik.
Elektronik zaproponował naprawę ścieżki.
Proszę o informacje czy naprawa ścieżki pomoże, czy wraz ze ścieżką nie spaliło się coś jeszcze (na module poza ścieżką nie ma innych widocznych sladów uszkodzeń), czy po naprawie i podłączeniu sterownik nie padnie znowu, czy przez urwany przewód spaliła się tylko ścieżka i dlaczego się spaliła. Zdaję sobie sprawę, że przyczyn może być wiele. Nadmienię,że przez kilka dni pralka sygnalizowała błąd świecąc kontrolkami licząc od prawej żółta, czerwona, żółta to pewnie przez przewód, ale dlaczego padłaścieżka, w moim przekonaniu powinno coś nie działać.
Jeśli będzie trzeba kupię nowy sterownik, tylko czy to zda egzamin, to jest czy w pralce nie siedzi inna przyczyna niz przewód czujnika, usunięcie skutku nie przyniesie oczekiwanego rezultatu, bo przyczyna nadal tkwi.
Bardzo proszę o pomoc, za którą z gory wielkie dzięki.
Pozdrawiam Jarek