Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

TV Plazma Samsung PS42A451 - tryb dynamiczny obrazu nieprawidłowy

Krzysztof T 19 May 2012 23:35 5508 3
 • #1
  Krzysztof T
  Level 21  
  Witam,
  Problem powstał po zakłóceniach, zanikach napięcia sieci zasilającej. Przy trybie obrazu standardowym i filmowym obraz prawidłowy, natomiast przy przełączeniu na tryb dynamiczny który jest używany przez klienta obraz wygląda jak na poniższym zdjęciu:

  TV Plazma Samsung PS42A451 - tryb dynamiczny obrazu nieprawidłowy

  Niestety nie mam go jeszcze na stole warsztatowym więc nie mogę podać więcej szczegółów. Czyżby to była usterka na main board, a może dane w pamięci wysypały się?
  Proszę o sugestie.
 • #3
  jerzy_d
  TVs specialist
  Najprosciej zaczac od Service Mode i wrocic do ustawien fabrycznych...
 • #4
  Krzysztof T
  Level 21  
  Telewizor trafił do mnie na stół warsztatowy. Wszedłem w tryb serwisowy wciskając kolejno na pilocie: INFO-MENU-MUTE-POWER ON

  TV Plazma Samsung PS42A451 - tryb dynamiczny obrazu nieprawidłowy

  Niestety nie mogę wejść w opcje OPTION TABLE(SERVICE) gdyż przy próbie wejścia restartuje i wychodzi z trybu serwisowego do normalnej pracy. Bez problemu wchodzi w opcję WB Adjust natomiast nie wchodzi w Advanced Menu.

  Zauważyłem dodatkową usterkę. Po włączeniu do sieci jest w stand-by, włączam do pracy pilotem - telewizor działa, wyłączam pilotem - telewizor w stand-by, następnie włączam ponownie pilotem - telewizor próbuje załączyć ale nie udaje mu się i niestety dalej już nie reaguje na rozkazy z pilota jak i klawiatury lokalnej. Trzeba go wyłączyć z sieci w celu zresetowania. Usterka z pewnością jest związana z płytą MainBoard.
  Obrałem kolejność działań:
  1. Przywrócenie ustawień fabrycznych w trybie serwisowym,
  2. Wymiana zawartości pamięci eeprom (prawdopodobnie jest to pamieć IC5004 AT24C256)
  3. Wymiana płyty głównej

  Dodano po 5 [godziny] 30 [minuty]:

  Wylutowałem pamięć eeprom, wykasowałem ją w programatorze i ponownie wlutowałem. Oba problemy zostały rozwiązane oraz nie ma problemów z wejściem w tabelę opcji trybu serwisowego.

  TV Plazma Samsung PS42A451 - tryb dynamiczny obrazu nieprawidłowy TV Plazma Samsung PS42A451 - tryb dynamiczny obrazu nieprawidłowy

  Pozostaje jeszcze pobawić się z ustawieniem kilku opcji.