Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Europejski lider sprzedaży techniki i elektroniki.
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Ubywające miejsce na dysku C.

jaca9115 04 Maj 2012 17:32 2471 22
  • #1 04 Maj 2012 17:32
    jaca9115
    Poziom 6  

Witam,
    Mam problem z ubywającym miejscem na dysku C. Przy każdym włączeniu komputera „zjada” mi ok. 150 MB. W trakcie pracy komputera również ubywa mi miejsce z tym, że w mniejszych ilościach.
    Wyłączyłem już hibernację i przywracanie systemy, a także zoptymalizowałem plik wymiany (pagefile.sys). Przeczyściłem komputer CCleanerem i przeskanowałem WinDirStat-em (wg niego nic się nie zmienia w wartościach).
    Z góry dziękuję za pomoc.

0 22
  • #2 04 Maj 2012 17:59
    elektro94
    Poziom 21  

Miałeś zainstalowanego Nortona?

0
  • #3 04 Maj 2012 20:02
    iagre
    Poziom 35  

Wyłącz i włącz indeksowanie, usuń zbędne punkty przywracania, usuń pliki i (pod)katalogi tymczasowe.

0
  • #4 05 Maj 2012 00:51
    kronopio
    Poziom 10  

Nie zapomnij również, że pliki instalacyjne aktualizacji Windows są ściągane do katalogu C:\Windows\SoftwareDistribution\Download i później tam niepotrzebnie pozostają, zatem opróżniaj od czasu do czasu ten folder ;)

0
  • #5 05 Maj 2012 11:03
    voocash
    Poziom 12  

Może warto zajrzeć do autostartu i wyłączyć zbędne aplikacje.
    Napisz co konkretnie robiłeś w CCleanerze.

0
  • #6 05 Maj 2012 11:11
    vigorado89
    Poziom 16  

włącz oczyszczanie dysku, robię raz na parę miesięcy i wywala mi z systemowego dysku prawie 1gb

0
  • #7 05 Maj 2012 13:07
    1Sh00t
    Poziom 9  

Polecam zainstalować program CCleaner, DeFragler i je uruchomić. CClenerem wyczyść wszelakie pliki oraz rejestr, a następnie odpal DeFraglera w celu defragmentacji dysku. Weź pod uwagę, że wiele programów tworzy pewne kopie zapasowe, które zajmują sporo miejsca. Wrzuć listę wszystkich programów, które obecnie są zainstalowane na Twoim PCecie.

0
  • #8 05 Maj 2012 20:14
    Evomon
    Poziom 7  

Możliwe że masz wirusa gdyż miałem kiedyś to samo zainstaluj Dr.Weba on ci powinien znaleźć i skasować wirusa o ile masz go na komputerze.

0
  • #9 07 Maj 2012 14:34
    jaca9115
    Poziom 6  

Dziękuję wszystkim za odpowiedzi.
    Przeskanowałem Dr.Webem. Niby trochę pomogło i już nie ubywa mi przy włączeniu, ale jednak odzyskałem tylko 500mb i niestety w trakcie pracy ubywa dalej...

Programy:
    Flash player, winrar, CCleaner, ffdshow, Foxit reader, gg, GOM player, ipla, java, K-litle codec pack, MOffice, Microsoft Silverlight, Microsoft Visual C++, Firefox, stery do grafy, internetu, Skype, Ultra Avi Converter, VLC, WinDirStat, Windows Sidebar i to chyba tyle.

0
  • #10 07 Maj 2012 14:48
    iagre
    Poziom 35  

jaca9115 napisał:
    Przeskanowałem Dr.Webem. Niby trochę pomogło i już nie ubywa mi przy włączeniu, ale jednak odzyskałem tylko 500mb i niestety w trakcie pracy ubywa dalej...

Rad dotyczących twojego problemu miałeś więcej a nie tylko Dr.Web. Inne rozwiązania zawiodły?

jaca9115 napisał:
    Programy:
    Flash player, winrar, CCleaner, ffdshow, Foxit reader, gg, GOM player, ipla, java, K-litle codec pack, MOffice, Microsoft Silverlight, Microsoft Visual C++, Firefox, stery do grafy, internetu, Skype, Ultra Avi Converter, VLC, WinDirStat, Windows Sidebar i to chyba tyle.

Programy do edycji video czasami rezerwują na dysku miejsce dla swoich plików tymczasowych nawet jeśli tych plików nie tworzą.

Sprawdź jeszcze raz rady podane w tym temacie ale spróbuj w trybie awaryjnym.

