Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Mazda Premacy 1,8 100kM - bałagan z wolnymi obrotami

mironmich 04 May 2012 07:58 6707 3
    mironmich
    Level 2  
    Witam
    Mój samochód to Mazda Premacy 1,8 100kM 2002r z LPG. Problem dotyczy pracy na benzynie ( na gazie pracuje identycznie). Po odpuszczeniu gazu obroty silnika nie spadają "do końca" tylko zatrzymują się na poziomie 1200-1400obr/min. i dopiero po zatrzymaniu samochodu spadają do 800-900obr/min. Obroty opadają raczej wolno. Poza tym od niskich obrotów CZASAMI nie przyspiesza płynnie - robi się tzw. "żabka" (może nie szarpie ale nie przyspiesza płynnie). Proszę o pomoc i podpowiedź w zdiagnozowaniu usterki, ewentualnie o polecenie warsztatu, który może poradzić sobie z takim problemem (w okolicach Łodzi).
    Dodam że przepustnica jest wyczyszczona i przedmuchana na błysk! Przepływomierz wymieniony (na używany). Świece i przewody wysokiego napięcia nowe. Kontrolka silnika nie świeci się.
    marek230482
    Level 12  
    Podłączałeś pod komputer? To że kontrolka na desce się nie świeci nie oznacza że nie ma usterki. Bez odczytania błędów można tak dużo części wymieniać :) nie taniej było zamiast to wszystko co kupiłeś pojechać na kompa? Przepustnica jest sterowana linką czy elektronicznie? Mi to wygląda na czujnik położenia pedału przyspieszenia. Objawy pasują.
    mironmich
    Level 2  
    Potencjometr przepustnicy sprawdziłem -jest OK. Zawór dodatkowego powietrza dostaje sygnał z ECU - sprawdziłem oscyloskopem - był czyszczony podczas czyszczenia przepustnicy - jak przysłonię wlot powietrza to delikatnie podnosi wolne obroty więc raczej działa. Znalazłem ułamany króciec na zaworze podciśnienia - przez który zasysał fałszywe powietrze. Zawór wymieniłem, jeszcze nie sprawdziłem efektów.
    mironmich
    Level 2  
    Problem rozwiązany. Był uszkodzony zawór dodatkowego powietrza przy przepustnicy. Wymieniłem na drugi -używany.