Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
PCBwayPCBway
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Thunderbird portable zgubił ustawienia kont mailowych?

10 Maj 2012 09:18 3794 7
  • Poziom 18  
    Witam, otóż mój Thunderbird zamiast standardowego pytania o hasło podczas uruchamiania przywitał mnie kreatorem nowego konta dodam, że nic niepokojącego podczas zamykania sytemu podczas ostatniego korzystania z programu się nie wydarzyło jak i nie zmieniałem żadnych ustawień.

Czy jest jakieś lekarstwo aby przywrócić ustawienia poczty (kont i katalogów z mailami)?
  • PCBwayPCBway
  • Poziom 18  
    Wiem, że Thunderbird przechowuje pocztę w dwóch miejscach:

c:\Documents and Settings\uzytkownik\Dane aplikacji\Thunderbird\Profiles
    c:\Program Files\ThunderbirdPortable\Data\profile

Próbowałem zainstalować od nowa Thunderbirda w nowym katalogu, potem skonfigurowałem połączenie do poczty i skopiowałem profile do nowo zainstalowanego klienta poczty, ale po skopiowaniu dalej wyskakuje kreator nowego konta - dlaczego?
    Może ktoś zna lepszy sposób?
  • PCBwayPCBway
  • Poziom 18  
    Właśnie co ciekawe w pliku profiles.ini mam chyba poprawny wpis, bo fizycznie pokrywa on mi się ze ścieżką (C:\Documents and Settings\xxx\Application Data\Thunderbird\Profiles\q7vlp3j2.default):

Code:
    [General]

StartWithLastProfile=1

[Profile0]
    Name=default
    IsRelative=1
    Path=Profiles/q7vlp3j2.default

a mimo tego Thunderbird nie widzi ustawień?
  • Poziom 18  
    Hmm, może ktoś jeszcze coś podpowie, ponieważ mi skończyły się pomysły - dodam tylko, że chodzi o wersję przenośną Thunderbirda, wiec drzewo katalogów jest nieco inaczej rozmieszczone niż w zwykłej wersji, dlatego domniemam, że pewnie problem leży również gdzie indziej?
  • VIP Zasłużony dla elektroda
    Przegapiłem w tytule tematu portable :oops:

Zrobiłem eksperyment: spakowałem folder z profilem (u Ciebie q7vlp3j2.default), wywaliłem Thunderbirda i zainstalowałem wersję portable.
    Do folderu ThunderbirdPortable\Data\profile wypakowałem zawartość profilu i po uruchomieniu - działa :)
    (profiles.ini - brak)
  • Poziom 18  
    No właśnie, ale u mnie jak zainstaluję Thunderbird'a od nowa i podmienię cały katalog profile to nie działa - brak ustawień kont, folderów itd.

Natomiast jak zainstaluję Thunderbird'a od nowa, skonfiguruję konto i podmienię tylko katalog Mail, który znajduje się w katalogu profile to poczta teoretycznie działa więc wniosek jest taki, że coś jest nie tak z ustawieniami w głównym katalogu czyli profile - ale co?
  • VIP Zasłużony dla elektroda
    Zajrzyj do pliku: \Data\profile\prefs.js

http://kb.mozillazine.org/Prefs.js_file

BTW:
    The profile is not specified by a profiles.ini file on the boot disk, it's always in a Data\profile directory within the programs directory. It can have only one profile and doesn't support the profile manager.

The profile has the same layout and files as Thunderbird.

( http://kb.mozillazine.org/Profile_folder_-_Thunderbird#Portable_Thunderbird )