0
  • #11 07 Maj 2012 19:44
    jaca9115
    Poziom 6  

Najmocniej przepraszam.
    Pliki tymczasowe usunąłem, punkty przywracania także.
    Również przeglądałem Windowsa, oczyszczanie dysku zrobiłem już wcześniej.
    Spróbuję jeszcze defragmentacji, choć staram się ją robić na bieżąco z tym, że bez pomocy programu z zewnątrz. EDIT: Oczyściłem w CCleanerze i włączyłem Piriform Defraggler.
    Zapomniałem dodać rzecz najważniejszą, którą powinienem napisać w pierwszym poście, czyli to, że ubywające miejsce występuje u mnie w komputerze dopiero od kilku tygodni, a formatowałem już jakiś czas temu.

0
  • #12 08 Maj 2012 00:53
    kisielos12
    Poziom 26  

Jeśli to system win Xp to możesz zastosować taki myk, wchodzisz c:/windows/ musisz zaznaczyć w opcjach byś widział pliki ukryte, wtedy możesz skasować foldery które zaczynają się $NtUninstall, są to foldery aktualizacji, na moim systemie wszystko działało ale dla upewnienia możesz np zgrać te pliki na pamięć zewnętrzną na wszelki wypadek.
    Powinno Ci zwrócić trochę miejsca, szczególnie jak masz ustawione akutalizacje automatyczne.

Pozdrawiam

0
  • #13 08 Maj 2012 09:26
    iagre
    Poziom 35  

kisielos12 napisał:
    ... możesz zastosować taki myk, wchodzisz c:/windows/ musisz zaznaczyć w opcjach byś widział pliki ukryte, wtedy możesz skasować ...

W niektórych systemach jest nadmierna ilość plików c:\Windows\System32\Perf*.dat Te pliki też możesz skasować - jeśli któryś z nich jest używany przez system to sam obroni się przed skasowaniem.

0
  • #14 08 Maj 2012 15:15
    jaca9115
    Poziom 6  

Trochę zyskałem, ale nie całość, która utraciłemw ciągu ostatniego tygodnia. Straciłem przez 7-10 dni ok 3 GB. Poza tym co gorsza dalej mi ubywa...nawet jak komputer jest włączony, a nieużywany....

0
  • #15 08 Maj 2012 15:26
    447988
    Usunięty  
  • #16 08 Maj 2012 15:46
    jaca9115
    Poziom 6  

Celowo na pewno nie, bo nawet zbytnio nie wiem jak. Być może przez przypadek coś tam włączyłem...

0
  • #17 08 Maj 2012 15:53
    447988
    Usunięty  
  • #18 08 Maj 2012 16:01
    jaca9115
    Poziom 6  

Zrobiłem skanowanie i wszystkie wirusy, które miałem zostały usunięte poza jednym, którego nie dało się ani usunąć ani przenieść...gdy dałem go do kwarantanny to pojawił mi się "niebieski" ekran błędu.
    A ewnetualnie to logowanie jakby było, to jak to wyłączyć?

0
  • #19 08 Maj 2012 17:01
    447988
    Usunięty  
  • #20 08 Maj 2012 17:48
    jaca9115
    Poziom 6  

Nortonem jak skanuje to nie wykrywa zagrożeń. Zrobiłem Dr.Webem i wykryło jedno w pliku "System32". Wyskoczyło, że nie da się go usunąć. Jak dałem przenieś to mi wyskoczył ten niebieski ekran błędu. Zrobiłem restart kompa i było wszystko ok. Zrobiłem jeszcze raz skanowanie Dr.Webem i wyskoczył ponownie, wtedy dałem nie przenoś. Tyle było mojej pracy jeżeli o wirusa chodzi. Przepraszam za kłopot, ale raczej kiepski jestem w te klocki, co zreszta pewnie już zauważyliście. Pozdrawiam.

0
  • #21 08 Maj 2012 18:03
    447988
    Usunięty  
  • #22 16 Maj 2012 18:37
    elektro94
    Poziom 21  

No to się wyjaśniło. Nie odpowiedziałeś na moje pytanie. Norton ma tendencję do ubywania miejsca na dysku. Zainstaluj testowo jakiegoś innego antywira (nortona usuń narzędziem do tego celu, jest w sieci). Jak koledzy wcześniej radzili daj więcej informacji o tym wirusie, a najlepiej daj log ze skanowania.

0
  • #23 23 Maj 2012 18:25
    satyricon666
    Poziom 11  

A używasz może microsoft outlook? Skompresowane wiadomości oraz adresy potrafią właśnie gdzieś tyle zajmować. Outlook chce raz na jakiś czas dokonać kompresji w celu zrobienia miejsca na dysku i tym samym zwiększa jego brak :)

0
TME logo Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
TME Logo