Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Chrysler Voyager mleko w silniku

rudiszubert 04 Apr 2012 17:58 1948 8
    rudiszubert
    Level 19  
    Poszła uszczelka pod głowicą i w silniku zrobiło się zagęszczone mleczko.
    Stało się to w czasie mrozów , wolno ubywał płyn z chłodnicy ,ale w końcu przestało ubywać. Na bagnecie jest prawie czysty olej , ale spoglądając przez korek wlewu oleju , widać że jest grubo syfu. Chciał bym spróbować wypłukać całe wnętrze silnika i zalać świeżym olejem, ale nie wiem jakim środkiem, metodą się posłużyć . Macie jakieś rady ,ale na temat ?
    milejow
    Level 43  
    Żadne płukanie, ustalić co puściło płyn do oliwy i naprawić
    rudiszubert
    Level 19  
    Ale to co się nazbierało ,trzeba usunąć , jak ? Tylko bez mądrych porad ,oddać do warsztatu.
    polonez15
    Level 33  
    A może byłbyś łaskaw napisać choć rok i silnik? Nie masz dostępu do Google,czy jak? Wpisz sobie "płukanie silnika" i czytaj.
    rudiszubert
    Level 19  
    a do czego jest to potrzebne ? Silniki są takie same .
    ftp.kowal
    Level 36  
    Z Twojego opisu praktycznie nic nie wynika. Napisałeś że uszkodzona jest uszczelka pod głowica skąd ta pewność. Najpierw piszesz że masz olej zmieszany w płynem, po chwili że olej na bagnecie jest czysty. Jeśli jest biały osad na korku wlewu oleju to oznacza niedogrzany silnik. Czyli krótkie trasy, lub padnięty termostat. Poczytaj o tym na forum było wiele razy. Piszesz że silniki są takie same to czemu nie użyłeś wyszukiwarki w celu znalezienia odpowiedzi na swój problem. Chociaż jak byś podał jaki silnik to by dużo ułatwiło.
    rudiszubert
    Level 19  
    Zamiast dawać głupie rady ,sam spróbuj poszukać na temat umycia 0,5 cm warstwy białego osadu z wnętrza silnika.Samo płukanie tu nie pomoże , może , ale dopiero po wyczyszczeniu tego syfu.Olej na bagnecie jest czysty, jak pisałem przestał znikać płyn i widocznie się przeczyścił przez filtr .Jak byś czytał uważnie to napisałem ,że płyn znikał i przestał ,jak bym napisał, że się płyn wylewa ,kapie z silnika to mógłbyś pytać skąd wiem ,że to uszczelka ?
    Znam się na mechanice i nie potrzebuje takich rad ,tylko nie miałem jeszcze przypadku opisanego i oczekuje ,że ktoś podsunie jakiś pomysł. Reasumując , olej teraz jest czysty , a syf jest wewnątrz silnika -karter, kanały ,pod pokrywą zaworów.....

Moderated By zeimp:

Radzę przyhamować, ponieważ zbliżasz się do naruszenia:
    Regulamin
    3.1.6. Rozpowszechnianie treści sprzecznych z zasadami współżycia społecznego.

zeimp
    Moderator on vacation ...
    rudiszubert wrote:
    Znam się na mechanice i nie potrzebuje takich rad

Czyżby? A ile silników kolega w swoim życiu "zrobił"?

Pokrywa zaworów, niemal w każdym silniku jest w w/w sposób zanieczyszczona, w mniejszym, lub większym stopniu! Zależy to od oleju, jak i pokonywanych tras. Wyobraź sobie, że po zdemontowaniu tejże pokrywy, ukaże Ci się czyściutki silnik, a tylko sama pokrywa "zamasełkowana"... Uwierzysz w to? Ja (i nie tylko) to wiem! Tak więc, akurat w tym wątku nie ma bezsensownych wypowiedzi...
    rudiszubert
    Level 19  
    Radzę poskromić głupie odpowiedzi i nie licytować się ,kto więcej silników zrobił, bo nie Wiesz z kim rozmawiasz i daj sobie spokój z odpowiadaniem.Ja potrzebuje porady a nie Twojej opinii na temat moich zdolności.....

Moderated By Pawel wawa:

Byłeś ostrzeżony. Blokada pisania 30 dni. Masz czas na ochłonięcie.