Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Pralka Siemens SiwamatXL940- uszkodzona płyta elektroniki

washide 08 Apr 2012 16:49 2217 2
 • #1
  washide
  Level 2  
  Witam,
  W pralce siwamat940xlspaliła mi się grzałka po 6 latach prania - przed świętami :(.Zwarcie na grzałce wypaliło 4mm ścieżki koło przekaźników na płytce.Pralka w ogóle nie startowała display nic nie pokazywał. Zlutowałem ścieżkę i wróciło napięci na płytce i na displayu , lecz pralka nie zachowuje się normalnie .Słychać tylko cykanie cyk -cyk -cyk jednakowe na każdym położeniu programatora.
  Dodatkowo jakby pralka była na płukaniu(wsumie to nie pamiętam czy nie stanęła w tym stanie pracy ) tak pokazuje dioda trybu pracy, a na displayu czasu pozostałego do końca prania można zobaczyć jakby jakiś kod bo jest tam dodatkowo pojedyńcza kropka, to nie standartowy punkt na displayu.Kod/display możecie zobaczyć w załączniku jpg.

  Filtr przeciw zakłóceniowy jest ok przechodziło napięcie.Hydrostat nie sprawdzałem nie wiem jak ale chyba na tym etapie nie mam jak tego sprawdzić .Gdy wszystkie elementy wypnę z displaya poza wyświetlaczem programator pralki też robi cyk -cy-cyk i to samo pokazuje jak poprzednio opisałem, czyli albo płytka padła albo czarna mamba.

  Pralka Siemens SiwamatXL940- uszkodzona płyta elektroniki


  Mod. ROBSON33
  Należy poprawnie wkleić foto zgodnie z tą instrukcją
  https://www.elektroda.pl/rtvforum/topic2053101.html
  Proszę poprawić post nie usuwając powyższego wpisu .
 • #2
  zhudomel
  Home appliances specialist
  Wygląda na uszkodzenie modułu. To co wyświetla to nie kod, tylko świecą wszystkie segmenty wyświetlacza. Może jakiś elektronik by to naprawił.
 • #3
  washide
  Level 2  
  Czy znajdzie się tu elektronik-specjalista z okolic dąbrowy górniczej do 20 km promień, który chciałby obejrzeć płytkę . Oczywiście za naprawę płacę jeśli cena będzie satysfakcjonująca max 1/2 kosztów nowej płytki.

  Ze swojej strony polecam wymianę wszystkim grzałek po 4-5 latach bez zastanawiania się czy dobra czy zła obecnie , mniejsze koszty bo tylko 80pln i sporo nerwów zaoszczędzonych oraz pieniążków.Kto by tak robił hmnnn .... Ja na pewno będę.


  Dla zainteresowanych taki moduł w pl kosztuje 660 z montażem a we francji 72Euro + koszt przesyłki.
  --
  washide