logo elektroda
logo elektroda
X
logo elektroda
REKLAMA
REKLAMA
Adblock/uBlockOrigin/AdGuard mogą powodować znikanie niektórych postów z powodu nowej reguły.

Koncówka stk4141 II. Wzmacniacz Blaupunkt A-5500. Jaką końcówkę założyć?

zlotnik 07 Sty 2005 17:53 1696 4
REKLAMA
  • #1 1118416
    zlotnik
    Poziom 16  
    Posty: 239
    Pomógł: 7
    Ocena: 3
    chciałbym stuningowac wzmahol. posiadam koncówke stk4141 II ale to mi niewystarcza. chciałbym wymienic na mocniejszą. prosze o pomoc, na jaką mam wymienic, żebym niemusiał wymieniac całej elektroniki wzmacniacza (wzmacniacz Blaupunkt A-5500)
  • REKLAMA
  • Pomocny post
    #2 1118438
    Wojtek.zse
    Poziom 31  
    Posty: 1443
    Pomógł: 165
    Ocena: 52
    Witam kolege. Aby podnieść moc nie wystarczy tylko wymienić koncówke mocy. Podstawiwą sprawą jest tu zasilanie -->wymiana trafa na mocniejsze z większym napięciem. Inaczej sama wymiana koncówki mocy tu nic nie da. Pozdrawiam
  • REKLAMA
  • #3 1118798
    zlotnik
    Poziom 16  
    Posty: 239
    Pomógł: 7
    Ocena: 3
    szkoda. a czy dało by sie jakos zmostkowac tą koncówke bo ona ma 2x25 zeby było 1x50 bo ja potrzebyje na mojego suba
  • REKLAMA
  • #4 1120415
    Czarek O.
    Poziom 15  
    Posty: 279
    Pomógł: 2
    Ocena: 54
    Mozesz zmostkować ten wzmacniacz ja mam wzmacniacz na STK4241V według noty katalogowej 2x120W i w mostku chodzi dobrze. Zgadzam sie z kolegą ze jak nie zmienisz trafa to i tak lipa. Sama końcówka wiele nie zmieni. Jak chcesz to mozesz użyć dowolnego układu z serii STK 41xx o ile dobrze pamiętam to STK4191 mam moc 2x50W ale oprócz tego wymień trafo i kondensatory w zasilaczu. Taniej bedzie jak kupisz albo zrobisz sobie układzik do odwracania fazy sygnału o 180 stopni i go zmostkujesz:)
  • #5 1120988
    michal147
    Poziom 15  
    Posty: 194
    Pomógł: 1
    Ocena: 8
    fajny uklad byl w praktycznym elektroniku i edw
REKLAMA