Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Lenovo Y530 - czarny ekran i tyle

lenovozonk 31 Mar 2012 06:55 2941 3
  • #1 31 Mar 2012 06:55
    lenovozonk
    Poziom 2  

Witam,

Jestem posiadaczem laptopa lenovo y530. Sprzęt póki co służył mi dobrze, ale jakieś dwa dni temu zepsuł mi się prawy zawias w klapce - ekran po prostu stracił stabilizację i trochę się chwiał - aczkolwiek laptop dalej działał bez zarzutu. Dzisiaj akurat oglądałem film i klapka się zamknęła. Komputer (windows) przeszedł w stan uśpienia, ale nie dał się już więcej włączyć. Po restarcie jedyne co mam to czarny ekran. Wyjąłem baterie, podłączyłem zewnętrzny monitor i to samo. Przy naciśnięciu guzika zapalają się lampki klawiatura, bateria i te sprawy. Aczkolwiek na ekranie nie pokazuje się nic, nie ma też żadnego dźwięku poza odgłosem wiatraczka.

Czy ktoś wie co mogło się popsuć? I jakie szanse są na to, ze to płyta główna albo grafika. Czy może to być coś wspólnego z zawiasem?
    Dodatkowo nie mam już gwarancji dlatego proszę o polecenie mi jakiegoś rzetelnego serwisu lenovo.

Dziękuje i pozdrawiam

0 3
  • #2 31 Mar 2012 10:57
    sentus1
    Poziom 11  

Możliwe że została uszkodzona matryca czy taśma, chociaż mam ten model i jest on solidny. O płytę główną raczej się nie bój. Trzeba zdiagnozować problem w pierwszym lepszym serwisie u Ciebie w mieście

0
  • #3 31 Mar 2012 11:06
    lenovozonk
    Poziom 2  

Witam,

Dzięki za odpowiedź. Czy możesz polecić jakiś serwis lenovo, bo niestety nie mam dobrych wspomnień z lokalnymi serwisami.

pozdrawiam

0