Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Europejski lider sprzedaży techniki i elektroniki.
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Jaki TV (LCD/LED/plazma), <2500zł, 37-40 cali

palerinha 24 Mar 2012 13:49 4174 7
  • #1 24 Mar 2012 13:49
    palerinha
    Poziom 8  

No to jedziemy:

1. Odległość od ekranu: 2-3m
    2. Jak słońce świeci w pokoju: Okna na płn-zach, słońce nie pada bezpośrednio na TV, dużo światła w lec ie od 16 do 20.
    3. Jak duży jest pokój: 12 m2
    4. Preferowana technologia: Nie mam.
    5. jaki masz obecnie telewizor: LG 21 cali CART
    6. jakie programy najczęściej oglądasz: Sport, filmy
    7. Oglądasz w dzień czy wieczorem: pon - pt po godz. 18, w weekend różnie
    8. wieczorem oglądasz przy świetle czy wolisz bez: Wolę bez.
    9. wolisz obraz ostry czy łagodny: Nie mam zdania
    10. matryca błyszcząca czy matowa: Matowa
    11. preferowana wielkość telewizora: 37 - 40 ''
    12. preferowana marka: Toshiba, Samsung, Sharp, LG, Panasonic
    13. czego nie lubisz w telewizorach: smużenia, braku wyraźnego obrazu, wyraźnego subcloudingu
    14. jakie urządzenia będą podłączone: dekoder N HD, komputer po HDMI, konsole
    15. ile % do telewizji a ile % do innych urządzeń: 50/50
    16. siedzicie na wprost telewizora czy również z katów bocznych: W przypadku oglądania przez kilka osób również z kątów bocznych
    17. czy ważne jest wifi: Tak
    18. czy będziesz korzystać z widgetów: Niekoniecznie
    19. czy chcesz serfować w internecie poziomu telewizora: Niekoniecznie, Ew. z poziomu komputera przez HDMI
    20. czy chcesz korzystać z serwisu Ipla , Iplex, tvscreen - VOD: Niekoniecznie, mogę poprzestać na korzystaniu przez komputer.
    21. czy USB ma mieć czytanie filmów z polskimi znakami: Raczej tak, choć mogę przeboleć brak ogonków
    22. ma mieć 3D: Jeżeli będzie jako takiej jakości
    23. ma mieć slot na karty SD: Mógłby mieć
    24. ma mieć tuner DVB-S: Niekoniecznie
    25. Jakimi złączami i co chcesz podłączyć: HDMI ( dekoder n, Komputer, konsole ), Ew. USB (filmy)
    26. Jaki masz sygnał: Analog + cyfra + n HDMI
    27. ile programów HD: ok. 20
    27. Ile godzin dziennie ma grać telewizor: W dni powszednie ok. 2, w weekendy max 8.
    28. ma stać czy wisieć: Stać
    29. Rozdzielczość: Full HD
    30. DVB-T: Tak
    31. Na czym najbardziej Ci zależy: programy HD, filmy mkv, mp4 w wysokich roździałkach 720p i 1080p, DVD, Analogowa i cyfrowa telewizja
    32. Ile osób ogląda: 1-3
    33. Jaka klasa cenowa: max 2500 PLN
    Ponadto dobrym rozwiązaniem byłoby nagrywanie z TV na HDD, mógłbym „poświęcić” za to HD.

Co do technologii, cholernie denerwuje mnie duży clouding i by go uniknąć mogę nawet zrezygnować z LED do zwykłego LCD, byleby miał dobrą multimedialność. Będzie oglądane na TV dużo meczów, więc smużenie też odpada. Zależy mi na niewielkich czasach reakcji (takich niezauważalnym gołym okiem, bez przesady)
    Z LEDów jestem za Toshiba 40TL838 (ponoć dobrze radzi sobie nawet z gorszymi rozdzielczościami, matryca półmat, WiFi po adapterze, 100hz, 3d). Niepokoi mnie tam ponoć zauważalny clouding (jak to wygląda po kalibracji?), odstawanie obudowy i ponoć „charczące głośniki”. Rozważam też Samsung 40d5500 (ponoć dobre multimedia i przy pokombinowaniu możliwość nagrywania na HDD), ale nie ma 100hz (czy to aż tak zauważalne?) oraz Panasonica 42g30 (plazma). Szczególnie jestem ciekaw opinii użytkowników Tośki.

Jestem otwarty na inne propozycje, byle nie było smużenia przy grach i meczach, nie było dużego subcloudingu, dobrze odtwarzał niskie rozdzielczości), nieprzekraczalne 2500zł, nagrywanie lub 3D będą dodatkowymi atutami. Jestem w stanie zrezygnować z 40 dla dobrego 37.

Proszę o pomoc :)

• #2 24 Mar 2012 19:03
    flashmob
    Poziom 9  

Kłaniam. Na wstępie Cię skarcę za niepoprawny nawyk który szerzy się wśród konsumentów... LED a LCD to zupełnie dwie odrębne technologie ekranu. LED to mamy na stadionach, na ulicach. LCD to ekran ciekłokrystaliczny i jest PODŚWIETLANY ledami.

