Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

HP 6980 DeskJet migające diody led

kabzik82 24 Kwi 2012 14:39 2368 10
  • #1 24 Kwi 2012 14:39
    kabzik82
    Poziom 9  

Witam

drukarka już swoje ma. Ostatnio miałe problemy z wykrywaniem tuszu czarnego. Teraz po włączeniu do sieci, załącza się dioda led - power. TAk jak byc powinno i dalej juz wszystko źle. Po tym jak dioda gaśnie zapala się ... czytnik papieru czerwony z drukarki. Po włączeniu power zaczyna szybko migać razem z diodą podaj papier.
    Po naciśnięciu papieru mrugaja wolniej razem 3 diody : power papier i tryb cichy tak z 2 razy po czym zapala się diodka atramentu czarnego. Wystukuje się tak parę razy w różnych ilościach i od nowa...

Karetka do wymiany ?

0 10
  • #2 25 Kwi 2012 09:57
    dawidowskis
    Poziom 11  

Prawdopodobnie uszkodzony elektronicznie jeden z kartridży. Dla pewności przeczyść styki alkoholem. Powodzenia.

0
  • #3 25 Kwi 2012 10:12
    kabzik82
    Poziom 9  

roblem w tym, że pojawia się to bez względu czy kartridże są włożone czy jest pusto..

Może te mrugania to kody błędów ?

W serwisie HP powiedzieli jedynie, że po gwarancji i mam zanieść do serwisu. Tylko, że serwis kosztuje tyle co nowa drukarka, więc sensu nie ma..

0
  • #4 25 Kwi 2012 18:26
    konmaj
    Spec od drukarek

Czy w karetce nie ma widocznych uszkodzeń? W tej i podobnych konstrukcyjnie drukarkach źle zaprojektowane sprężynki dociskające kartridże czasem wypadają z zamocowań, a ich ostre końce robią dziurki w taśmie ze stykami, co może powodować zwarcie i dlatego drukarka "wariuje".

0
  • #5 25 Kwi 2012 20:53
    kabzik82
    Poziom 9  

sprawdzone, wszystko w normie, żadnych oszkodzeń, przebić.

0
  • #6 25 Kwi 2012 22:28
    konmaj
    Spec od drukarek

Być może któryś enkoder lub czujnik jest brudny bądź uszkodzony.

0
  • #7 26 Kwi 2012 09:05
    kabzik82
    Poziom 9  

Wątpliwe.
    Otworzyłem drukarkę i rozebrałęm na części. Podłączyłem tylko płytkę z elektroniką i włącznik, nic więcej. Ciągle pojawia się to samo mruganie.
    Power+papier+tryb cichy x 2, później 5 razy tusz czarny
    to samo x1 + 1x tusz czarny

i tak parę różnych trybów.

Zapewne elektronika padła i już dalej nic nie robię. Drukarka na części przeznaczona.

Dziękuję za pomoc

0
  • #8 26 Kwi 2012 09:48
    konmaj
    Spec od drukarek

Bardzo możliwe, że to elektronika, ale być może nie łączy któraś taśma lub kabelek wychodzący z elektroniki - czy po włączeniu drukarki choć przez chwilę pracują w niej jakieś mechanizmy (np. karetka, podajnik papieru)?

0
  • #9 26 Kwi 2012 11:44
    kabzik82
    Poziom 9  

Witam ponownie. Właśnie wyłączyłem 2 drukarkę hp 6980 jaką posiadam i... ten sam efekt. W moich oczach przerażenie !! Ale tu pomogło wyłączenie spod zasialania i włączenie ponownie. Obie mają prawie identyczny przebieg 34 i 35 tys stron, tak więc domyślam się, że to celowe działanie hp - postarzanie produktu :/

Co do mechanizmów - nic się nie załącza. Wszystko cicho siedzi.

0
  • #10 26 Kwi 2012 13:39
    konmaj
    Spec od drukarek

Nigdy w przypadku drukarek HP nie spotkałem się z takim zabezpieczeniem, że po określonej liczbie wydrukowanych stron się blokują.

0
  • #11 27 Lis 2014 17:53
    kabzik82
    Poziom 9  

wymiana kartridżów, wymiana karetki nic nie dało. Może fabryczne wady. Temat zamknąć !!

0