Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Amica zzs 606 programator zatrzymuje się

bizarr1 17 Kwi 2012 20:04 2413 4
  • #1 17 Kwi 2012 20:04
    bizarr1
    Poziom 9  

Witam, chciałbym zapytać, bo znalazłem tylko brak pobierania wody w postach, a u mnie w zmywarce ZZS 606 zatrzymuje się programator. Na poczatku między 5 a 1, a potem już w różnych miejscach. Po wyłączeniu na chwilę i po przesunięciu programatora o jeden "ząbek" do przodu, programator idzie albo do końca albo ostatecznie jeszcze raz się zatrzymuje. Czy można zastosować jakiś reset takiego programatora, kupić nowy, czy może ewentualnie mogłbym coś jeszcze sprawdzić na potwierdzenie uszkonego programatora?

1 4
  • #2 18 Kwi 2012 14:29
    bizarr1
    Poziom 9  

Też podejrzewalem silnik, ale nawet nie ma na nim symbolu na jakie jest napięcie, a schematu też nie posiadam, jeśli bylby na 220V podlączylbym na "na krótko" i sprawdzil jak idzie. Masz może jakiś namiar na hurtownie lub sklep gdzie się zajmują sprzedażą takich programatorów?

0
  • #4 20 Maj 2014 10:59
    bizarr1
    Poziom 9  

No coż silnik okazał się dobry, podłączyłem zasilacz na prąd zmienny i zwiększałem napięcie emulując pracę programatora. Zauważyłem, że problem tkwi w przełożeniu programatora, bo w pewnym momencie słychać było jak (plastikowe) zębatki nie zazębiając się przeskakują pod obudową. Ucieszony, że znalazłem przyczynę zakupiłem nowy programator korzystajac z kinka umieszczonego w poprzednim poście i zmywarka zaczęła, jak się spodziewałem normalnie pracować. Niestety nie potrafię wytłumaczyć dlaczego tylko przez 3 tygodnie? Gdyby moja diagnoza nie była trafna nie zmienilaby nic wymiana programatora na nowy, ale skoro przez ok.3 tygodnie chodzila bez zarzutu, a poterm problem powrcił, tyle, że programator zatrzymywał się w innym miejscu, tego nie potrafię już logicznie wytłumaczyć. Temat można zamknąć podobnie jak zostałem zmuszony zamknąć przygode ze zmywarką amica. Niewiele zastanawiając się udałem się do sklepy i kupiłem nową, tym razem elektrolux. Mam nadzieję mieć przez parę lat spokój.

0
  • #5 20 Maj 2014 17:02
    skryn
    Admin grupy AGD

A wystarczyło tylko taki interes z poniższego obrazka wymienić, za raptem 63 zeta i miałbyś zmywarkę na kolejne dziesięć lat...

Amica zzs 606 programator zatrzymuje się

5