Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Programowie PIC 16F876A i nie chce całego zaprogramować

10 Apr 2012 14:52 2018 5
 • Level 11  
  Witam
  Sprawa wygląda tak że używam programatora Epsilon Universal Flash Programmer 6,03. Łącze się z układem nawet go programuje jednak podczas weryfikacji wywala błąd. Gdy odczytuje co się zaprogramowało okazuje się iż jest tylko 1/3 całości. Do programowania używam Willem 0.97h.

  Port drukarki jest jako ECP
  Metoda sposobu filtrowania - nigdy nie używaj przerwania
  System Windows XP

  Gdy wyskoczy błąd weryfikacji już nie zapisze ukladu, musze uruchomic kompa od nowa i dopiero idzie ale znow do tego samego miejsca.

  Co robie źle.

  PS.
  Mam kilka układów PIC16F876A i na wszystkich to samo
 • User removed account  
 • Level 36  
  Z tego co mi jest wiadomo, to ten programator służy:

  Code:
  Powyższe urządzenie jest uniwersalnym programatorem pamięci  zgodnym software'owo z programatorami typu Willem i EZo Flash przeznaczonym do programowania równoległych pamięci Flash (zarówno 5V,12V, jak i nowe Low Voltage 3,3V), eeprom i eprom.


  Wykorzystywane jest jedynie oprogramowanie Willema. Jeżeli nie posiadasz odpowiedniego adaptera, to tym programatorem nie zaprogramujesz procesora.
 • Level 37  
  AVE...

  To wygląda na problem z komunikacją z portem LPT. Możliwe, iż system się wpierdziela za bardzo. Spróbuj zmienić tryb pracy na EPP. Jak nie pomoże, to spróbuj na innym komputerze. Jak to nie pomoże, to spróbuj pod kontrolą Windows 2000 lub 98SE. NIE dotykaj nawet WinME, bo jeszcze Ci to wszystko dupnie...
  Port LPT masz normalny, czy w formie jakiejś przejściówki?