Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Tablet do 400zł na prezent - 4 modele

18 Maj 2012 15:29 4730 9
  • Poziom 11  
    Witam, tablet będzie głównie używany do czytania, Internet(obsługa Flash), YouTube, filmy, gry niekoniecznie. Z racji tego chyba wyświetlacz jest najważniejszy. Uwagę zwracałem na procesor min. 1GHz – chociaż GHz – GHz nie równy i 512MB. Po przeszukaniu wuja Google wybrałem 4 modele:

1. Tracer OVO 1.2 – 399 zł
    2. Tablet Tab A73 – 369 zł
    3. Tablet GoClever Tab R74 – 389 zł
    4. Lark FreeMe 70.2s - 379 zł

Teraz zastanawiam się, który ma lepszy ekran, działa w miarę płynnie, może znacie inne modele z ekranem pojemnościowym warte uwagi? Ale przedział cenowy max 400 zł. Najlepiej wydałbym 300 zł, ale w tym przedziale, to chyba nic nie znajdę w miarę użytecznego.
  • Poziom 9  
    Ja poleciłbym Ci ekran pojemnościowy.Wtedy komfort korzystania z internetu jest znacznie większy.
    Polecam Ci Tracer OVO 1.2
  • Poziom 35  
    Najlepszy jest Tracer OVO 1.2 – 399 zł. Ma najmocniejszy procesor i grafikę. Da się nawet na nim pograć.Ma też dużą pamięć 8gb.
  • Poziom 17  
    Tablet Goclever TAB A73 jest również godny polecenia. Ma identyczne parametry co OVO 1.2.(trochę mniejsza pamięć i taktowanie procesora, lecz sam procesor ten sam ) Tab A73 jest świetnie wykonany. Nie jedna z czołowych firm produkująca tablety może mu pozazdrościć. Tylna pokrywa jest zrobiona z aluminium, na którym nie powstają żadne odciski palców, tak jak to bywa w przypadku obudowy z tworzyw. Android na nim działa płynnie, bez zacięć. Strony internetowe ładują się również szybko.
  • Poziom 2  
    wypowiem się na temat 2 (krótko) bo mam* :

goclever A73 - duzo roboty przy nim było po zakupie na szczęście jest pewne forum o androidzie gdzie można znaleźć pomoc ( update androida do 4.0, trzeba kupic karte pamieci np 16gb bo 4 to do niczego nie starczy (faktycznie jest 2 bo drugie 2 jest zajęte standardowo, można podkręcić procek do 1.2 - programem :( ), wykonanie dość solidne , wszystkie filmy hd działają jak do tej pory , kamera beznadziejna do tego umieszczona w rogu (dodajmy dolnym rogu - projektant był deb...m) klawisze także rozmieszczenie tragiczne , najwieksza jednak porażka to wejście ładowania wtyczka bardzo łatwo wypada , bateria słaba ,
    Zalety - Nadal działa !!!, popularny - przez biedronkę więc można liczyć na forum na jakieś wsparcie, za 369 zł można kupić jako zabawkę , sprawdza się w tym do czego go kupiłem.

Ovo tracer 1.2 - opiszę tylko różnice , to nowsza wersja A73 kilka rzeczy poprawionych
    In plus, więcej pamieci ok 6mb dostępne, już lepiej ale dalej mało , podkręcony procek standardowo ;) nie trzeba programów, ekran taki sam może być szału nie ma, kamera także beznadziejna , ale przynajmniej na srodku a nie w rogu , standardowo android 4.0
    In minus : wykonanie - biały plastik ładny ,ale bardzo szybko sie porysuje, brak pseudo metalowej ramki wokół ładniej wygląda ale jak spadnie to rozwali się na 100%, wszystkie wady bateria, wtyczka ładowania itd pozostały i przede wszystkim szlag go trafił po godzinie zabawy dodatkowo uszkodził dane na karcie SD i zdjęcia z komunii stracone :( jednym słowem badziew, na szczęsie od reki wymieniony (widocznie to normalne w tych tabletach więc sprzedawcy nie robią problemu), można kupic za 400 jak się lubi biegać do serwisu.

Dla dzieci się nada... poczytać e-booka , zagrać w angry , czy oglądnąć bajkę.

o innych nie pisze bo ich nie miałem.. lepsze napewno nie są ...
  • Poziom 15  
    A ja polecam tablet firmy lark

Android 4.0
    multitouch
    odtwarza filmy w hd.
  • Poziom 11  
    Dzięki za odpowiedzi - ostatecznie zdecydowałem się na Tracer OVO 1.2.
    Jednym z argumentów przemawiających, to dostępność w Carrefour ("pod nosem") w razie reklamacji nie trzeba bawić się w wysyłki.

Trochę się nim pobawiłem (3 rozładowania na ful - więc 1h ma już za sobą) i po wgrywałem co trzeba. Muszę stwierdzić, że nie jest tak źle, a nawet powiedziałbym nieźle jak na 399 zł.
  • Poziom 2  
    kubahpi napisał:
    rrr7 w temacie jest mowa o goclever A73 a nie R73 są to zupełnie dwa "różne światy". Różnica pomiędzy tymi tabletami jest ogromna.

Poprawiłem . Powinno być A73 nie R73 mowa o tablecie sprzedawanym również przez biedronkę swego czasu.
  • Poziom 10  
    A co sadzicie o modelach Pentagram Eon Prime 7" A8-1.2GHz 8GB [P 5330] i Pentagram TAB 7.0 7" A8-1.2GHz 8GB [P 5331]? Ma to ktos, ktos testowal? Parametry jak na ta cene sa rewelacyjne...

Procesor Allwinner Tech A10, 1,2 GHz
    System operacyjny Android 4.x
    Przekątna ekranu 7 cali
    Rodzaj matrycy TN
    Matryca rozdzielczość 800x480 (panoramiczna)
    Pamięć operacyjna 512 MB lub 1 GB
    Pamięć wbudowana Flash 8 GB
    Czytnik kart microSD, microSDHC
    Ekran dotykowy
    Akumulator wbudowany litowo-polimerowy 3300/3900 mAh
    itd...