Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

TV Plazma Samsung PS42A451 - tryb dynamiczny obrazu nieprawidłowy

19 Maj 2012 23:35 4920 3
 • Poziom 21  
  Witam,
  Problem powstał po zakłóceniach, zanikach napięcia sieci zasilającej. Przy trybie obrazu standardowym i filmowym obraz prawidłowy, natomiast przy przełączeniu na tryb dynamiczny który jest używany przez klienta obraz wygląda jak na poniższym zdjęciu:

  TV Plazma Samsung PS42A451 - tryb dynamiczny obrazu nieprawidłowy

  Niestety nie mam go jeszcze na stole warsztatowym więc nie mogę podać więcej szczegółów. Czyżby to była usterka na main board, a może dane w pamięci wysypały się?
  Proszę o sugestie.
 • Spec od TV
  Najprosciej zaczac od Service Mode i wrocic do ustawien fabrycznych...
 • Poziom 21  
  Telewizor trafił do mnie na stół warsztatowy. Wszedłem w tryb serwisowy wciskając kolejno na pilocie: INFO-MENU-MUTE-POWER ON

  TV Plazma Samsung PS42A451 - tryb dynamiczny obrazu nieprawidłowy

  Niestety nie mogę wejść w opcje OPTION TABLE(SERVICE) gdyż przy próbie wejścia restartuje i wychodzi z trybu serwisowego do normalnej pracy. Bez problemu wchodzi w opcję WB Adjust natomiast nie wchodzi w Advanced Menu.

  Zauważyłem dodatkową usterkę. Po włączeniu do sieci jest w stand-by, włączam do pracy pilotem - telewizor działa, wyłączam pilotem - telewizor w stand-by, następnie włączam ponownie pilotem - telewizor próbuje załączyć ale nie udaje mu się i niestety dalej już nie reaguje na rozkazy z pilota jak i klawiatury lokalnej. Trzeba go wyłączyć z sieci w celu zresetowania. Usterka z pewnością jest związana z płytą MainBoard.
  Obrałem kolejność działań:
  1. Przywrócenie ustawień fabrycznych w trybie serwisowym,
  2. Wymiana zawartości pamięci eeprom (prawdopodobnie jest to pamieć IC5004 AT24C256)
  3. Wymiana płyty głównej

  Dodano po 5 [godziny] 30 [minuty]:

  Wylutowałem pamięć eeprom, wykasowałem ją w programatorze i ponownie wlutowałem. Oba problemy zostały rozwiązane oraz nie ma problemów z wejściem w tabelę opcji trybu serwisowego.

  TV Plazma Samsung PS42A451 - tryb dynamiczny obrazu nieprawidłowy TV Plazma Samsung PS42A451 - tryb dynamiczny obrazu nieprawidłowy

  Pozostaje jeszcze pobawić się z ustawieniem kilku opcji.