Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Telefony komórkowe z USA Czy da się przerobić, aby działały w polskich sieciach?

01 Sty 2005 12:36 10423 23
  • Poziom 12  
    Witam wszystkich!
    Wujek przywiózł z USA trzy telefony komórkowe: Nokia 3285V, Sanyo SCP-4900 i Sanyo SCP-5500(L). Telefony nie mają jednak miejsca na polskie karty sim (wogóle nie mają kart sim). Telefony uruchamiają się normalnie. Po włączeniu nie pojawia się "Włóż kartę sim". Pisze natomiast "Searching for service..." Można normalnie poruszać się po menu i przeglądać zawartość telefonu (a także robić zdjęcia i kręcić filmy w przypadku SCP-5500(L)) Mam pytanie: czy można je jakoś "przerobić" żeby działały w polskich sieciach? Telefony są naprawdę dobre. Sanyo SCP-4900 ma kolorowy wyświetlacz. Sanyo SCP-5500(L) ma aż dwa kolorowe wyświetlacze (na i pod klapką). Posiada również kamerę cyfrową i aparat. Wszystkie telefony mają wysuwane antenki :)
    I jeszcze jedno pytanie: W jaki sposób (gdzie) w tych telefonach jest zapisany własny numer telefonu?
    Zamieszczam zdjęcia tych telefonów.
    Pozdrawiam i czekam na odpowiedzi.
    P.S. Jeśli nie da się nic zrobić z tymi telefonami to mogę je odsprzedać.
  • Poziom 12  
    :arrow: garni
    Dlaczego piszesz że nie ten dział? W jakim miałem umieścić tego posta?
  • Poziom 37  
    Kolega ma troche racji ze nie ten dzial. Dzial mowi o telefonach GSM, a to sa telefony TDMA (lub CDMA) czyli na upartego nie ten dzial... choc jak wiemy gsm wywodzi sie z tych systemow lacznosci.
    Jednak tak czy siak te telefony w Polsce nie beda dzialac - chyba ze jako dawcy.
    Aha, teraz juz telefony w USA maja karty sim (nawet te dzialajace w sieci iDEN i TDMA, bo CDMA calkiem juz nie ma).
    A ten telefon nokia 3285 to chyba to samo co 3210 jak dobrze pamietam (tyle ze w wersji GSM, a to wersja TDMA) wiec moze cos podejdzie.
    Pozdrawiam :)
  • Poziom 20  
    Witam ze sie tak spytam mowisz ze mozesz je sprzedac a ile bys chcial za poszczegolne telefony .
  • Poziom 17  
    rafal.w napisał:
    :arrow: garni
    Dlaczego piszesz że nie ten dział? W jakim miałem umieścić tego posta?

Dlaczego napisalem nie ten dzial??
    Bo w pierwotnej wersji postu chodzilo o to ze chcesz je sprzedac a nie o naprawe czy jakiekolwiek info. Chciales je sprzedac dlatego napisalem nie ten dzial. A teraz po tym jak zmieniles tresc zadajesz mi takie pytanie?
  • Poziom 20  
    telefoniki te moga sluzyc tylko jako dawcy na czesci,dzialaja one jak nasz dawny centertel czyli numer przypisany jest do aparatu.W polsce po prostu nie znajduja wlasnej sieci
  • Poziom 12  
    1. Pisząc tego posta nie wiedziałem że te telefony nie są GSM więc chyba jestem usprawiedliwiony, że umieściłem go na tym forum :)

2. :arrow: garni, w oryginalnym poście było napisane "P.S. Jeśli ktoś by był zainteresowany tymi telefonami to mogę je odsprzedać" i tylko to zmieniłem. Początek był taki sam, więc też pytałem się czy można coś z nimi zrobić.

