Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

[STM32] PŁytka STM32F4Discovery + ENC28J60

15 Mar 2012 16:16 3783 6
  • Poziom 8  
    Witam!
    Mam pytanie odnośnie płytki STM32F4Discovery. Czy programowanie możliwe będzie przy jej pomocy, czy potrzebuję jeszcze jakiś dodatkowy programator?
    Czy po dokupieniu ENC28J60 (takiego) będę mógł bez (większych :)) problemów połączyć się z siecią?
    Dziękuję za wyrozumiałość i odpowiedzi.
    Darmowe szkolenie: Ethernet w przemyśle dziś i jutro. Zarejestruj się za darmo.
  • Pomocny post
    Poziom 26  
    Tak STM32F4Discovery ma wbudowany programator/debugger stlinkv2.
  • Specjalista - Mikrokontrolery
    Co do ENC... to trochę szkoda marnować czas na układ z interfejsem SPI, skoro można działać z (R)MII. Scalak/moduł zwykle kosztuje +/- tyle samo. Np DP83848

4\/3!!
  • Pomocny post
    Poziom 2  
    Jeżeli planujesz zasilać STM32F4Discovery z USB to ENC odpada, max prąd zalecany dla zasilania czegoś zewnętrznego z DISCOVERY to 100mA dla 5 i 3V sumarycznie, a ENC potrafi sobie wsunąć nawet do 180mA.
  • Poziom 8  
    @dkul
    a gdybym zasilał STM32F4Discovery z jednego gniazdka USB, a ENC z drugiego?
    Jest jakaś łatwo dostępna / polecana alternatywa dla ENC28J60?
    wyżej wspomniane DP83848 znalazłem na KAMAMI za 20PLN :) lepiej kupić to zamiast ENC?
  • Specjalista - Mikrokontrolery
    Oczywiście że lepiej, bo ENC ma interfejs SPI, a DP - (R)MII - jest szybszy i wygodniejszy, nie mówiąc już o tym, że chyba nie da się wykorzystać wbudowanego w STM32F4 kontrolera ETH z układem ENC, bo on wtedy sam jest takim kontrolerem.

4\/3!!
  • Pomocny post
    Poziom 2  
    @jkowalsky
    oczywiście możesz ENC zasilać z czegoś zewnętrznego, ale generalnie polecałbym też wbudowany w STM32F4 kontroler + DP8348. ENC jest prądożerny, grzeje sie niemiłosiernie (taki jego urok), ma interfejs SPI a to dodatkowa zabawa. Zaleta ENC to fakt że jest na nim masa gotowych projektów + pare bibliotek do obsługi tego ustrojstwa. Swego czasu zmuszałem ENC do pracy z STM32F103 + FreeRTOS + stos LwIP, działa bez problemu, aczkolwiek duży wygodniej jest jednak mieć wbudowany w uC kontroler, tak jak ma STM32F4. A tak na marginesie to trzeba iść z rozwiązaniami do przodu a nie powielać te oparte o ENC ;)