To tyle słowem wstępu. ;-)

Jakiś czas temu stałem przed podobnym wyborem.
    Samsung, faktycznie jest to dobry wybór ze względu na dobrą jakość ekranu jednakże... jakość wykonania już samych telewizorów mnie bardzo mierzi i tym samym nie był/jest dobrym kandydatem to zakupu. Mając na uwadze, że Samsung nie tylko sam korzysta z dobrodziejstw swoich rewelacyjnych ekranów LCD mogę polecić telewizory Philipsa. Jakość ekranu na wysokim poziomie, jakość wykonania 3 poziomy wyżej niż Samsung. Sądzę, że serie 3000 i 4000 powinny spełnić Twoje wymagania. Jeśli chodzi o clouding to niestety w przypadku telewizorów z podświetleniem LED w tym przedziale cenowym tego nie unikniemy ze względu na LEDy tylko z jednej strony ekranu co wzmacnia efekt. Jeśli chodzi o usb to również Philipsa możesz zaopatrzyć w HDD zewnętrzny. ;-)

• #3 24 Mar 2012 21:44
    palerinha
    Poziom 8  

Cytat:
    Kłaniam. Na wstępie Cię skarcę za niepoprawny nawyk który szerzy się wśród konsumentów... LED a LCD to zupełnie dwie odrębne technologie ekranu. LED to mamy na stadionach, na ulicach. LCD to ekran ciekłokrystaliczny i jest PODŚWIETLANY ledami.

Wiem, wiem :)

Cytat:
    Samsung, faktycznie jest to dobry wybór ze względu na dobrą jakość ekranu jednakże... jakość wykonania już samych telewizorów mnie bardzo mierzi i tym samym nie był/jest dobrym kandydatem to zakupu. Mając na uwadze, że Samsung nie tylko sam korzysta z dobrodziejstw swoich rewelacyjnych ekranów LCD mogę polecić telewizory Philipsa. Jakość ekranu na wysokim poziomie, jakość wykonania 3 poziomy wyżej niż Samsung. Sądzę, że serie 3000 i 4000 powinny spełnić Twoje wymagania. Jeśli chodzi o clouding to niestety w przypadku telewizorów z podświetleniem LED w tym przedziale cenowym tego nie unikniemy ze względu na LEDy tylko z jednej strony ekranu co wzmacnia efekt. Jeśli chodzi o usb to również Philipsa możesz zaopatrzyć w HDD zewnętrzny. Wink

W sumie to nie zwracałem uwagi na Philipsy, ponoć są bardziej awaryjne (niby nie każdy egzemplarz, ale ja np. wolę kupić lapciaka ASUSa niż ACERa). I raczej w tym przedziale cenowym w testach i polecanych króluje 5 firm podanych powyżej.
    Jak wyglądają te Philipsy przy dynamicznym obrazie?

PS: A co do cloudingu - pytanie brzmiało bardziej czy można tak skalibrować TV, żeby nie był tak wyraźny i denerwujący, przy tym żeby obraz był ładny?

• #4 25 Mar 2012 13:45
    LOCOLOCO
    sprzedawca - konsultant

Led to obecnie skrót myślowy i reklamowy dotyczący telewizorów LCD z podświetleniem LED.
    Z pewnością użytkowników tego forum nie dotyczą Ekrany LED.
    Do Twoich potrzeb najbardziej pasuje Toshiba 40TL 838 LCD LED:
    http://www.hdtv.com.pl/forum/toshiba/78017-tv...ie-cenowej-przyniesie-wiele-radosci-test.html

• #5 25 Mar 2012 14:48
    palerinha
    Poziom 8  

Tylko ta Tośka nie ma PVR, a zależy mi na tym bardziej niż na 3D.

• #6 25 Mar 2012 17:07
    Mylagos
    Poziom 19  

Witam.

100Hz oraz możliwość nagrywania na dysk ( zaznaczam, że możliwe jest to tylko z wbudowanych tunerów ) posiada Sony EX720. 40' będzie kosztowało ok 2600zł.

Jeśli chodzi o wspomniany przez Ciebie clouding, to jest to już przypadłość podświetlenia LED, ale nie powinien on jakoś bardzo przeszkadzać w oglądaniu.

• #7 26 Mar 2012 21:47
    palerinha
    Poziom 8  

A jak wygląda nagrywanie w tym Soniaku (w sensie jaki format pliku wyjściowego itd).

Słyszałem że ponoć Samsung 40D5500 ma PVR jakoś odblokowywane. Może ktoś napisać więcej o tym?

• #8 27 Mar 2012 19:09
    Mylagos
    Poziom 19  

Niestety, ale w tym Sony, nagrane materiały, będą możliwe do odtworzenia tylko na telewizorze.

Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME