logo elektroda
logo elektroda
X
logo elektroda
Adblock/uBlockOrigin/AdGuard mogą powodować znikanie niektórych postów z powodu nowej reguły.

Quad 110 cc Chiński zniszczona instalacja odtworzenie - brak iskry.

kowalclio2 17 Maj 2012 18:10 13820 0
  • #1 10907330
    kowalclio2
    Poziom 1  
    Posty: 1
    Ocena: 2
    Witam Wszystkich. Mam nadzieję, że umieszczam mój post we właściwym dziale...
    Jakiś czas temu przez swoje zaniedbanie, piesek zniszczył całą instalację w quadzie. Ponieważ poobgryzał kostki i inne podzespoły, postanowiłem odtworzyć instalację od podstaw. Brakujące elementy kupiłem nowe, poszukałem schematów elektrycznych (m.in na forum elektroda - za co dzięki), ale niestety brak jest iskry. Z podzespołów i ich możliwej wadliwości, wyeliminowałem już: moduł CDI, cewkę WN - sprawdzone w skuterze, działają ok, nowy iskrownik. Zmierzone wartości napięcia na poszczególnych elementach:
    Zasilanie modułu - cewka - ok. 35V
    Impulastor - 5V
    Wyjście z modułu CDI na cewkę WN - 1,5 - 2V
    Poniżej odtworzyłem schemat obecnej instalacji:
    Quad 110 cc Chiński zniszczona instalacja odtworzenie - brak iskry.

    Jeżeli chodzi o ilość przewodów wychodzących z magneta, to tak jak na schemacie widać jest ich pięć:
    1. Zółty
    2. Biały - obydwa do stabilizatora napięcia - raczej mnie na tym etapie nie interesują,
    3. Niebiesko-biały - impulsator (czujnik położenia wału)
    4. Czarno-czerwony - zasilanie modułu CDI
    5. Zielony - masa

    Czy ktoś może ma jakieś pomysły lub zauważył błąd w połączeniach? Z góry
    dziękuję za pomoc.
REKLAMA