Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

oryginalny wzmacniacz, subwoofer) audi a4 b5 NOKIA tda8563q opis kabli, pinów

nerka1985 27 Mar 2012 02:15 19831 6
  • #1 27 Mar 2012 02:15
    nerka1985
    Poziom 7  

Witam posiadam a4 b5 jak temacie potrzebuje pomocy z tym wzmacniaczem gdyż chcę tanim kosztem próbować troche przerobić tubę(zmienić głośnik dołożyć drugi) , ale kiedy odkręciłem końcówkę od reszty moim oczom ukazał sie taki widok jak na zdjęciach poniżej.
    i teraz pytanie brzmi:
    od czego każdy jeden jest czy ktoś posiada takie informacje zauważyłem, że z kostki wychodzą dwa kable nie podłączone (zaizolowane) NIEBIESKI i BRĄZOWY
    dlaczego niewiem co narobił poprzednik(głośnik też zmieniał)wiem, że wzmak ma 2x40W może kiedyś były 2 głośniki

tu dodaje zdjęcia

3 6
  • #2 27 Mar 2012 05:52
    Mleczyk89
    Poziom 34  

Zapewne znajdował się tam głośnik dwucewkowy.

0
  • #3 27 Mar 2012 09:02
    nerka1985
    Poziom 7  

ok dzięki, ale pociągnę temat dalej co zrobić by trochę usprawnić ten system trochę poczytalem i dwucewkowe są po to by z niższej jakości wzmaka wiecej wycisnąć tak ? ale nie wiem czy dobrze zrozumiałem?czy mogę kupić lepszy glosniczek kednocewkowy i podłącZyć pod te 2 kanały naraz jest możliwy taki mostek? a Moze 2 jednocew. wstawić odpowidnio powiększona skrzynka w ori miejsce. czy dwucewkowy musi być ?
    jak napisałem w 1 poście chcę tanio ulepszyć co robić
    wiem dużo pytań, ale jestem ciekawy czy sie w to nie bawić (olać)-->choć chciałbym by kostki i kable ori zostały by kiedyś można było wsio odwrócić.
    a zapomniałem dodać mam nie ori radio było concert blaupunkta (już mnie wkurzyło) choć super pasowało teraz mam jvc z mossfet'em 4x50, i Moze podłączyć pod radio jakiś inny wzmak i skrzynię, a co z tylnymi glosnikami w drzwiach jak je podłączyć czy zostawić na starej końcówce tej bez glosnika ori?

0
  • #4 27 Mar 2012 15:31
    Mleczyk89
    Poziom 34  

Dla jasność głośniki 2 cewkowe stosuje się z 2 względów : dla osiągnięcia większej mocy (głośnik zasilany z 2 kanałów) jak również dla łatwości konfigóracji przy mocnych wzmacniaczach (głośnik 2x2ohm można połączyć w 1ohm lub 4 ohm).

Głośnik jednocewkowy Cie nie ratuje bo nie masz możliwość zmostkować tego wzmacniacza. Moc 2x40W przy 2 ohm również jest zawyżona ze względu na pomiar przy 10%THD. Oryginalny głośniczek zapewne byl 2x2ohm w celu jak najlepszego wysterowania.

Można wstawić 2 głośniki jednocewkowe (2ohm w celu uzyskania jakiejkolwiek mocy) jeżeli jest na to miejsce.

Można również zastosować osobny wzmacniacz ( konieczność przeprowadzania przewodów zasilających od akumulatora oraz sygnałowych od radia.

Co do głośników z tylnych drzwiach, jak rozumiem są zasilane z jednego TDA wzmacniacza pokazanego na zdjęciu.

Skoro radio jest zmienione, można odpowiednio poprzepinać kable ( za radiem jak i przy tym wzmacniaczu) i zasilać je z nowego radia lub zasilać z istniejącego wzmacniacza ( nie wiem jak wyglądają podłączenia za radiem).

1
  • #5 29 Mar 2012 00:46
    nerka1985
    Poziom 7  

będzie ciężko z tą 3 opcją co napisałeś jestem skłonny wywalić suba ori wraz z całym opakowaniem zostawić końcówkę na te tylne w drzwiach i pociągnąć nowy kabel od radyjka do wzmaka innego i inną szkrzynke sobie zmontuję w sumie dzieki za zainteresowanie będę potrzebował troszkę pomocy przy doborze wzmaka i głośnika żeby nie robiło wiochy (łup, łup) tylko dobrze grało

0
  • #6 10 Maj 2012 18:29
    nerka1985
    Poziom 7  

Dzięki za info.trochę mnie nie było ( dwójka dzieci ) wymontowaleem tda poprowadzilem nowe kable do drzwi tylnych jak i przednich pod nowe głośniki, zamontowalem wzmaka magnat 2x500 coś tam zmostkowalem podlaczylem tube i gra ( cienki budżet- i znowu na te dzieci padło) temat uważam za zakończony

0
  • #7 27 Sie 2013 17:01
    Ziol3k
    Poziom 14  

Witam,
    a ja mam do Was takie pytanie, mam taki sam wzmacniacz wyciągnięty z subwoofera z audi a3. Uruchomiłem go zgodnie z opisami w internecie, ale gra bardzo cicho po podłączeniu sygnału niskopoziomowego, dobrze zaczyna grac przy sygnale wysokopoziomowym. Czy to normalne dla tego układu? pytam gdyż na schematach podłączenia tego wzmacniacza było napisane że sygnał powinien iść niskopoziomowy. Pzdr

0
  Szukaj w 5mln produktów