Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

LCD Samsung LE32B450C4W brak obrazu jest dźwięk

31 Maj 2012 22:38 7510 11
  • Poziom 23  
    Mam problem z tv LE32B450C4W. Tv się włącza. Napięcia z zasilacza poprawne. Na ekranie pojawia się treść tak jak na załączonych zdjęciach. Po podłączeniu sygnału np. z dvd jest dźwięk. Napięcie do modułu T-con dochodzi. Czy ktoś może mi doradzić czy uszkodzona będzie matryca czy moduł T-con?? Co jeszcze pomierzyć, żeby być pewnym na 99%?

• Poziom 28  
    Pewny będziesz jak podstawisz T-Con lub matrycę. :D Podaj oznaczenia T-Con-u i matrycy. Jakie masz napięcia na stabilizatorach na T-Con ?? Pozdrawiam
  • Poziom 23  
    Podaje oznaczenia :
    Matryca

T-con

Na t-conie jest 14,6V oraz 3,3V
  • Poziom 15  
    Cytat:
    Na t-conie jest 14,6V oraz 3,3V

A co z resztą podstawowych napięć???
  • Pomocny post
    Poziom 33  
    Prusak, musisz zmierzyć sobie napięcia na złotych punktach pomiarowych płytki, oznaczone jako V; np Von, Voff, Vcom itp. na wszystkich punktach muszą być napięcia dodatnie jak również ujemne, ze zdjęcia można wnioskować, ze prawdopodobnie masz matrycę 'w tył'

pozdr.
  • Pomocny post

Poziom 28  
    LTF320AP to dość wadliwa konstrukcja matrycy Samsunga jak widać z którymi producent ostatnio ma spore problemy. Montowane je również do SONY. Skłaniałbym się raczej do uszkodzenia w obrębie szkła gdyż miałem kilka wynalazków właśnie z tą serią gdzie błąd tkwił w szkle. Niestety nie znam jeszcze (o ile poznamy wogóle) sprawnej solucji na ratowanie tej właśnie serii szkła. Nie mniej jednak pomiary na punktach wskazanych przez kol. zbyszekskibiński są wskazane. Pozdrawiam
  • Poziom 23  
    Pomierzyłem napięcia:
    Vcc 3.25 V
    AVdd 14,6 V
    Vss -7,4 V
    Von -0,14 V
    Vrefu H 14.5 V
    Vrefu L 8,5 V
    Vrefl H 6,08 V
    Vrefl L 0,14 V
    Vr 8,9 V
    Voffe -13,1 V

Czy te napięcia są poprawne??
  • Pomocny post

Poziom 28  
    Na moje Von za małe, ale niech się inni wypowiedzą. Pozdrawiam
  • Poziom 23  
    Von jest od 0,1V do - 0,14V. Jest możliwość że mój pomiar jest sfałszowany ponieważ jest to jakaś szpilka która pojawia się na chwilę w momencie włączenia? Co sądzicie? Nie mam schematu tego t-cona
  • Pomocny post
    Spec od monitorów
    Ze sprawnego

T-con 320AP03C2L V0.2 DC/DC - TPS65160A
    http://www.ti.com/lit/ds/symlink/tps65160.pdf

Vin 12V
    VDD=+3,2V
    VR =+8.9V
    VON =+27V
    VOFFE = -( pomiędy 12.6V do 10.6 )*z minusem
    VSS = - 7,25V *z minusem
    CVO = +8,8V
    AVDD=+14,5V
  • Poziom 23  
    Koledzy znalazłem pierwszą usterkę. Jest to podwójna dioda oznaczona KJH. Wstawiłem za nią dwie diody 1N4148 i TV ruszył ! Tak jak pisaliście usterka była w linii Von. Po wymianie diody napięcie ma teraz 27V