Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Mikrofon do nagrywania głosu. Budżet nie więcej niż 200 zł.

08 Apr 2012 21:07 5413 3
  • Level 9  
    Witam. Chciałbym dowiedzieć się jaki mikrofon polecacie do 200 zł (wraz z kosztem przesyłki) do nagrywania głosu np. filmy z komentarzem głosowym na youtube lub rozmowy na skype / teamspeak 3. Kolega polecił mikrofon Behringer C-1U. Ja niestety się nie znam na takich sprawach. Prosiłbym o mikrofon najlepiej na USB który łatwo podłączyć do komputera bez żadnych przedwzmacniaczy oraz innych bajerów. Tak jak wyżej napisałem, mój budżet to maksymalnie 200 zł wraz z kosztami przesyłki. Z góry dziękuje za pomoc i pozdrawiam.
    Trendy 2021 w branży Internetu rzeczy [Webinar 02.07.2021, g.12.00]. Zarejestruj się za darmo
  • Level 11  
    Behringer C1-U sam w sobie kosztuje w granicach 200, najtańszy jaki znalazłem to 199 w djshopie. A ten mikrofon musi być pod usb? Każda karta dźwiękowa ma wejście mikrofonowe, lepsze lub gorsze, ale na Twoje potrzeby pewnie by wystarczyło, i nie musiałbyś wywalać aż 200 zł. Poza tym zawsze czy to przy kartach dźwiękowych pod usb, czy mikrofonach pod to samo gniazdo, pojawia się problem latencji - opóźnienia sygnału, przy wejściach mikrofonowych kart dźwiękowych też coś takiego istnieje, ale wg mnie nie tak uporczywie. Przy takim układzie poleciłbym Shure SV100, jak podaje producent, doskonały do karaoke i nagrań domowych a kosztuje 109zł. W zestawie jest kabel xlr/duży jack, więc potrzebna będzie Ci przejściówka z dużego na mały jack (mono) - koszt 4zł (http://allegro.pl/.html)

ed. jeszcze jedna myśl & literówka

Moderated By adambyw:

3.1.18. (10.11) Zabronione jest publikowanie informacji do źródeł, które po pewnym czasie wygasają (publikowanie odnośników do stron o charakterze krótkotrwałym).

• Moderator of Acoustics
    Ten behringer nie będzie dla Ciebie wygodnym mikrofonem, do gadania przez skype czy teamspeak. Jest duży. Tu barwa dźwięku jest niezbyt istotna, i tak jest zdegradowana przez kompresję komunikatorów. Do tego w zupełności wystarczy ci mikrofon do komputera za 5zł, czy słuchawki z mikrofonem - chyba najwygodniejsze do takich celów.
    Do nagrywania dźwięku do filmików, to już się bardziej sprawdzi większy mikrofon jak ten behringer.

Przewidziałeś jak będziesz mocował mikrofon? Będziesz go trzymał w ręce? Masz statyw, lub planujesz wydać na niego kolejne ok 100zł?

W segmencie półprofesionalnym, raczej nie ma wyboru z budżetem do 200zł za mikrofon z interfejsem USB. Ten Behringer czy samson, o tym samym symbolu, to półka gdzie zaczynają się takie mikrofony.

Poniżej 200zł możesz jeszcze dostać mikrofony dynamiczne z USB pod marką Monacor lub Stage Line.

proper_ganja - nie każda karta dźwiękowa poprawnie współpracuje z mikrofonami dynamicznymi. Najczęściej objawia się to dużymi zakłóceniami od strony zasilacza komputera, i/lub wychyleniem membrany przez zasilanie do mikrofonów elektretowych.
  • Level 9  
    To tak, zdecydowałem się na Behringer gdyż okazało się, że ojciec ma kumpla który zajmuje się takimi sprawami związanymi z dźwiękiem. Mikrofon będzie mocowany na statywie, za 210 zł już ogarnąłem mikrofon + statyw. Statyw taki zwykły biurkowy. Teraz muszę uzbierać na popfilter który zapewne się przyda. Jeżeli nie będzie się ten Behringer nadawał zbytnio do rozmów na teamspeak to mam jeszcze mikrofon w słuchawkach który zazwyczaj używałem. Jakbym od razu się dowiedział, że ojca znajomy się zajmuje takimi rzeczami to bym nie zakładał tematu na forum. Temat można zamknąć.