3. Nokia 3285V jest podobna do Nokii 5110. Nawet batera pasuje :)

4. :arrow: Misio89 Co do ceny to zapytam się wujka ile by chciał za te telefony i jak najszybciej odpiszę. A może ty byś zaproponował?
  • Poziom 20  
    HMMM ja nie orientuje sie zbytnio w cenach telefonow wiec nie wiem zobacze co pwoei twoj wujek :]
  • Poziom 12  
    Nokia 3285V - 30 zł
    Sanyo SCP-4900 - 50 zł
    Sanyo SCP-5500(L) + ładwoarka samochodaowa - 70 zł

Ceny do małej negocjacji.
  • Użytkownik obserwowany
    Rozumiem ze ceny liczyles z kosztem przesylki :D ?? Odezwe sie do ciebie na priv

A tak po za tym kombinowal cos zeby dzialaly w polsce??
  • VIP Zasłużony dla elektroda
    A czy w stanach nie jest w ogóle inna częstotliwość? Z tego co pamętam to 1900 MHz. Jeśli się mylę to prosze mnie poprawić. w Polsce te telefony raczej na pewno nie ruszą.
  • VIP Zasłużony dla elektroda
    Dokładnie tak, pracują w systemie analogowym (tak jak by-po prostu inaczej tak jak analogowy i w innym paśmie). Ja posiadam Nokie 5170i i jest to samo, nie moge łazić nawet po menu bo żądą operatora i Service i nie daje rady, ale bateryjka i wszystko pasi (prócz tyłu, bo nie ma wejścia na SIM) ale jak ktoś by był zdolny to można by coś z tego zrobić :) i ma fajną wysówaną antenke jak na filmach z lat 80' :) działają tylko w paśmie 1900MHz a nie w duplexie jak w Polsce 900 i 1800. Pozdrawiam
  • Poziom 37  
    :arrow: Błażej
    W stanach sa czestotliwosci GSM 850 / 1900 MHz. I telefony dwuzakresowe w Polsce nie beda dzialaly. Trzyzakresowe ,natomiast beda dzialaly ale na gornym (1800) pasmie - tak ze daleko od duzych miast moga byc klopoty z zasiegiem (wyjatki stanowia telefony 3zakresowe ktore sa rozprowadzane na terenie USA i Europy - one pracuja na 900/1800/1900 czyli np. Nokia 6100, 6610...)

:arrow: Sady
    Nie rozumiem troche Twojej wypowiedzi ale uwierz mi to nie sa systemy analogowe. Jak najbardziej cyfrowe - np. TDMA (time delay multiple acces czyli wielodostep wykozystujacy "dziury"czasowe) - z niego wywodzi sie GSM ktory dokladnie tak samo dziala ale oferuje o wiele wiecej a karta sim (+IMEI oczywiscie) jest jakby identyfikatorem ktorego nie ma w TDMA (jest tylko sim na ktory mozna tylko zapisac kontakty - a do logowania wykorzystywany jest wewnetrzy eprom z zaprogranowanym numerem fonu). I TDMA dziala na tych samych pasmach (850/1900) co GSM ale ma swoje BTS-y. Na ok. 12 sieci w Stanach - 4 to sieci GSM , 1 iDEN a reszta to TDMA.
    Troche by sie trzeba nameczyc zeby taki telefon przerobic na GSM.
    Pozdrawiam :)
  • Użytkownik usunął konto  
  • Poziom 12  
    A ile chcialbys za ta Nokie 6800????????
  • GSM Product Supporter
    Jafa : Ja też byłbym zainteresowany tą 6800a

tel : 888262086
    gg : 5641890
    mail : cinekk(malpa)go2.pl

Ewentualnie przerobie za 180zł :)
  • Poziom 12  
    Sprzedałem już Sanyo SCP-5500(L). Zostały jeszcze tamte dwa. Jeśli ktoś jest zainteresowany to proszę pisać. Pozdrawiam!
  • Poziom 10  
    A jak to będzie z nowszymi telefonami? Np Nokia 7710, będzie działała w Polsce? Ma slot na karty SIM? Albo Nokia 6620, 6630? Wszystkie są 3-zakresowe GSM900/1800/1900.

Jak to jest u nas w kraju, duże miasta mają inny zakres niż małe miasta albo wiochy?
  • Poziom 10  
    A co Ty mi tutaj wyskakujesz z 2-zakresowym telefonem? W Polsce nie ma zakresu 850 ani 1900.

6800: GSM/GPRS 850/1900 MHz

I wszystko jasne?

Poza tym nie wszystkie telefony da się przerobić tak, żeby działały w Europie.
  • Poziom 17  
    Posiadam na sprzedaz NOKIE 3360
    http://telefony.gsmclub.pl/t/nokia/3360/

Żółty panel, 100% sprawna stan bardzo dobry.
    Kiedy wchodze w menu wyskakuje napis NO services czy coś takiegho i telefon sie wyłącza.

Chętnych prosze na priv GG: 3653242 lub email: tomikos2(malpa)interia.pl