Witam , chciałbym ładować akumulator samochodowy panelem słonecznym ,ale panel na woltomierzu pokazuje dużo wieksze napiecie niż to , jakim powinno ładować się akumulatory , jak zmniejszyć napiecie do odpowiedniego , aby prawidłowo ładować akumulator. Czy regulator zniży i zapewni odpowiednie napiecie ,O jakich parametrach powinien być regulator ? Dodam że na panelu słonecznym woltomierz pokazuje 62V . Dziekuje wszystkim zorientowanym w temacie za odpowiedż .