Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Renault Premium 400 spalanie

19 Kwi 2012 22:00 4082 6
  • Poziom 10  
    Witam. Mam problem z Premiumką 400 z 99r. A wiec kopiłem ja tydzień temu i jeżdżę pod lodka na żwirowni. Mam z nią wielki problem a mianowicie pali mi ok 56-58l/100km. Wymieniłem końcówki wtryskiwaczy, czujnik temperatury powietrza doładowującego oraz czujnik ciśnienia powietrza doładowującego i dalej jest to samo. Szczelność intercoolera tez sprawdzałem i wszystko jest ok. Lekko dymi na czarno i jest słaba. Myślałem ze to pompa wtryskowa ale przy wyciąganiu natrafilem na pewien problem. Sa to dwie nakrętki przykręcone miedzy pompa a blokiem silnika i nie mam pomysłu jak się do nich dostać. Czy wyciągając pompę muszę ściągnąć to sprzęgło z przodu silnika pod ta pokrywka? Pozdrawiam
  • Użytkownik usunął konto  
  • Poziom 38  
    Tylko, że zanim ja wyciągniesz i się narobisz, to pomyśl- co by tu pompa miała do nadmiernego zużycia paliwa- tym bardziej, że dymi czarnawo, czyli daje aż za dość- odpala normalnie?
    Może lepiej skieruj wysiłki na pomiar ciśnień w cylindrach, określenie kondycji silnika i sprężarki doładowania.
    Autko ma trochę latek i pytanie- ile tam się na niego ładuje..
  • Poziom 10  
    turbo jest ok. Odpala za dotknieciem zarowno gdy stoi dzien czy trzy dni. przed wymiana koncowek wtryskow kopcil bardzo ale po wymianie przykopci sobie przy rozpedzaniu jak wcisne pedal w podloge. A przy lagodnym ruszaniu nic nie widac.
  • Poziom 11  
    sprawdż ITC przestawiacz konta wrysku
  • Poziom 10  
    dzisiaj dostałem pompę wtryskowa i jutro próbuje czy pomogło. Pompiarz powiedział ze byly przytarte sekcje i ze przeczyścił,wymoczył i powinno byc wszystko ok. Powiedzcie mi Panowie czy z tym ITC to lepiej udać sie do serwisu czy mogę samemu to jakoś sprawdzić?
  • Poziom 10  
    Panowie pomorze ktoś jak sprawdzić czy ITC jest walnięte? Trochę kosztuje a ja niechcialbym wydać takiej kasy w błoto.