Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Windows XP razem z Windows 98

05 Sty 2005 12:07 1944 11
  • Poziom 14  
    Witam!
    Mam problem z oprogramowaniem Windowsa. Otóż kupiłem kompa z Windowsem XP, a chciałbym wgrać też Win 98, ponieważ mam kartę TV tylko do Win 98. Jak wgrać teraz ten starszy Windows, nie ruszając XP? Pomóżcie!

Pozdr
  • Warunkowo odblokowany
    po prostu .. nagraj windowsa 98 na drugiej partycji.... a potem za pomocą konsoli odzyskiwawczej XP dodaj win98 do listy startowej...
    poleceniem bootcfg /add a jeski to nie pomoże to bedzies musial przebudowac plik boot.ini i w niem dopisac nowa instalacje.
  • Poziom 14  
    Witam!
    Dzięki, spróbuję!

Pozdr
  • Poziom 14  
    Witam!
    Próbowałem nagrywać Win 98 na innej partycji, ale wyświetlony komunikat informuje, że mam robić to oczywiście w DOS-ie. Jak uruchomić tego DOS-a i jakie komunikaty tam wpisywać? Czy XP pracuje z DOS-em? Chyba nie! Nie wiem co robić!

Pozdr
  • Poziom 20  
    Musisz włożyć dyskietkę startową win 98, włożyć płytkę z win 98 do napędu, wpisać literę odpowiadającą za napęd cd-rom (np. G: itp.), wpisać setup, przejdzie scandisk i następnie już z myszką wybierasz sobie na jakiej partycji chcesz zainstalować windowsa. A tak nawiasem to lepiej najpierw zainstalować win 98 a dopiero później xp. Jak nie masz dyskietki startowej to ustaw w biosie bootowanie z cd-rom (niektóre wersje były bootowalne).
    Pozdrawiam
  • Poziom 13  
    Witam
    Windows XP nie pozwala na zainstalowanie Win'98, więc albo musisz zainstalować 98 jako pierwsze, albo odłączyć na czas instalacji XP (jeżeli masz na osobnych dyskach (nie partycjach, tylko urządzeniach fizycznych). Jak już to zrobisz, to przestaw w BIOS-ie "first boot device" (lub podobnie, zależnie od wersji) na CDROM, włóż płytę z Win'98 do napędu i uruchom ponownie. Jak zapyta, to wybierz kolejno "uruchom z CD-ROM" (pozycja 2) > "uruchom z obsługą CD-ROM" (pozycja 2). Jak skończy się ładować, przejdź do katalogu głównego płyty, np. d: (sprawdź, czy to na pewno ten), wpisz cd win98 aby wejść do katalogu a następnie wpisz setup, żeby uruchomić instalatora.
    Mając zainstalowany 98 możesz zainstalować XP. Instalator XP pozwala wybrać partycję na której ma być zainstalowany.
    Do uruchamiania wybranego systemu możesz użyć programu BootMagic firmy PowerQuest. Jest on dodawany do PartitionMagic-a (przynajmniej do 7-ki). Nie wiem, czy występuje osobno i czy jest darmowy.
    Pozdrawiam
  • Poziom 16  
    Witam, Windows98 musisz zainstalowac na innej partycji, oczywiście w DOSIE, uruchom komputer z dyskietki startowej, lub zbotowanej CD. Wczesniej w Biosie sobie przestaw. Gdy już zainstalujesz win98, i jak nie potrafisz dodać sobie windowsa98 z konsoli naprawczej, po prostu przeinstaluj Windowsa xp i bedziesz miał te dwa systemy do wyboru przy uruchamianiu.
  • Poziom 15  
    upewnij się, czy niemasz NTSF, potem jak wyżej, czyli, pierw 98, potem XP, i niepowinno byc zadnego problemu.
  • Poziom 23  
    Jak już kolega napisał najpierw w98, nastepnie XP.
    Po zainstalowaniu w98 polecam partition magic i funkcję boot manager. Gdy zainstalujesz następny system poprzez PQ Magic (add another system), systemy nie będą się widziały, i nie można będzie ingerować do partycji, gdzie jest inny OS.
    YR1
  • Poziom 16  
    Słuchaj jest pare sposobów na zainstalowanie na XP starszego Windowsa.Pierwszy to taki jak ci wymieniają powyżej żebyś zainstalowałna drugi dysk.Ale ja mam też drugi i moim zdaniem łatwiejszy.Poszukaj płytkę z Windowse 98SE Uaktualnienie i wtedy normalnie go zainstalujesz, albo ściągnij łatkę z internetu do instalacji starszego Windowsa.Nazywa się to chyba Service Pack XP-98.Nie znam strony ale napewno sobie poradzisz.Miłej zabawy.Odpisz czy pomogło
  • Poziom 14  
    Witam!
    Zainstalowałem win 98! Znalazłem stronę internetową: FORUM.INFOJAMA.PL/VIEWTOPIC, gdzie jest artykuł: "instalacja Me/98/2000 obok zainstalowanego już XP". Nie musiałem nawet wykonywać do końca opisanej procedury i wszystko ruszyło bezbłędnie. Zainteresowanych odsyłam do w/w stronki!

Pozdr
  • Poziom 20  
    witam

mam podobny problem tyle tylko że jeden dysk a dwie partycje , ana pierwszym jest ntfs i XP a drugi jest fat i tu chciałem zainstalować 98 . Niestety instalka wyświetla komunikat że że muszę zmienić partycje rozruchową , i tu rodzą się dwa pytania , czy jest to wogóle możliwe jezeli dysk c jest ntfs i i jak to zrobić a wogóle co to jest partycja rozruchowa

podany wyżej link niestety nie działa, a i żadnej łatki też nie udało mi się namierzyć