Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Tanie car audio. Co wybrać?

12 Maj 2012 21:17 8428 43
  • Poziom 10  
    Witajcie. Chciałbym poznać opinię o produkcie Manta SB-1008A.
    Może ktoś go posiada i może się na jego temat wypowiedzieć. Sprzęt ma służyć w samochodzie. Oczywiście nie oczekuję po nim cudów bo ma tylko 60W RMS, ale myślę że jakiś bass z tego powinien być. Liczę na Waszą pomoc.
    [url=]http://allegro.pl/subwoofer-samochodowy-manta-sb1008a-aktywny-400-w-i2321382943.html[/url]
  • Poziom 28  
    Kupno czegoś takiego to zły pomysł. Za takie pieniądze to ciężko sam głośnik kupić a co dopiero cały sub z wzmacniaczem. Szkoda kasy na takie wynalazki.
  • Poziom 10  
    Czyli się nie opłaca? Ale w sumie nie spodziewałbym się po takim zestawie cudów bo chciałbym żeby trochę uzupełnił niskie tony. Głośniki w samochodzie są dobre bo jakieś Blaupunkty które już pod samym radiem grają dobrze, ale brakuje niskich tonów.
    A może kupić jakiś używany wzmacniacz i go zamontować? A w przyszłości dopiero jakiś subwoofer?
    Mógłby mi ktoś coś doradzić?
    Ps. Nie chciałbym wydawać dużo. Myślę że max. 200zł.
  • Poziom 28  
    Kupno wzmacniacza a później dopiero suba to dobry pomysł. Napisz tylko jakie masz radio bo nie wszystkie mają wyjścia na wzmacniacz. Te blaupunkty jakie są i gdzie są zamontowane? Jakie to auto bo to też ma znaczenie. Czy sprzęt musi być nowy czy może być używany? I najważniejsze czy wzmacniacz będzie tylko pod suba czy jeszcze pozostałe głośniki chciałbyś pod niego podpiąć.
  • Poziom 10  
    Radio to Pioneer DEH 4700mpb. A te Blaupunkty to nie wiem jakie są dokładnie musiałbym jutro sprawdzić. Samochód to Honda civic VI 5d. Głośniki są w przednich drzwiach i z tyłu obok tej półki. Nie w półce tylko obok. Sprzęt może być używany.
    Myślę że wzmacniacz mógłby być 4-kanałowy żeby zasilić przednie głośniki i subwoofer.
  • Poziom 28  
    Jeśli miałby być 4-kanałowy i może być używany to na allegro jest np. NEXT Q24. W mostku ma mierzone ponad 150W rms więc na jakiegoś mniejszego suba starczy a i na przednie głośniki będzie w sam raz.
  • Poziom 10  
    A co myślisz o wzmacniaczu BOSCHMANN PCA-8080A. Opłaca się go kupić za 100zł?
  • Poziom 28  
    Jakościowo może być lipnie. Mocowo taż. Ma bardzo ubogie filtry(brak hpf i tylko załączany lpf jednak nie mam pojęcia przy ilu hz tnie pasmo). To już lepszy byłby chyba jakiś blaupunkt czy magnat.
  • Poziom 10  
    A mógłbyś coś polecić? W miarę tanio i tak jak mówiłem używany może być.
    Przeglądałem allegro, ale ja się za bardzo na tym nie znam jaki byłby odpowiedni.
  • VIP Zasłużony dla elektroda
    Skoro Ci poleca to pewnie wie co mówi.

Rownież go polecam.
  • Poziom 19  
    Sam też polecam tez piec ma koło 150W w mostku, do tego w przyszłości można zakupić np. Magnat Xpress 10" i to wystarczająco uzupełni niskie pasmo. Koszt samego głośnika to koło 150 zł.
  • Poziom 10  
    A jest jeszcze jakiś dobry wzmacniacz w takiej samej cenie? Bo nie wiem czy uda mi się kupić ten który został podany.
  • Użytkownik usunął konto  
    To napisz konkretnie modele itd.
  • Poziom 10  
    No właśnie. Jest coś sensownego w cenie do 200zł? oczywiście chodzi o używane wzmacniacze.
  • Poziom 28  
    Kamil1755 napisał:
    Nie polecam tego modelu,lepsze są :cry:

