Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

SETI w warunkach domowych?

EZECHIEL666 21 Jun 2012 21:34 1211 5
    EZECHIEL666
    Level 9  
    Seti jest projektem, który ma na celu znajdować sygnały radiowe w przestrzeni kosmicznej pochodzące od pozaziemskiej cywilizacji. Pytanie moje brzmi czy takie coś da się stworzyć w warunkach domowych? Oczywiście nie na taką dużą skale bo słyszałem że się da za pomocą tam jakiegoś talerzyka od kablówki i czegoś jeszcze? Może ktoś z was drogich forumowiczów :D próbował zrobić coś podobnego i chętnie by się podzielił z innymi swoim doświadczeniem na ten temat?
    P.S
    Wybaczcie jeżeli umieściłem temat w złym miejscu ale nie wiedziałem gdzie więc umieściłem go w "Ogólne"
    fvnl
    Level 15  
    EZECHIEL666 wrote:
    słyszałem że się da za pomocą tam jakiegoś talerzyka od kablówki i czegoś jeszcze?
    :lol:
    ghost666
    Translator, editor
    Jasne, bierzesz dowolną antenę szerokopasmową i wielokanałowy analizator i jedziesz.
    EZECHIEL666
    Level 9  
    ghost666 wrote:
    Jasne, bierzesz dowolną antenę szerokopasmową i wielokanałowy analizator i jedziesz.
    A mógłbyś dokładniej sprecyzować swoją odpowiedz? Byłbym wdzięczny.
    telbod
    Level 31  
    Jeżeli chcesz uczestniczyć w programie SETI możesz z ich strony ściągnąć wygaszacz ekranu który będzie analizował sygnały odebrane przez ich radioteleskopy. Niestety poglądu tej analizy nie będziesz widział. Ale przynajmniej moc obliczeniowa twojego komputera nie pójdzie na marne.
    McMonster
    Level 32  
    telbod wrote:
    Jeżeli chcesz uczestniczyć w programie SETI możesz z ich strony ściągnąć wygaszacz ekranu który będzie analizował sygnały odebrane przez ich radioteleskopy. Niestety poglądu tej analizy nie będziesz widział. Ale przynajmniej moc obliczeniowa twojego komputera nie pójdzie na marne.

Ale prąd pójdzie. ;) A tu chodzi raczej o zabawę w nasłuch własną anteną. Własny radioteleskop da się zrobić.