Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Technikum Informatyczne Kraków i okolice

07 Maj 2012 22:52 3751 13
 • Poziom 12  
  Cześć! Mam problem z wyborem dalszej drogi życia. :P
  No i wybór padł na technikum informatyczne, jednak nie do końca wiedziałem jakie. Dzisiaj się zebrałem, zrobiłem listę szkół z profilem "technik informatyk" jakie są w Krakowie i okolicach. Później listę tą przeniosłem na mapy google i miałem wszystko jak na dłoni (chodzi o dojazd itp.).
  Jednak teraz zrobiło się "pod górkę", bo:
  1.Nie mam się na czyichś doświadczeniach oprzeć. Nikt jeszcze ze znajomych nie szedł na taki "kierunek" i nie bardzo wiem, którą szkołę wybrać.
  Patrząc po witrynach internetowych i zawartych w nich informacji, stwierdziłem, że najbardziej interesujące są następujące szkoły:
  Zespół Szkół NR 1
  Zespół Szkół PGNiG
  Zespół Szkół Łączności
  Zespół Szkół im. Ojca Świętego Jana Pawła II w Niepołomicach

  I teraz mam pytanie:
  1. czy ktoś z Was chodził do którejś z tych szkół i wie jak tam jest? Może mi jakąś polecić?
  2. Jeżeli raczej żadnej szkoły nie znacie, a uczyliście się w innej, dobrej szkole z miłą atmosferą :lol: , to czy możecie mi ją polecić?

  Proszę o szybkie odpowiedzi. Wszak termin składania "papierów" się już zaczął, a trzeba by jeszcze obejrzeć te szkoły na żywo. ;)
  Darmowe szkolenie: Ethernet w przemyśle dziś i jutro. Zarejestruj się za darmo.
 • Poziom 37  
  Ja ukończyłem szkołę z poz. nr 3. Co prawda było to 17 lat temu więc podejrzewam że szkoła ta jeszcze bardziej rozwinęła się w kierunku informatycznym (wtedy jako przyszły technik elektronik uczyłem się na początku po dwie godziny tygodniowo informatyki ale już po 3-ch latach miałem godzinę dziennie pracy na komputerze).
  W czasie gdy się w niej uczyłem była wyjątkowo dobrze wyposażona jak na ówczesne czasy łącznie z zapleczem komputerowym (i tu się pochwalę gdyż uczelnia tak jako pierwsza w Krakowie w 1991 albo -2 roku przeprowadziła pierwszą próbę połączenia internetowego za pomocą radia 144MHz do serwera na Kopcu jak pamiętam). Mieliśmy do użytku jeden komputer klasy PC (286 na Herculesie) z dostępem do internetu już 1992 roku który znajdował się w czytelni (oblegany był zawsze) - otwarcie zdjęcia 35kB trwało ponad minutę ale jaka frajda... Kurcze , chyba zmieniam temat...
  Pozdrawiam
 • Poziom 12  
  gabik001 napisał:
  Kurcze , chyba zmieniam temat...

  Nie... To w końcu historia szkoły. Pisana z resztą z punktu widzenia ucznia, a nie wikipedii czy książki, więc bardzo fajnie się czyta. No i prosiłem też o własne doświadczenia i refleksje. ;)
  W każdym razie dzięki za odpowiedź. W zasadzie mam już drugą osobę, która poleca ZS Łączności (z innego forum). Więc warto złożyć "papiery".
  Jest może na forum jeszcze ktoś z Krk, który by polecił którąś ze szkół, ew. dodał własną propozycję?
  Pozdrawiam
 • Poziom 9  
  Skończyłem Łączność, ale na elektronice.

  Informatycy podobno wygrywają sporo olimpiad i konkursów, poziom jest niezły.
  Dużo pracowni komputerowych.

  Myślę że warto się wybrać, jak tej szkoły nienawidzę, to ludzi nigdy nie zapomnę :)
 • Poziom 12  
  Avat napisał:
  Skończyłem Łączność, ale na elektronice.
  Myślę że warto się wybrać, jak tej szkoły nienawidzę, to ludzi nigdy nie zapomnę :)

  Dzięki za odpowiedź. ;)
  W takim razie jednak startuje jako szkoła nr. 1 do ZSŁ.
  A mówisz, że szkoły tej nienawidzisz. Taki tam poziom trzymają, że łatwo nie jest? ;)
  Znaczy wiesz, czy tak przyciskali uczniów. :D

  Byłem na dniach otwartych. Ludzie całkiem (jak i nauczyciele) sympatyczni się wydawali. Ale to zawsze tak jest na dniach otwartych. ;)
 • Poziom 9  
  Nienawidzę szkoły jako instytucji, wstawania o 5:40 na lekcje i pewnych wkurzających absurdów szczególnie w Łączności.

  Ale są też pewne plusy, na przykład świetnie przygotujesz się do kontaktu z urzędasami i bezsensowną biurokracją. Zwolnienie z lekcji wymaga trzech lub czterech podpisów (w tym dyrektora), co czasem może zająć nawet 2 godziny! Jako że biurokracji nie lubię, to kiedy musiałem gdzieś iść po prostu ze szkoły wychodziłem, o usprawiedliwienia martwiąc się później. No i skończyłem z niedpowiednim za ucieczki, bo usprawiedliwień już mi się donosić nie chciało :)

  Generalnie przyzwyczaisz się, a potem przy każdej kolejnej dziwnej sytuacji popatrzycie sobie z kolegą w oczy i powiecie: "Łączność".

  Co do poziomu, to nie jestem w stanie powiedzieć. Jeśli chodzi o elektronikę, to mówią, że bardzo ciężko nawet się utrzymać. Ja się prawie nie uczyłem przez wszystkie cztery lata (tylko do ważniejszych sprawdzianów) i dałem rady.
  Czasem z tym dawaniem rady bywało różnie, na poprawki z mikroprocesorów przychodziło nas po 60 osób. Teraz będzie luźniej, bo "inaczej z nowszych roczników nikt by nie zdał".

  Niestety bolączka polskiego szkolnictwa jest obecna tutaj. Będą cię uczyć ludzie o niesamowitej i niewyobrażalnie ogromnej wiedzy, ale sprzed 30 lat :)
  Studiowanie przestarzałych schematów Unitry z '84 to nic dziwnego w tej szkole.
  Z drugiej strony warsztaty starają się nadganiać, dowodem są lekcje o cyfrowej telewizji naziemnej DVB-T, na których możesz się dowiedzieć jak to mniej więcej działa i wygląda.
  Na pracowniach będą leżeć obok siebie radzieckie mierniki z lat 60 i najnowsze cyfrowe oscyloskopy za grube tysiące. I najlepsze jest to, że tych mierników nie da się zepsuć. Wiele razy puszczalismy im 230V na zakres 10V i dalej świetnie działają :) Gniotsa nie łamiotsa, jak to mówią.

  Generalnie jest miło i nie tak ostro jak słychać na mieście. Na pewno najlepsze technikum w okolicy. Sporo pokażą, sporo nauczą, sporo zobaczysz.

  PS. Uważaj na Siwego i jego małego Królestwa Portierni!
 • Poziom 12  
  Dzięki za tak rozbudowaną opinię o szkole. Dokumenty już złożone. ;)
  W ZS Łączności w piątek byłem 130 na liście, więc może nie być tak łatwo.

  Dzięki wszystkim za odpowiedzi, wszyscy dostają po punkcie i temat do zamknięcia.

  EDIT: Gdzie się podziała opcja Technikum Informatyczne Kraków i okolice :?:
 • Poziom 2  
  a do jakich klas złożyłeś podanie w łączności i ile około będziesz mieć pkt ?
 • Poziom 12  
  Nie wiem, ile będę miał ok. punktów. Na razie jestem spokojniejszy, jeżeli nie wiem na ile napisałem (ale co będzie jak dostanę wyniki...). W każdym bądź razie nie wiem, il ok. mam punktów.
  Złożyłem do tech. informatyka, a jako klasy drugiego wyboru do tech. teleinformatyka.
 • Poziom 2  
  i jak ile pkt będzie na koniec ?
 • Poziom 1  
  Witam , ja również zastanawiam się nad wyborem szkoły i mój wybór padł na tech. informatyk/elektornik .

  Żeby już nie zakładać podobnego tematu ( po co śmiecić ) to zapytam się tutaj :

  Chodził ktoś z was może do ZSME w Tarnowie ? Spodziewam się ok. 115-120 pkt. na koniec , mam szanse się dostać ? Jeżeli ktoś tam chodził to poprosiłbym o jakieś opinie.
 • Poziom 34  
  Firma ORANGE jest w KRAKOWIE. Trzeba iść do tej firmy i zapytać się o kierunki jakie mogą być przydatne w w tej firmie.Potrzebna jest również informacja o możliwości przyszłego zatrudnienia.

  A może są stypendia zawodowe kierunkowe.?
 • Poziom 12  
  bartosz646 napisał:
  i jak ile pkt będzie na koniec ?

  Mam 131 pkt (jeżeli liczyć ang. rozszerzony - ale podobno na to nie patrzą w tym roku). Czyli mam 103/161, co daje 63%...

  KaW napisał:
  Firma ORANGE jest w KRAKOWIE. Trzeba iść do tej firmy i zapytać się o kierunki jakie mogą być przydatne w w tej firmie.Potrzebna jest również informacja o możliwości przyszłego zatrudnienia.

  A może są stypendia zawodowe kierunkowe.?


  Cóż... Trochę za późno jak na takie pytania.
  A w Krk faktycznie jest trochę tych dużych firm. Choćby Onet czy Interia.
 • Poziom 34  
  To nie jest wina młodych .
  Piszę ,bo w Łodzi nie ma już technikum łaczności /były dwa/.W jednym budynku jest jakieś technikum mechaniczne a w drugim przedsięwzięcia prywatne.
  Takie małe państwo -zielona wsypa ....