Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Europejski lider sprzedaży techniki i elektroniki.
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Kabel i interfejs do radia Kenwood do sterowania z kierownicy. Gdzie kupić?

calinsky 11 Maj 2012 16:51 7721 9
  • #1 11 Maj 2012 16:51
    calinsky
    Poziom 9  

Witam. Posiadam Kenwood KDC-BT31U, samochód Ford Focus mk1, potrzebuje do podłączenia sterowania z kierownicy CAW-FD2030 oraz CAW-RL2000. Na allegro nigdzie tego nie ma, nie ma też żadnego sklepu w Polsce który by to oferował. Skąd mam to wziąć? na stronie producenta nie ma czegoś takiego jak "where to buy" help

Dowód na to ze to się da podłączyć http://www.kenwood-electronics.co.uk/tech/swa/ford/

Edit: A moze ktoś z was ma na sprzedaż takie coś?

0 9
  • #3 12 Maj 2012 19:35
    calinsky
    Poziom 9  

Wygląda obiecująco, byłoby fajnie gdyby to działało na 100% bo szkoda mi wywalać kasę w błoto. Nie znam się zbytnio na elektronice czy istnieje możliwość sprawdzenia tego "na sucho" czy to będzie pasowało? moje radio ma jeden kabel "steering wheel input" i jeśli podepnę pod ten adapter będzie działać?

Kabel i interfejs do radia Kenwood do sterowania z kierownicy. Gdzie kupić?

Tak wygląda moje radio od tyłu, widać kabel od sterowania z kierownicy to ten z niebieską nalepką

0
  • #4 12 Maj 2012 22:29
    Nawigator
    Poziom 33  

Mi ten link co podałeś nie działa, zresztą obrazki wstawia się inaczej (-> regulamin).
    Kenwoody mają taki kabelek do sterowania jak piszesz.
    Zapytaj też czy adapter będzie obsługiwał telefon BT.
    Z tego co wiem zawsze można adapter zwrócic jak nie pasuje.

N.

0
  • #5 13 Maj 2012 10:26
    calinsky
    Poziom 9  

Poprawiłem zdjęcie i wysłałem zapytanie do tej firmy czy potrafią dorobić takie coś do mojego samochodu. Napiszę jak dadzą odpowiedz

0
  • #6 26 Maj 2012 19:52
    calinsky
    Poziom 9  

Adapter przybył pocztą wczoraj, zamontowałem i okazało się ze nie działa. Tzn działa ale niepoprawnie. Przyciski działają na odwrót. Jak robię głośniej to robi się ciszej, a jak robię ciszej to robi się funkcja “seek” Sama funkcja seek robi mi szybkie przesuwanie utworu do przodu kiedy odtwarzam mp3 lub płytę cd.Wydaje mi się ze to wina adaptera. Pomocy, co sugerujecie zrobić?

1
  • #7 27 Maj 2012 16:18
    Nawigator
    Poziom 33  

Szanse są ale małe aby to była wina nowego adaptera, raczej montażu.
    Czy masa radia dobrze podpięta?
    Jakie radio było zamontowane poprzednio?
    Nie było przeróbek rezystorów w kierownicy, ulubionego sportu różnych rzeźbiarzy? Może zmierzysz omomierzem kolejno naciskając klawisze?

N.

0
  • #8 29 Maj 2012 14:15
    calinsky
    Poziom 9  

Poprzednio było radio fabryczne 5000 rds eon. Nic nie było przerabiane. Wszystko dokładnie pomierzyłem. Wartość bez naciskania wynosi 4,98 kiloomów

vol+ = 0,12 kiloomów
    vol- = 0,03 kiloomów
    mode = 1 kiloom
    seek w stronę kierownicy - 0,12 kiloomów
    seek od kierownicy - 0,53 kiloomów

0
  • #9 29 Maj 2012 17:05
    Nawigator
    Poziom 33  

No czyli widać że vol+ i seek+ dają taki sam odczyt 0,12k czyli coś musi zwierać w joysticku. Do naprawy.
    To nie mogło poprawnie działać z oryg. radiem. Adapter będzie ok. Tyle w temacie.

N.

0
  • #10 05 Lip 2012 21:53
    calinsky
    Poziom 9  

Sprzedajacy wymienił mi adapter na taki sam i teraz dział idealnie. poprzedni musiał miec wadę

0
TME logo Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
TME Logo