Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

HXC Pro Tool Red, HD2 nie wchodzi w Clean S58 ?

jasiu_19 19 Apr 2012 00:09 1471 8
    jasiu_19
    Level 14  
    Witam
    Korzystam z HXC Pro Tool Red.
    Telefon do odblokowania to HTC HD2 T8585
    Firmware: 3.14.405.2 (04666)
    SPL-3.03.HSPL

karta microSD z obrazem GoldCard jest włożona do HTC, taśma Sim również na miejscu. Wchodzę do bootloadera przez VolumeDown+Power i po 3 sekundach powinien pojawić się na ekranie Clean S58. Nic takiego jednak się nie pojawia.
    W czym tkwić może problem ?
    To mój pierwszy unlock tym urządzeniem, więc wskazane aby zwrócić uwagę na szczegóły. To w nich zawsze tkwi sedno :arrow:

Pozdrawiam
    Bartłomiej
  • Helpful post
    FIsiu_
    Level 27  
    Wydaje mi się że masz problem z GoldCard, format karty i wygeneruj jeszcze raz Golda, jeśli będzie dalej problem to spróbuj na innej karcie pamięci. Telefon poprawnie widzi karty microSD?
    jasiu_19
    Level 14  
    Ok. Dopilnowałem aby Fat32. Co ciekawe dopiero przy czwartej karcie pomyślnie utworzył GoldCard.
    Przeniosło mnie do sekcji Clean S58, jednak jak na złość, problemy mnie nie opuszczają. Tym razem błąd:

ekran z "clear security" na przemian z "at-cmd timeout[At@simlock=7,0][ok][] :

Co teraz ? Spotkaleś się z tym ?
    FIsiu_
    Level 27  
    Teraz prawdopodobnie masz problem z komunikacją po taśmie sim, sprawdź czy taśma jest dobrze włożona do HXC i do telefnu.Jaką masz wersje programu? Jeśli chcesz zrobić tylko locka to szybciej będzie przez LGTool.
    jasiu_19
    Level 14  
    HXC Pro Tool v3.12.

Taśma w HXC jest zaciśnięta i w HTC jest na swoim miejscu.

LG Tool wymaga boxa ? No i z pewnością aktywacji na HTC ?
    FIsiu_
    Level 27  
    Żeby odpalić LGTool musisz mieć setoola. A czy w HXC taśma czasami nie jest odwrotnie włożona? Ja miałem kiedyś taki problem jak na szybko włożyłem taśmę pinami w złą stronę.
    FIsiu_
    Level 27  
    Jeśli masz zrobioną aktywacje na LGTool to nie potrzebujesz nic więcej.Zobacz może jeszcze na innym kompie jak masz taką możliwość. Pozdro
    jasiu_19
    Level 14  
    Problem rozwiązany. Taśma rzeczywiście była włożona odwrotnie w HXC.. inaczej niż przeczucie podpowiada :) A zawsze sprawdzałem tylko czy SIM jest poprawnie włożona do telefonu...

Pamiętajcie.. Każda taśma ma dwa końce :D

Więc problem rozwiązany. Dziękuje za pomoc
    Pozdrawiam i życzę spokojnej nocy