Witam
Windows XP nie pozwala na zainstalowanie Win'98, więc albo musisz zainstalować 98 jako pierwsze, albo odłączyć na czas instalacji XP (jeżeli masz na osobnych dyskach (nie partycjach, tylko urządzeniach fizycznych). Jak już to zrobisz, to przestaw w BIOS-ie "first boot device" (lub podobnie, zależnie od wersji) na CDROM, włóż płytę z Win'98 do napędu i uruchom ponownie. Jak zapyta, to wybierz kolejno "uruchom z CD-ROM" (pozycja 2) > "uruchom z obsługą CD-ROM" (pozycja 2). Jak skończy się ładować, przejdź do katalogu głównego płyty, np. d: (sprawdź, czy to na pewno ten), wpisz cd win98 aby wejść do katalogu a następnie wpisz setup, żeby uruchomić instalatora.
Mając zainstalowany 98 możesz zainstalować XP. Instalator XP pozwala wybrać partycję na której ma być zainstalowany.
Do uruchamiania wybranego systemu możesz użyć programu BootMagic firmy PowerQuest. Jest on dodawany do PartitionMagic-a (przynajmniej do 7-ki). Nie wiem, czy występuje osobno i czy jest darmowy.
Pozdrawiam