Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Jak sprawdzić czy silnik od pralki działa ?

samzi 24 Maj 2012 09:49 13715 6
  • #1 24 Maj 2012 09:49
    samzi
    Poziom 8  

Witam właśnie wymieniłem szczotę w silniku od pralki i chciał bym sprawdzić nie usadzając go przypadkiem czy działa ale nie wiem jak to zrobić do kostki dochodzi 6 kabelków
    Biały i Niebieski idą od szczotek
    dwa Żółte wchodzą z tyłu do silnika z tyłu wirnika
    i zostają dwa Czarny i Brązowy które wchodzą do silnika chyba na stojan

jest to silnik z pralki Amica

Z góry dzięki i prosił bym o szybka odpowiedź

Jak sprawdzić czy silnik od pralki działa ? Jak sprawdzić czy silnik od pralki działa ? Jak sprawdzić czy silnik od pralki działa ?

2 6
  • #2 24 Maj 2012 10:09
    dzarek_82
    Poziom 14  

Najlepiej sprawdzić podłączając silnik do pralki o ile długość kabli pozwala, nie trzeba mocować silnika do pralki. Potem włączasz np. program do odwirowania, tylko zachowaj ostrożność. Możesz też sprawdzić przejście przez wirnik podłączając miernik ustawiony na pomiar oporu do szczotek (biały i niebieski), tak samo sprawdzisz stojan podłączając się do uzwojenia (czarny i brązowy). To z tyłu wirnika (żółte kable) to prądniczka tachometryczna do mierzenia obrotów, też możesz sprawdzić przejście. Wartości oporu poszczególnych pomiarów nie znam, ale ogólnie nie powinno być przerwy.

2
  • #3 24 Maj 2012 10:14
    samzi
    Poziom 8  

hah tylko zapomniałem dodać ze pralka jest 40 km dalej ^^ ja mam sam silnik więc na obecną chwile w pralce sprawdzić go nie mogę jak bym miał ta pralkę pod ręką nie zawracał bym wam głowy xP :)

chodzi mi tylko o to żeby go podłączyć do sieci na krótko żeby sprawdzić czy działa

1
  • #4 24 Maj 2012 10:20
    dzarek_82
    Poziom 14  

To zostaje pomiar miernikiem.

3
  • #5 24 Maj 2012 11:20
    samzi
    Poziom 8  

Chciałem to zrobić ale mój miernik uległ uszkodzeniu hehe ^^ ...

heh... ^^ dlatego chyba tylko na chwile obecna zostało podłączenie go do sieci ale jak ? ;p

-1
  • #6 24 Maj 2012 11:57
    klamocik
    Poziom 24  

Sposób najbardziej bezpieczny, podłączyć pod akumulator 12V silnik powinien ładnie kręcić a po tej próbie podłączyć szeregowo z żelazkiem lub kuchenką mocy 1 do 2 KW mocno trzymać bo start straszny.

3
  • #7 24 Maj 2012 13:56
    ROBSON33
    Moderator AGD

Temat wielokrotnie omawiany i opisany
    Jak sprawdzić czy silnik od pralki działa ?

2