Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

IP zewnętrzne, a połączenia między klientami tego samego ISP

pionier19 22 Kwi 2012 01:41 1036 3
  • #1 22 Kwi 2012 01:41
    pionier19
    Poziom 6  

Witam wszystkich serdecznie, z racji tego że jest to mój pierwszy post tutaj:) przechodząc do sedna sprawy..

Mam problem z połączeniem się z klientami mojego ISP po zewnętrznym adresie IP. Wszyscy klienci mojego providera wewnątrz sieci są widziani tylko po wewnętrznym adresie ip 10.x.x.x. Załóżmy że stawiam serwer pewnej gry, chcę zagrać z kolegą. Kolega jest klientem tej samej firmy co ja. Gra wykrywa mój publiczny adres, kolega wybiera mój serwer z listy i.. połączenie nie może zostać nawiązane. Jakby była możliwość wpisania IP serwera z którym client gry ma się połączyć, kolega wpisałby mój wewnętrzny adres i wszystko byłoby ok. Jednak takiej możliwości nie ma.
    Tak więc mam 2 pytania:
    -dlaczego klienci tej firmy widzą się tylko po wewnętrznym adresie?
    -czy można jakoś przekierować adres u kolegi (windows) - tzn gra próbuje nawiązać połączenie z moim zewnętrznym adresem ale następuje przekierowanie na mój wewnętrzny adres?

0 3
  • #2 22 Kwi 2012 01:54
    kisielos12
    Poziom 26  

Polecam program Hamachi. Tworzysz tam sieć i zapraszasz kolegę, kolega wpisuje Twoje ip podane przez ten program i możesz dzięki temu grać.

Co do Twojego problemu (jeśli dobrze zrozumiałem) dzieje się to dlatego że jeśli klienci mają wewnętrzny adres IP to nie ma rady żeby się z nimi połączyć po nim. W sieci są oni widoczni pod adresem switcha/routera pod jaki są podpięci, dlatego wiele osób ma jedno ip zewnętrzne ale już wewnątrz sieci każdy ma inne. Dzięki takiemu systemowi np są problemu z graniem na niektórych serwerach do gier sieciowych bo np ktoś z tej wewnętrznej sieci dostał bana na ip routera i wtedy żaden z komputerów będących za nim nie połączy się z tą siecią.
    Mam nadzieje że dobrze to zrozumiałem i moje wypociny nie pójdą na marne

Pozdrawiam

0
  • #3 22 Kwi 2012 01:58
    pionier19
    Poziom 6  

Chyba mój post nie został do końca zrozumiany. Po adresie wewnętrznym oczywiście można się polączyć. To jest adres klasy A, zaczyna się od 10.x.x.x. Wszyscy klienci mają także publiczne adresy, każdy jest inny. I teraz np. Ty mógłbyś się połączyć ze mną gdybym Ci podał mój publiczny adres, ale mój kolega po publicznym się ze mną nie połączy i właśnie zastanawiam się dlaczego tak jest.

z Hamachi też jest problem, nie można ustanowić połączenia bezpośredniego.

0
  • #4 22 Kwi 2012 02:44
    piterus99
    Poziom 43  

Kwestia routingu w sieci operatora. Nic z tym nie zrobisz - widocznie dla operatora priorytetem nie jest ruch pomiędzy klientami wewnątrz sieci lub nie jest nawet świadom problemu. Poinformuj go o tym.

0
  Szukaj w 5mln produktów