Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Candy Aquamatic 6 brudzi zamiast prać

stwrona 10 Jan 2005 15:06 7613 14
 • #1
  stwrona
  Level 11  
  Jak w tytule , pojawia się mnóstwo ciemnych grudek na praniu, także przy gotowaniu.Pralka ma 1,5 roku. Co może być przyczyną?
 • #2
  PS 663S BIO
  Level 31  
  zapewne ,,rozszczelnił się" simmering łożysk i woda wypłukuje smar z łożysk który brudzi ubrania, za jakiś czas łożyska zaczną chrobotać :)
 • #3
  Pieron
  Level 31  
  proponuje obejrzec pojemnik na proszek po wyjeciu szufladki.
  wyczyscic cala komore ! może w praniu jakies ubranie mialo cos w kieszeni !
 • #4
  stwrona
  Level 11  
  Dzięki za podpowiedzi ale to raczej nie to. Zbyt długo to trwa i smar dawno by wypłukało , to mi wygląda jakby bród usuwany z ubrań był komasowany w malutkie kuleczki i te przyklejały się do ubrań. Ale sam uważam to za mało prawdopodobne , choć tak to wygląda.Proszek był zmieniany więc to też chyba nie to.
 • #5
  Paw_el

  Home appliances specialist
  stwrona wrote:
  Jak w tytule , pojawia się mnóstwo ciemnych grudek na praniu, także przy gotowaniu.Pralka ma 1,5 roku. Co może być przyczyną?

  Witam.
  Zaobserwuj czy wykonuje prawidłowo płukania tzn. czy wylewa do końca wodę i pobiera ponownie, być może jest utrudniony odpływ wody i mało skuteczne jest płukanie.
 • #6
  User removed account
  Level 1  
 • #7
  Paw_el

  Home appliances specialist
  Witam.
  :arrow: Skryn Niekoniecznie, ponieważ mogą to być oprócz proszku również kawałki, osadów i grudek kamienia, które pozostają gdy jest nieskuteczne opróżniana pralka z wody po praniu i płukaniu.
  :?: przy 1,5 rocznej pralce wycierający się fartuch w postaci szarych grudek, no ale wszystko jest możliwe można również i to sprawdzić.
 • #8
  stwrona
  Level 11  
  Dzięki za zainteresowanie.Oto dalszy ciąg historii , moja Pani wyszła z nerw jak to się mówi i zawołała fachowca.Ten z miną proroka orzekł że wystarczy zrobić gotowanie bez żadnych ubrań ( akurat się robi) i będzie git.Bo nazbierało się po kątach pełno brudu. Czegoś nie chwytam , to kupiłem pralke czy jakieś g_wno do zbierania brudu.Zresztą pierwszy raz o tym słyszę , może mi ktoś to przybliży.Pozdrawiam
 • #9
  jacekrybak
  Level 18  
  Jeśli masz twardą wodę to możesz mieć dużo kamienia na grzałce. Miałem przypadki, ze te głebiej połozone warstwy kamienia stawały się czarne. Gdy odpada kamień od grzałki to te czarne drobiny moga brudzić bieliznę. Może warto byłoby sprawdzić grzałkę?
 • #10
  User removed account
  Level 1  
 • #11
  Artturo
  Level 12  
  Witam. Według mnie mogło cos dostać sie do zbiornika np: skarpetka i to ona zostawia nalot na ubraniu. Sprawdź latarka czy czegoś niema za bębnem.Pozdrawiam.
 • #12
  Franks
  Level 12  
  Moim zdaniem trzeba sprawdzic tą pralkę wszystkimi metodami. Żółte plamy to ze zbiornika. (smar itp.)
  Pozdrawiam
 • #13
  stwrona
  Level 11  
  Cd. Kicha , w dalszym ciągu mnóstwo szarych grudek, Najciekawsze że jak zaraz po praniu mocno się wytrzepie pranie z tych grudek to prawie że jest czyste.Pozdrawiam.
 • #14
  eldom
  Level 22  
  Witam
  grudki szare miękkie?
  w/g mnie:
  w trakcie prania w niskiej temperaturze kiepskim (lub zbyt małą ilością) proszku tworzy się osad na bębnie i zbiorniku pralki.
  Podczas następnego prania osad jest odrywany i miesza się z praniem.
  Miękkie osady jakieś "brudy" nie pochodzą z pralki. W pralce może się zdarzyć zabrudzenie od uszczelniacza ale czarne i trudne do usunięcia, nadto bardzo rzadko.
  Zalecam zmienić proszek. Jeśli to niemożliwe (alergie, niemowlę itp.) stosować prania oczyszczające np. wlewając ok. 1l wybielacz i robiąc pranie na 60 – 90 stopni
  Pozdrawiam
 • #15
  _kahl_
  Level 1  
  Szare maziajowate grudki powstają po użyciu koncetratów do płukania. Kilka razy moje pranie wyciągałem brudniejsze od tego zanim je włożyłem do pralki. Poradziłem sobie z tym problemem w następujący sposób:
  1. Wyczyściłem wszelkie miejsca gdzie osadziła się szara masa (oj było tego), do usunięcia tej lepkiej mazi używałem wody z płynem do mycia naczyń. Przetarcie zwykłą wilgotną szmatką nie usuwało całkowicie tego paskudztwa. Pralkę mam pakowaną od góry - już po pierwszym praniu efekt oczyszczenia pralki okazał się skuteczny.
  2. Obecnie stosuję zwykły płyn do płukania, a nie koncentrat.
  Pamiętajcie. iż naprostsze sposoby bywają najlepsze.
  Pozdrawiam