Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Duże zużycie paliwa Ford Mondeo 2.0 Tdci 2004r

jordan1985 29 Kwi 2012 09:27 10977 10
  • #1 29 Kwi 2012 09:27
    jordan1985
    Poziom 15  

Witam mam problem z Fordem Mondeo 2.0 Tdci 2004 r . Auto za dużo pali . Wtryski były robione w lutym i po regeneracji było wszystko ok . I teraz znów za dużo pali . Silnik chodzi równo wcześniej przed wymianą obroty falowały. Jaka może być przyczyna znów wtryski walneły przejechałem na nich ok 3 tyś km.

0 10
  • #2 29 Kwi 2012 13:40
    kakibara
    Poziom 27  

w fordzie mondeo tdci po 2004 roku byly ponoc ulepszone wtryskiwacze?ponoc, zalezy co robiles- co robili w twoich wtryskiwaczach zaworki i koncowki czy wogole ktos je sprawdzil na rozpylanie? w wiekszosci przypadkow po probie przelewowej mechanik- nie zawsze z diesel servisu zmienia same zaworki, nie raz pomaga-wymiana tylko jednego i blad p-251 znika, a kasuja za 4 czyli 4 razy 300-400 zl sa rozne wersje ze trzeba kodowac i ze nie, delphi nadeje sterownikowi wtryskiwacza swoj nr ktos z komputerem potrafi go nadac, moze i byly nadane i zgubil kod, moze zakoduja sie same, tez sa takie opinie ludzie sami doszli do tego zeby zostawic auto na 30 minut na biegu jalowym, lub jechac dlugo z wysokimi obrotami- nie wiem co lepsze i co pomaga , bez komputera ciezko stwierdzic, masz auto z przeplywomierzem? moze to on, zaslepiles egr?lub zawor sterujacy turbina, sama turbina ,weze doprowadzajace powietrze -turbo-pekniecia slabo dokrecona opaska, intelcooler, filtr paliwa, f.powietrza, zapieczone hamulce, dwumasa -czujnik zle odczytuje sygnal, pompa wtryskowa-slynne opilki, utrata, wartosci nadanych, problemy z elektryka, masa i wiazki, zapowietrzony i uszkodzony uklad paliwowy. jezeli wtryski siadaj zapala sie i mruga sprezynka- juz wiesz bo wymieniales wtryski, wiec do dziela dluga prosta 3-ka gaz do 4 tys, 4 gaz do 4 tys, 5 i piatka to sam, lub wrzoc 5 przy 80-90 km/ h i gaz do dechy jak przy 2700okolo obrotow zacznie mrugac sprezynka, prawdopodobienstwo uszkodzenia ukladu paliwowego- nie zawsze to wtryski musza byc sa drozsze rzeczy, super komfort troche plastiku, ale to co pod maska uuu aaa, i nawet spalanie na pozionmie 5 litrow nie rekonpensuje calego ogolu. pozdrawiam

1
  • #3 29 Kwi 2012 21:38
    jordan1985
    Poziom 15  

Były robione we wtryskach końcówki i zaworki 4 sztuki bo wszystkie padły . Tak się zastanawiam nad przepływomierzem bo nieraz jakby nie miał mocy . Dwumasa powoli się psuje . Jak na razie tyle mogę powiedzieć . Zalałem do pełna i zobaczę po 100 km ile mi spali bo komputer może oszukiwać bo licznik był kręcony i może źle wskazywać . Przed wymianą wogule nie świeciła sprężynka wszystko chodziło dobrze tylko nierówne obroty. Zimą palił na dotyk w duże mrozy i mocy też miał . Teraz nawet trochę piłuje go do wysokich obrotów i nic się nie dzieje nic nie przerywa chodzi dobrze . Takie trochę dziwne może też że jeżdżę na klimie ale ile więcej spali z litra na setkę .

1
  • #4 29 Kwi 2012 23:16
    panam
    Poziom 29  

Za dużo to znaczy ile? i jak jeździsz, bo mam toki sam i pali od 5 do 10 , w zależności jak jeżdzę

0
  • #5 30 Kwi 2012 09:17
    jordan1985
    Poziom 15  

Wygląda na to , że z 9 litrów na trasie klima włączona i tak w miarę oszczędnie nie cisnę go . To dosyć dużo zbyt dużo jak by to było w mieście to co innego .

0
  • #6 30 Kwi 2012 21:16
    kakibara
    Poziom 27  

mondeo niby pali od 4.6 do 7 litrow w trasie pamietaj ze opor rosnie do kwadratu przy wyzszych predkosciach , czyli naj ekonomiczniej auto jezdzi w granicach 80-110 km (nie bede sie rozpisywal od czego to zalezy)wiadomo ze duzo zalezy od kierowcy i warunkow na drodze, sprawnosci auta--- przeplywka oslabia auto tu moze jest problem, nie wiem? komputer prawde ci powie.

1
  • #7 01 Maj 2012 19:32
    jordan1985
    Poziom 15  

Po zatankowaniu do pełna dziś zrobiłem 100 km i znów zatankowałem do pełna i okazało się 7 litrów . A to nie była tylko trasa praktycznie większość tylko widzę że jak jest w miarę do pełna to mało pali a jak już połowę zbiornika to już szybko ubywa dziwne .

0
  • #9 01 Maj 2012 23:04
    jordan1985
    Poziom 15  

O to chodzi że do połowy zbiornika nie zrobię z 500 km raptem może z 400 km max . To jest bardzo dziwne muszę go obserwować na komputer nie patrzę bo oszukuję .Teraz też zatankowałem do pełna muszę z 200 km zrobić i znów zatankować aż wreszcie będę wiedział ile mi pali . Czy znów coś z wtryskami czy coś innego czy w ogóle wszystko w porządku .

2
  • #10 02 Maj 2012 00:43
    panam
    Poziom 29  

kakibara napisał:
    do pelna wchodzi 58.5 litra
    i tu się mylisz ja zatankowałem 59,8 litra a co do spalanie w trasie jadąc pomiędzy 150 do 200 pali 10, jadąc 90 do 120 pali 5 l.

0
  • #11 02 Maj 2012 08:19
    jordan1985
    Poziom 15  

Może tak być tylko że ja max na trasie 120 wiadomo czym szybciej tym więcej pali .

0