Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Mastercook ZBI445 blad E3

13 Mar 2012 14:37 3636 5
 • Poziom 12  
  Witam. Posiadam taką zmywarkę i od jakiegoś wywala błąd E3 czyli problem z grzałką lub czujnikiem temperatury. Co może być przyczyna tego błędu?
  Pozdrawiam, CIKO.
 • Poziom 10  
  Witam,

  i jak kolego?

  Rozwiązałeś ten problem - bo mam to samo.
  Co poszło?

  pozdrawiam
 • Poziom 12  
  Skończyło się to tak że miałem jeszcze gwarancję więc wezwałem serwis. (Jeszcze wtedy był w Polsce).
  Facet przyjechał i powiedział że to najprawdopodobniej wtyczka w drzwiach bo to się często dzieje w tym modelu. Rozebrał drzwi. Docisnął wtyczki i złożył. Pojechał i do tej pory spokój.
  Pozdrawiam.
 • Poziom 10  
  Witam,

  Czyli wtyczka nie łączyła? Ale uruchamiał Ci się proces prania?

  W moim przypadku jest taka sytuacja, że drzwi się zamykają, zmywarka startuje i po jakimś czasie wywala błąd E3. Po otwarciu drzwi nie ma w ogóle pary - czyli woda nie jest podgrzewana. Proces podania tabletki pracuje prawidłowo. Klips zamknięcia drzwi też prawidłowo załącza czujnik.

  Zmywarka jest zabudowana i na początek rozebrałem drzwi. Na płytce nie widzę śladów przepalenia itp. Raczej wszystko ok. W załączniku przesyłam zdjęcie.

  Czy moglibyście poradzić co mógłbym sprawdzić na płytce zanim zacznę dokopywać się głębiej do termostatu i grzałki. Chciałbym mieć pewność, że to nie jest nic związane z modułem.

  Przeszperałem inne tematy i opisujecie o jakiś zimnych lutach, czy szukać problemu w tym
 • Poziom 12  
  Cześć.
  U mnie było bardzo podobnie jak u Ciebie.
  Tylko u mnie chyba trochę później wyskakiwał błąd bo jak ją otwierałem to leciała para a naczynia były pokryte pianą. Reszta identycznie jak w Twoim przypadku.
  Niestety nic więcej nie pomogę bo ja miałem jeszcze gwarancję. Na pewni nie wyciągał zmywarki z zabudowy. Facet rozbierał u mnie drzwi i zaglądał przez czarne klapki które są na dole jak zdemontuje się cokół mebli.

  Pozdrawiam,
 • Poziom 10  
  Rozumiem,

  dzięki za odpowiedź.
  Może ktoś coś poradzi?

  Mastercook ZBI445	blad E3