logo elektroda
logo elektroda
X
logo elektroda
REKLAMA
REKLAMA
Adblock/uBlockOrigin/AdGuard mogą powodować znikanie niektórych postów z powodu nowej reguły.

Lifan 200cc V-twin TCI CDI moduł zaplonowy, jaki zamiennik.

procek8 17 Kwi 2012 01:41 5229 8
REKLAMA
  • #1 10802987
    procek8
    Poziom 12  
    Posty: 65
    Pomógł: 2
    Ocena: 11
    Witam Serdecznie. Kupiłem silnik Lifan 200cc V-twin ( 2V50ML) http://www.lifanth.com/en/products-a-services...n-engine/water-cooled-engine/136-2v50ml-.html chłodzony cieczą i nie mam modułu. Sprzedający zapewniał że to typowy moduł od chińskich i japońskich V-łek. Ale to się okazało że to nie prawda. Nigdzie nie ma oryginału (oznaczonego jako L2V50). Więc postanowiłem zastosować jakiś zamiennik. Moduły od lifana 250 V chłodzonego powietrzem podłączeniami pasują idealnie ale mają po 4 krótkie markery na obwodzie koła magnesowego co 60*, a ten dwa i to długie. Co jeszcze zauważyłem że ta V-ka ma rozstaw markerów co 65* od początku do początku drugiego. Dokładnie pierwszy marker (występ ma długość po obwodzie 40* , przerwa 25* i marker 40*). Co radzicie, jak to rozwiązać, obtoczyć koło i zrobić 4 markery takie jak w 250 chłodzonej powietrzem (2v49FMM) http://www.lifanth.com/en/products-a-services.../v-type-twin-cylinder-engine/130-2v49fmm.html tylko z odstępem 65* stopni.

    https://obrazki.elektroda.pl/5330296100_1334619621.jpg
    https://obrazki.elektroda.pl/1183693200_1334619622.jpg
    https://obrazki.elektroda.pl/5834720500_1334619624.jpg
  • REKLAMA
  • #2 10806796
    krokodylktm
    Poziom 12  
    Posty: 21
    Ocena: 6
    Witam nie ma sensu poprawiać fabryki!
    Załącz jeszcze foto statora -- - jeżeli jest jeden czujnik położenia wału i markery na jednej osi to wydaje się ,ze jest normalne CDI z wyprzadzaczem i cewką dwu biegunową dającą zapłon na początku lub końcu markera jednocześnie na dwa cylindry
  • REKLAMA
  • #3 10806798
    procek8
    Poziom 12  
    Posty: 65
    Pomógł: 2
    Ocena: 11
    Załączam zdjęcia. Moduł ma wyprowadzenia jak Zipp Roadstar 250V i Yamaha xv250 ale nie pasuje . Tamte mają po 4 krótkie markery co 60 stopni . Już próbowałem odpalić ale nic z tego nie wyszło. I mam dwie cewki zasilane + ze stacyjki czyli moduł daje GND. jak u tamtych tylko kąty się nie pokrywają. Pan od którego kupiłem z pisał dane z modułu (L2V50 ) ale w necie nic nie znalazłem . Poniżej rysunek z pinoutami od poprzedniego właściciela silnika. Zasilany jest z akumulatora czyli to jakieś TCI.


    https://obrazki.elektroda.pl/7609123600_1334712152.jpg

    Stator 18 cewek ładowania po 6 na fazę w szeregu . Wygląda dokładnie jak na załączonym zdjęciu .

    https://obrazki.elektroda.pl/7926142400_1334712826.jpg
  • REKLAMA
  • #4 10806799
    krokodylktm
    Poziom 12  
    Posty: 21
    Ocena: 6
    czyli CDI z przetwornicą i układ z dwoma wyjściami z CDI na 2 cewki ( wewnątrz są dwa tyrystory równolegle sterowane lub dwa kondensatory z anody jednego tyrystora nie jest istotne efekt jest taki sam )-- ważne są markery ! Magneto musi zostać oryginalne - teraz pytanie czy jeśli podłączysz CDI prawidłowo pokręcisz kołem zamachowym pojawia się iskra??
  • REKLAMA
  • #5 10806800
    procek8
    Poziom 12  
    Posty: 65
    Pomógł: 2
    Ocena: 11
    Jest iskra kręcąc rozrusznikiem ale stroboskop pokazuje że moduł szuka punktu zapłonu .( moduł od Roadstar 250 V). Patrząc stroboskopem na znacznik na wałku rozrządu to pojawia się w różnych punktach. I dla cylindra drugiego jest to samo. Kąt zmienia się w zakresie około 90 stopni. Moduł nie zależnie dla cylindrów podaje iskrę bo się nie pokrywają stroboskopy. Mam dwa nowe moduły od
    Roadstar 250 . Też silnik V z tej samej fabryki
  • #6 10806802
    krokodylktm
    Poziom 12  
    Posty: 21
    Ocena: 6
    Zamiennika (dopiero teraz przeczytałem temat :) ) nie wymyślimy to stosunkowo nowy produkt w Polsce :) można pokusić się o przerobienie dopasowanie elementów jakie mamy do dyspozycji - mamy dwa długie znaczniki czyli zapłon z wyprzedzaczem analogowym czyli przy mniejszych obrotach .. reaguje na końcówki znacznika przy większych na początek prosta metoda...
  • #7 10806803
    procek8
    Poziom 12  
    Posty: 65
    Pomógł: 2
    Ocena: 11
    Motocykle z tym silnikiem to Feniks 200 tylko importer zapomniał o częściach. Co się dowiedziałem to są u nas w kraju już 3 lata ale też podobno na zachodzie cieszą się powodzeniem ( dane od sprzedającego ) nawet dziś.

    "czyli przy mniejszych obrotach .. reaguje na końcówki znacznika przy większych na początek prosta metoda.""

    Tak ale biorąc pod uwagę długość znacznika 40 stopni to nie może brać początku za sygnał wyzwolenia iskry. Yamaha Virago XV 250 ma max wyprzedzenie 27 stopni.

    https://obrazki.elektroda.pl/5510645700_1334775755.png
  • #8 10812980
    krokodylktm
    Poziom 12  
    Posty: 21
    Ocena: 6
    znaczniki są długie to raczej nie jest bez znaczenia.. wiadomo na mikrokontrolerze mógłby być jeden krótki znacznik :) ma 27 ale i wzrost nie zaczyna się od zera .. realnie przyspieszacz działa w zakresie 19 stopni
  • #9 10858041
    procek8
    Poziom 12  
    Posty: 65
    Pomógł: 2
    Ocena: 11
    Witam po przerwie. Kolega zakupił ten moduł. Wszystko OK . Dziękuję za zainteresowanie tematem, pozdrawiam Piotr.

Podsumowanie tematu

✨ Użytkownik poszukuje zamiennika modułu zapłonowego TCI CDI dla silnika Lifan 200cc V-twin (2V50ML), ponieważ oryginalny moduł (L2V50) jest niedostępny. Zauważa, że moduły od Lifan 250 V mają inne markery, co utrudnia ich zastosowanie. W dyskusji podano, że ważne są markery na kole zamachowym, a także że istnieje możliwość przeróbki elementów, aby dostosować je do wymagań silnika. Użytkownik testował różne moduły, w tym od Zipp Roadstar 250V i Yamaha XV250, ale napotkał problemy z synchronizacją zapłonu. Ostatecznie, inny uczestnik dyskusji potwierdził, że zakupiony moduł działa poprawnie.
Wygenerowane przez model językowy.
REKLAMA