Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

jak całkowicie zablokować pracę kotła vaillant jednofunkcyjnego atmotec plus

samsu100 05 Kwi 2012 23:32 1865 3
  • #1 05 Kwi 2012 23:32
    samsu100
    Poziom 22  

Czy istnieje prosty sposób wymuszonego zablokowania całkowitej pracy kotła Vaillant atmotec Plus w czasie gdy pracuje inny kocioł (np kominek z płaszczem wodnym).
    Przeczytałem większość tematów i takiej odpowiedzi nie znalazłem.
    Blokowanie rozwieraniem styków 3-4 powoduje wyłączanie tylko pracy co, ale grzanie wody cwu w dalszym ciągu funkcjonuje z obiegu po wewnętrznym zaworze trójdrożnym
    Chciałbym aby w tym modelu kotła Vaillant w czasie gdy woda w płaszczu kominka osiągnie odpowiednią temperaturę nastąpiło całkowite wyłączenie funkcji grzania zarówno co jak i cwu i trwało tak długo jak będzie odpowiednia temperatura wody z płaszcza kominka. Gdy kominek wygaśnie kocioł gazowy ma podjąć pełną obsługę zarówno co jak i cwu. Krótko mówiąc chcę uzyskać pełne podgrzewanie cwu i co tylko z kominka w czasie gdy w nim palę.
    Czytałem o możliwości podłączenia dodatkowego regulatora do styków 7-8-9
    ale jest to dodatkowy wydatek i nie wiem czy pozwoli uzyskać zablokowanie pracy kotła o którym piszę.

0 3
  • #2 06 Kwi 2012 00:27
    Grzegorz Siemienowicz
    Poziom 36  

Odetnij zasilanie.

1
  • #3 06 Kwi 2012 16:52
    samsu100
    Poziom 22  

Nie ukrywam, że taki scenariusz brałem pod uwagę. Zasilanie podawać na kocioł poprzez przekaźnik zasilany sterownikiem od kominka i po kłopocie. Nie wiem tylko czy kocioł przy takim resecie szybko się "podnosi" do normalnej pracy oraz czy są jakieś ustawienia które mogą w tym przypadku ulecieć. Kotłownię na dzień dzisiejszy mam w kawałkach. Piec Vaillant atmotec 24 kW stoi w kartonie, wymiennik, sprzęgło hydrauliczne, zasobnik cwu itd też w kartonach. Po świętach zabieram się za montaż i zbieram jak najwięcej informacji aby nie poprawiać później instalacji za mocno.
    Wariant z dodatkowym sterownikiem wpinanym w styki 7-8-9 też biorę pod uwagę. Z tego co przeczytałem mógłby to być calorMatic 360 z dodatkowym modułem VR40 do pompy cyrkulacyjnej.
    Jak pisałem na wstępie nie szukam dodatkowych wydatków tylko sposobów najtańszych i skutecznych.

1
  • #4 06 Kwi 2012 17:05
    Grzegorz Siemienowicz
    Poziom 36  

Swoją hybrydę (kocioł gazowy kondensacyjny i kocioł stałopalny) mam sterowaną przez 2 termostaty bimetaliczne.
    To jest cały sterownik hybrydy.

1