Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

[Inne] Kontrolowany zakup auta.

Morfeusz1992 24 Kwi 2012 12:56 1325 2
  • #1 24 Kwi 2012 12:56
    Morfeusz1992
    Poziom 14  

Witam. Wielkimi krokami zbliża się wymiana auta na coś nowego. W tej chwili jestem posiadaczem clio 2 1.2 '99. Jako że rodzina się powiększyła szukam auta w miarę komfortowego, rodzinnego, oszczędnego, taniego w eksploatacji. W tej chwili stoję przed wyborem: Octavia 2 vs opel vectra C. Na samochód przeznaczę ~ 30k zł. Z tego co wyczytałem, obydwa auta są dosyć popularne w Polsce. I tutaj pojawia się pytanie: które auto w podanej granicy cenowej jest lepsze? Chodzi mi głównie o wszelkie wymiany ( koszty części?), który jest tańszy w utrzymaniu? W internecie jest mnóstwo opinii, jedne pozytywne, drugie negatywne, np. w oplu podobno części są drogie, że niby plastiki trzeszczą, że silniki się sypią, egr pada itp. Skoda jako że jest na bazie VW zapewne jest tania w utrzymaniu. Ogólnie żona jest za vectrą, ze względów stricte estetycznych. Ja natomiast wyczytałem wiele pochlebnych opinii na temat Octavii, polecany silnik 1.9 tdi ( podobno niezniszczalny).
    Chciałbym was prosić o opinie, własne doświadczenia z wyżej wymienionymi autami. Które bardziej polecacie? Jaki rocznik w danej cenie jest wiarygodny? Na co patrzeć przy kupnie? Z góry dzięki za odpowiedzi.
    Pozdrawiam.

0 2
  • #2 24 Kwi 2012 14:29
    kamil907
    Poziom 28  

Era niezniszczalnych TDI już dawno minęła, a te nowsze wcale już takie wspaniałe nie są.
    Jeśli szukasz komfortowego auta to polecał bym zastanowić się nad Citroenem C5 bądź peugeotem 407. Na pewno są to auta które są w stanie zapewnić dużo więcej przyjemności z codziennej eksploatacji niż oklepana skoda czy Vectra. Ale jeśli już wybierać między tymi dwoma autami to skupił bym się bardziej na Vectrze.

0
  • #3 24 Kwi 2012 15:29
    Morfeusz1992
    Poziom 14  

Jesli mozna to prosilbym o jakiekolwiek argumenty za danym autem. Takie moje spostrzezenie- ostatnio zaobserwowalem bardzo duzo opli vc na miescie i najwidoczniej jest to auto o bardzo wysokim stosunku jakosci do ceny dlatego tez jest tak popularne. Gdyby tak nie bylo to na chlopski rozum ludzie by nie kupowali tak tego modelu.

0