Skoro do 200 zł da się kupić coś lepszego to czemu nie napiszesz co. Moim zdaniem na początek taki wzmacniacz będzie dobry. Ma i odpowiednie filtry i wystarczającą moc by napędzić jakiegoś mniejszego suba. Przeglądając allegro znalazłem wzmacniacze które może byłyby lepsze jakościowo ale nie za bardzo nadawały by się do suba ze względu na małą moc.
  • Poziom 9  
    a do 200zł można kupić np. Carpower -a HPB 602. Mocy ma nawet z lekkim zapasem dla tego Magnata Xpress 12' + regulację LPF i HPF :P
  • Poziom 19  
    CP HPB-602 jak najbardziej do subwoofera ok. Do stereo już nie bardzo. Sam mam więc polecam :) Ale z tego co pisałeś wyżej to szukasz 4 kanałówki, mam rację?
  • Poziom 28  
    Magnat xpress 12 jest dobry ale i trochę mocy na niego trzeba. Licząc tak po łepkach to z 500-600 zł go taka zabawa wyniesie a będzie miał tylko niskie tony bo przy tym magnacie to byle jakie blaupunkty zasilane radiem będą łatwo zagłuszone. No ale każdy lubi co innego. Ja wolałbym podpiąć te blaupunkty pod wzmacniacz i dać magnata xpress 10 i mieć bardziej zrównoważony dźwięk.
  • Poziom 9  
    Stety albo niestety większości ludzi wystarcza jak coś zacznie hałasować w bagażniku. Średnie/wysokie im wystarczają,nie wiem jakie wymagania ma autor. Co do zagłuszania to wystarczy przecież pokręcic chwile na wzmacniaczu gainem i zgrać to jakoś ze sobą :)
  • Poziom 11  
    Byle nie magnaty, moim zdaniem sprzęt tej firmy gra strasznie plastikowo, także tą firme odradzam
  • Poziom 10  
    Witajcie. To znowu ja :) Mam do Was pytanie. Co myślicie o wzmacniaczu
    Power Sound XXL 4x200W
    - Max Power 4 Ohm 200Wx4CH
    - Rms Power 4 Ohm 100Wx4CH
    Opłaca się go kupić za 110zł?
    Lub MC FUN 800Watt za 120zł? Niestety nie znam dokładnego modelu, ale jest on 4 kanałowy.
    Któryś z tych wzmacniaczy dał by radę w przyszłości jakiejś skrzynce?

Ps. A co myślicie jeszcze o skrzyni basowej ALPHARD CW 1002 CX 350W 25 cm opłaca się kupić za 100zł?
  • Moderator CarAudio
    Nie mozesz kupic cos markowego?
  • Poziom 10  
    Ale w tym problem że nie mam na to gotówki. A chciałem to tańszym kosztem zrobić na używanych rzeczach. Nie oczekuję po takim zestawie super grania. Po prostu chcę żeby było więcej niskich tonów.
    Te produkty to tragedia.

Poszukaj czegoś używanego ale markowego.
  • Poziom 10  
    Mam do Was pytanie. Czy te 2 skrzynie są czegoś wartę jak na pierwszy taki zakup do samochodu? I czym je ewentualnie napędzić?
    Skrzynia basowa Alphard al12
    Mac Audio Maximus 12

Po pierwsze opisz linki.

Po drugie wzmacniaczem.

Popełniłem błąd i napisałem ''czy" zamiast "czym". Chodziło mi o to jakim wzmacniaczem mógłbym napędzić daną skrzynie.

EDIT: Znalazłem jeszcze 2 takie skrzynie. która jest warta zakupu?
    Skrzynia Magnat Power Bull 3000
    Skrzynia Magnat B30
  • Poziom 19  
    Rzuć monetą, podałeś taki nawał informacji że taki sposób wyboru będzie najlepszy.. do czego ta skrzynia? Jaki piec? Jaka muzyka??
  • Poziom 10  
    Muzyka różna. Najczęściej coś z dobrym basem. Skrzynia do samochodu a do czego innego?
    Wzmacniacza nie mam. Chciałem najpierw kupić skrzynie a poźniej dopiero jakiś 2 kanałowy wzmacniacz do tego.