Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

zwarcie nowej grzałki w pralce Ardo s1000x

Comasz7 19 Maj 2012 20:12 2595 8
 • #1 19 Maj 2012 20:12
  Comasz7
  Poziom 2  

  Witam, czy mogę prosić o pomoc w problemie: zmieniłem grzałkę w pralce ardo s1000x, końcówki wtyków, "wciski" podłączające grzałkę czyste, suche wykonałem 2 prania i grzałka powoduje wysadzanie bezpiecznika w mieszkaniu. Korki wysadza efektownie nawet jeżeli pralka jest wyłączona (wtyczka w gniazdku), prąd nadal dochodzi do grzałki i wysadza korki. Czy możliwe aby grzałka miała wadę, na 100 % jest to grzałka na plastikowym pierścieniu w kol. niebieskim wyraźnie widać osmolone przypalenie.

  0 8
 • #2 19 Maj 2012 22:42
  movzx
  Poziom 39  

  Comasz7 napisał:
  Czy możliwe aby grzałka miała wadę, na 100 % jest to grzałka na plastikowym pierścieniu w kol. niebieskim wyraźnie widać osmolone przypalenie.
  Co to za dziwne teorie i opowieści? W takim wypadku zdejmuje się przewody zasilające z grzałki i sprawdza ponownie, zamiast bawić w dedukcję.

  0
 • Pomocny post
  #4 19 Maj 2012 23:41
  movzx
  Poziom 39  

  artfik napisał:
  mozna lakierem do paznokci posmarować
  Albo posypać proszkiem z suszonej żaby.
  Jeśli pralka wyrzuca różnicówkę to lakier do paznokci na to nie pomoże - a jeszcze może się zapalić.

  0
 • #5 20 Maj 2012 01:03
  Comasz7
  Poziom 2  

  Co to za dziwne teorie i opowieści? W takim wypadku zdejmuje się przewody zasilające z grzałki i sprawdza ponownie, zamiast bawić w dedukcję.[/quote]

  Nie bawię się w dedukcję, teorię i opowieści, tylko opisuje stan faktyczny jaki mam, swoimi słowami, tak aby przekazać jak najwięcej informacji i uzyskać pomoc, wszystko jest suche, dobrze zamocowane, brak luzów na zaciskach, skorzystałem z różnych postów na forum, a mimo to nie wiem dlaczego do grzałki dochodzi napięcie po wyłączeniu pralki, na skutek czego wysadza mi korki, a w tym czasie na zaciskach grzałki następuję drobny efekt hukowo - błyskowy, na skutek czego na zacisku oznaczonym kol. niebieskim nastąpiło osmolenie z nadtopieniem pastikowego niebieskiego "pierścienia". Po zdjęciu zacisków z grzałki pralka normalnie działa(oczywiście bez podgrzewania wody). Czy może to być wina nowej grzałki ? Chyba rzemieślniczej ? Może ktoś już miał taki problem ? Pralka po zmianie grzałki wykonała pranie czyszczące w temperaturze 60 stopniu, następnie kolejne w temp. 40 stopni, a gdy żona zatrzymała i chciała ponowić płukanie wywaliło korki, następnie przy kolejnym włączeniu powtórzyło się, po zdjęciu zacisków z grzałki dokończyłem pranie. Gdy założę zaciski na grzałkę włożę wtyczkę do gniazdka, nie włączę pralki, słychać i czuć grzałkę, muszę szybko wyjąć wtyczkę z prądu ot cały opis.

  0
 • #6 20 Maj 2012 01:21
  kierbedz4
  Poziom 33  

  Zdejmij konektory z zacisków grzałki i przetestuj grzałkę induktoremo o napięciu 500V podłączając jeden przewód z induktora na korpus grzałki a drugi przewód na jeden zacisk grzałki i nie trzeba chodzić do wróżki wskazania induktora powiedzą Ci wszystko.Prawdopodobnie na metalowym korpusie grzałki jest wzdłużne mikropęknięcie wskutek czego do elementu grzejnego zabudowanego w metalowej rurce dostała się woda.Wymiana grzałki na nową przywróci sprawność pralki.

  0
 • #7 20 Maj 2012 01:48
  peter falk
  Specjalista AGD

  Comasz7 napisał:
  zmieniłem grzałkę w pralce ardo s1000x,

  A jaki był powód wymiany grzałki?

  0
 • #8 09 Maj 2013 12:19
  kukula82
  Poziom 9  

  Kolego na początek to powiedz czy wywala Ci wyłącznik różnicowy czy bezpiecznik bo to jest zasadnicza różnica.Jeśli różnicówka to masz upływność do masy czyli przebicie a jeśli bezpiecznik to masz zwarcie.chodź swoja drogą nie spotkałem się żeby grzałka miała zwarcie raczej przerwę(czyli spalona) albo przebicie.

  Moderowany przez mrhari:

  3.1.19. Zabronione jest publikowanie wpisów w dyskusjach archiwalnych.

  0
 • #9 09 Maj 2013 13:06
  egon42
  Poziom 37  

  Kolego przed pisaniem sprawdź datę temat pochodzi z przed roku i pewnie już autora dawno nie interesuje więc po co odgrzewać stare kotlety.

  0