logo elektroda
logo elektroda
X
logo elektroda
Adblock/uBlockOrigin/AdGuard mogą powodować znikanie niektórych postów z powodu nowej reguły.

Zdalny podgląd kamer BCS bez przekierowania portów - możliwe rozwiązania?

tolek333 24 Maj 2012 12:15 2386 5
  • #1 10929422
    tolek333
    Poziom 10  
    Posty: 15
    Ocena: 1
    Witam mam problem z uruchomieniem zdsalnego podglądu obrazu z rejestratora bcs Polega to na tym że internet do rejestratora doprowadzony jest drogą radiową (netia podzielona na kilku odbirców) Adres ip zmienny rejestrator skonfigurowalem zgodnie z instrukcją -przechwytywanie zewnętrznego ip za pomocą no-ip tu jest ok Dzwoniłem do faceta który dzieli ten intrnet żeby przekierował porty na ruterze i tu jest problem "nie może tego zrobić bo cała sieć mu się posypie" z tego co sie dowiedziałem robi to wszystko na lewo dla tego nie ma takiej możliwości Mam pytanie czy da się zrobić podgląd kamer bez ingerencji w router żeby nie trzeba było przekierowywać portów jakie są inne sposoby Pozdrawiam
  • #2 10931548
    Marek31415
    Poziom 31  
    Posty: 1500
    Pomógł: 148
    Ocena: 97
    Gdyby to był komputer z odpowiednim oprogramowaniem monitoringu, to oczywiście bez problemu.
    Wystarczy skorzystać z internetowego serwera proxy do monitoringu.
    Przy rejestratorze niestety nie ma prostego obejścia tego problemu.

    Możesz spróbować z komputerem w lokalnej sieci.
    Korzystasz z połączenia tunelowego Hamachi i VNC lub samego TeamViewer.
    Wchodzisz zdalnie na komputer i stąd uruchamiasz podgląd rejestratora.
    Może się jednak okazać, że zamiast obrazu z kamer będzie tylko czarne tło.
    Ta metoda nie jest zbyt wygodna i wymaga przetestowania.
  • #3 10933569
    tolek333
    Poziom 10  
    Posty: 15
    Ocena: 1
    Witam dziękuję za odpowiedz Rozumiem to w ten sposób że wchodzę na komputer połączony w tej sieci co rejestrator i odpalam program do podglądu Czyli komputer musi być ciągle włączony ?
  • #4 10933704
    Marek31415
    Poziom 31  
    Posty: 1500
    Pomógł: 148
    Ocena: 97
    tolek333 napisał:
    Czyli komputer musi być ciągle włączony ?

    Niestety, tak.
    Można spróbować czegoś takiego Link .
    Tanio i energooszczędnie.
  • #5 10933764
    jimasek
    VIP Zasłużony dla elektroda
    Posty: 35287
    Pomógł: 3783
    Ocena: 2677
    tolek333 napisał:
    "nie może tego zrobić bo cała sieć mu się posypie"

    Od kiedy przekierowanie portów rozsypuje sieć? Prawdopodobnie obawia się że będziesz zapychał mu upload, a tym samym łącze.
  • #6 10935222
    tolek333
    Poziom 10  
    Posty: 15
    Ocena: 1
    Ok dziękuję za odpowiedzi, będę próbował to uruchomić.
REKLAMA