Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Laptop asus X56S - wadliwa bateria, brak pracy na baterii

22 Mar 2012 19:21 2177 14
  • Poziom 25  
    Witam szanownych kolegów, A więc problem polega na tym że, po podłączeniu laptopa do zasilacza ładuje baterie tak jak ma być. Po odłączeniu zasilacza pracuje na baterii stan baterii 100% i po paru minutach się wyłącza . Załączam startuje stan baterii 95% i się wyłącza i tak w kółko dodam że temperatura procka to 37-42 stopnie. Proszę o jakieś propozycje usunięcia usterki. Z góry dziękuje za podpowiedzi.
  • Poziom 39  
    A ta nowa bateria to ma takie same parametry jak poprzednik ?
    Co to za bateria ?
  • Poziom 25  
    tak taka sama. asus li-lon battery pack A32-F3
  • Poziom 39  
    A poprzednia bateria też tak się wyłączała po paru minutach czy była całkiem "martwa"
  • Poziom 25  
    stara padła po naładowaniu trzymała 1min.
  • Poziom 39  
    Oddaj ja do sklepu bo sa z nią problemy choć może to byc także wina laptopa ale najpierw oddaj baterie na gwarancje, najtańszy sposób na sprawdzenie czy wina baterii
  • Poziom 25  
    tak zrobie. Ale dlaczego pokazuje naładowaną baterie ile czasu będzie pracował komputer itd po podłączeniu zasilacza pokazuje bateria naładowana . Laptop stoi nie używany 2-3 dni a bateria swoje parametry ma ' tak pokazuje czyli te 99 % .
  • Poziom 39  
    Ale procent naładowania to nie parametry baterii, parametry to jej napięcie i pojemność
  • Poziom 32  
    Sciagnij z internetu <Battery Bar>. Pokazuje (przewaznie, nie zawsze) dokladne zuzycie baterii. Jesli zuzycie bedzie wieksze niz 1% tzn, ze wcisneli Ci jakas używkę.
  • Poziom 25  
    witam pisze co pokazuje BATTERY, pojemność 29513 zużycie baterii 44,1% z 52800 pobór mocy23990mW czas pracy 1,15 I tak jak pisałem parę minut i się wyłączył a pokazuje czas pracy 57min.
  • Poziom 39  
    Jeśli wierzyć programowi bateria jest zużyta i to mocno, kupiłeś ją jako nową czy używkę ?
  • Poziom 25  
    jako nową, baterie sformatowałem tak jak książka pisze. Pisze zużycie aku 42% to i tak ma jeszcze 58%pojemności . Czy jest gdzieś jakieś ustawienie kiedy ma się wyłączyć komp Powiedzmy 10% aku i się wyłącza ?
  • Pomocny post
    Poziom 32  
    Szkoda czasu i zabawy, ten program w 99% nie kłamie - kupiłeś jakiś szrot. Zrob printscreen ze zużyciem, wyślij sprzedawcy z zadaniem zwrotu pieniedzy za baterie + obydwie wysylki z uwagi na niezgodność towaru z opisem.
    Nie ma co więcej w tym temacie polemizowac.
  • Poziom 25  
    tak zrobie , dziękuje za zainteresowanie moim problemem.
  • Poziom 25  
    bateria wysłana i wymieniona na nową . Sprzedawca tłumaczył się , że spakował nie tę co trzeba i wysłał mi. Problem ze sprzedawcą rozwiązany polubownie. temat rozwiązany. Dziękuję za zainteresowanie i pomoc.