Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

LODÓWKA SAMSUNG RL39EBNS - buczy po zamknięciu drzwi

michu_kon 12 Kwi 2012 19:33 3832 3
  • #1 12 Kwi 2012 19:33
    michu_kon
    Poziom 10  

Witam

Lodówkę mam już jakieś 4 lata. Jakiś czas temu przestała działać żarówka w środku (po wymianie na nową też nie działa), a teraz od wczoraj, po zamknięciu drzwiczek jest dziwne buczenie (burczenie) przez kilka sekund. Gdy drzwiczki docisnę i przytrzymam ręką, to tego dźwięku nie ma, jeśli nie docisnę to ustaje sam po kilku sekundach.

W czym może być problem??

0 3
  • #2 12 Kwi 2012 20:24
    D214d3k
    Poziom 39  

1 Wypoziomowanie lodówki i 2 ustawienie drzwi.
    Co do żarówki to wysoki prąd w czasie "przepalania" mógł uszkodzić wszytko, ale sprawdzał bym w kolejności 1 styki oprawki 2 włącznik drzwiowy 3 zasilanie i kable.

1
  • #3 12 Kwi 2012 20:58
    michu_kon
    Poziom 10  

lodówka od 3 lat stoi w tym samym miejscu, więc dziwne, że nagle coś z wypoziomowaniem mogłoby być nie tak, ale jutro sprawdzę (najpierw kazałem żonie całość rozmrozić i wymyć ;) )

żarówka, czasami świeciła, albo jak się w nią popukało - powłozeniu nowej było tak samo.. teraz to już wcale nie świeci..

chyba bez jakiegoś elektronika sie nie obędzie, bo jak rozebrałem kiedyś górny panel to nic upalonego nie widziałem, a reszta to już raczej czarna magia ;)

0
  • #4 12 Kwi 2012 21:34
    D214d3k
    Poziom 39  

Jeśli po puknięciu świeci wypalony jest któryś ze styków (bo wątpliwe aby nowa żarówka miała przerwane włókno). Masz rację musi to zobaczyć elektryk.

0