Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Mastercook ZBI445 blad E3

ciko 13 Mar 2012 14:37 3108 5
  • #1 13 Mar 2012 14:37
    ciko
    Poziom 12  

Witam. Posiadam taką zmywarkę i od jakiegoś wywala błąd E3 czyli problem z grzałką lub czujnikiem temperatury. Co może być przyczyna tego błędu?
    Pozdrawiam, CIKO.

0 5
  • #2 17 Gru 2013 11:00
    mecenas86
    Poziom 10  

Witam,

i jak kolego?

Rozwiązałeś ten problem - bo mam to samo.
    Co poszło?

pozdrawiam

3
  • #3 17 Gru 2013 11:07
    ciko
    Poziom 12  

Skończyło się to tak że miałem jeszcze gwarancję więc wezwałem serwis. (Jeszcze wtedy był w Polsce).
    Facet przyjechał i powiedział że to najprawdopodobniej wtyczka w drzwiach bo to się często dzieje w tym modelu. Rozebrał drzwi. Docisnął wtyczki i złożył. Pojechał i do tej pory spokój.
    Pozdrawiam.

0
  • #4 08 Sty 2014 09:27
    mecenas86
    Poziom 10  

Witam,

Czyli wtyczka nie łączyła? Ale uruchamiał Ci się proces prania?

W moim przypadku jest taka sytuacja, że drzwi się zamykają, zmywarka startuje i po jakimś czasie wywala błąd E3. Po otwarciu drzwi nie ma w ogóle pary - czyli woda nie jest podgrzewana. Proces podania tabletki pracuje prawidłowo. Klips zamknięcia drzwi też prawidłowo załącza czujnik.

Zmywarka jest zabudowana i na początek rozebrałem drzwi. Na płytce nie widzę śladów przepalenia itp. Raczej wszystko ok. W załączniku przesyłam zdjęcie.

Czy moglibyście poradzić co mógłbym sprawdzić na płytce zanim zacznę dokopywać się głębiej do termostatu i grzałki. Chciałbym mieć pewność, że to nie jest nic związane z modułem.

Przeszperałem inne tematy i opisujecie o jakiś zimnych lutach, czy szukać problemu w tym

0
  • #5 08 Sty 2014 09:41
    ciko
    Poziom 12  

Cześć.
    U mnie było bardzo podobnie jak u Ciebie.
    Tylko u mnie chyba trochę później wyskakiwał błąd bo jak ją otwierałem to leciała para a naczynia były pokryte pianą. Reszta identycznie jak w Twoim przypadku.
    Niestety nic więcej nie pomogę bo ja miałem jeszcze gwarancję. Na pewni nie wyciągał zmywarki z zabudowy. Facet rozbierał u mnie drzwi i zaglądał przez czarne klapki które są na dole jak zdemontuje się cokół mebli.

Pozdrawiam,

0
  • #6 08 Sty 2014 09:44
    mecenas86
    Poziom 10  

Rozumiem,

dzięki za odpowiedź.
    Może ktoś coś poradzi?

Mastercook ZBI445	blad E3

0