Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Pralka Siemens SiwamatXL940- uszkodzona płyta elektroniki

washide 08 Apr 2012 16:49 2394 2
 • #1
  washide
  Level 2  
  Witam,
  W pralce siwamat940xlspaliła mi się grzałka po 6 latach prania - przed świętami :(.Zwarcie na grzałce wypaliło 4mm ścieżki koło przekaźników na płytce.Pralka w ogóle nie startowała display nic nie pokazywał. Zlutowałem ścieżkę i wróciło napięci na płytce i na displayu , lecz pralka nie zachowuje się normalnie .Słychać tylko cykanie cyk -cyk -cyk jednakowe na każdym położeniu programatora.
  Dodatkowo jakby pralka była na płukaniu(wsumie to nie pamiętam czy nie stanęła w tym stanie pracy ) tak pokazuje dioda trybu pracy, a na displayu czasu pozostałego do końca prania można zobaczyć jakby jakiś kod bo jest tam dodatkowo pojedyńcza kropka, to nie standartowy punkt na displayu.Kod/display możecie zobaczyć w załączniku jpg.  Filtr przeciw zakłóceniowy jest ok przechodziło napięcie.Hydrostat nie sprawdzałem nie wiem jak ale chyba na tym etapie nie mam jak tego sprawdzić .Gdy wszystkie elementy wypnę z displaya poza wyświetlaczem programator pralki też robi cyk -cy-cyk i to samo pokazuje jak poprzednio opisałem, czyli albo płytka padła albo czarna mamba.

  Pralka Siemens SiwamatXL940- uszkodzona płyta elektroniki


  Mod. ROBSON33
  Należy poprawnie wkleić foto zgodnie z tą instrukcją
  https://www.elektroda.pl/rtvforum/topic2053101.html
  Proszę poprawić post nie usuwając powyższego wpisu .
 • #2
  zhudomel
  Home appliances specialist
  Wygląda na uszkodzenie modułu. To co wyświetla to nie kod, tylko świecą wszystkie segmenty wyświetlacza. Może jakiś elektronik by to naprawił.
 • #3
  washide
  Level 2  
  Czy znajdzie się tu elektronik-specjalista z okolic dąbrowy górniczej do 20 km promień, który chciałby obejrzeć płytkę . Oczywiście za naprawę płacę jeśli cena będzie satysfakcjonująca max 1/2 kosztów nowej płytki.

  Ze swojej strony polecam wymianę wszystkim grzałek po 4-5 latach bez zastanawiania się czy dobra czy zła obecnie , mniejsze koszty bo tylko 80pln i sporo nerwów zaoszczędzonych oraz pieniążków.Kto by tak robił hmnnn .... Ja na pewno będę.


  Dla zainteresowanych taki moduł w pl kosztuje 660 z montażem a we francji 72Euro + koszt przesyłki.
  --
  washide