Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Pomiar częstotliwości w radyjku

20 Maj 2012 17:19 2581 5
  • Poziom 15  
    Witam !
    Zbudowałem sobie radyjko na podstawie schematu AVT 2469(na głowicy DT2200F) i wszystko ładnie działa. Lecz naszła mnie myśl, że chciałbym sobie wyświetlać częstotliwości odbieranych przez radio stacji.
    Jak zrobić to prosto i tanio ? Czy wystarczy zbudować jakiś miernik częstotliwości w zakresie ukf ? A potem wyświetlać to na jakimś LCD... Ogólnie umiem co nieco programować w C AVR...
    Tematów czytałem już wiele ale być może tyle samo przeoczyłem.
    Proszę o pomoc...
  • Poziom 15  
    Wygląda naprawdę ciekawie to co mi wysłałeś pawlos105, aczkolwiek nie ma żadnego programu na mikroprocesor a linki nie działają w tym dokumencie pdf, poza tym on chyba mierzy częstotliwość do 100 MHz a ja bym chciał do 108 MHz... Czy ma ktoś jeszcze jakieś pomysły ?

Mam jeszcze jedno pytanie: gdzie (tj. w którym miejscu) w tym moim radyjku mam w ogóle mierzyć tą częstotliwość ?

Pozdrawiam

Dodano po 1 [godziny] 17 [minuty]:

może rozwiązaniem byłoby kupienie jakiegoś układu scalonego preskalera częstotliwości i sprzęzenie go z jakimś uC + LCD ?
  • Poziom 15  
    Dla zainteresowanych powiem, że zamierzam zrealizować to zadanie na podstawie kitu AVT 2666, który można prosto przerobić na swoje potrzeby...

Pozdrawiam
  • VIP Zasłużony dla elektroda
    Tobie potrzebna jest f-miarka która uwzględnia pcz. 10,7MHz. Miernik musi mierzyć minimum do 118MHz co daje odbiór 108MHz. Jeśli taki miernik zastosujesz to będziesz miał odczyt częstotliwości odbieranej stacji, a nie częstotliwość heterodyny.
  • Poziom 15  
    właśnie to realizuje ten kit...